איך להיפטר פטיש שלך: האם זה אפשרי?

איך להיפטר פטיש שלך: האם זה אפשרי?

קורא כתב לי לשאול אם אני חושב שאפשר להיפטר פטיש. הם תיארו את הפטיש הספציפי שלהם ושיתפו ביניהם את ההרגשה שהם הורסים את חייהם. הם איבדו שותפים רומנטיים על הפטיש, הם התקשו לקיים את הסקס שהם רצו, הם התחילו להרגיש כאילו החיים שלהם יהיו טובים יותר בלי הדבר הזה שקראו לו פטיש.

לא היתה לי תשובה קלה עבורם, אבל התחלנו את חילופי הדואר האלקטרוני איתי וציין כי יש שני דברים שאנחנו צריכים להבהיר לפני שנוכל להגיע למשהו הדומה לתשובה.

ראשית, היינו צריכים להסכים על מה שאנחנו חושבים פטיש. לא את המיקוד הספציפי של הפטיש (למשל עור, רגליים, אחיות, כיפוף המרפק בדרך מסוימת), אבל מה בדיוק הדבר הזה (מחשבה, תשוקה, משהו מרגיש וכו '). כדי להבין מה פירוש להיפטר פטיש. האם זה אומר שאתה רוצה:

  • להפסיק לחשוב על הפטיש שלך?
  • להפסיק את הרצון לעשות את זה?
  • להפסיק את הפטיש פיזית, רגשית, אינטלקטואלית, אולי רוחנית מגרה?

ההבדלים האלה חשובים. הנה שאר הדברים שחלקתי עם הקורא.

מה זה פטיש??

פטיש הוא לא בדיוק כמו תחביב, וזה לא בדיוק כמו אמונה. למעשה, אין שום הסכמה על מה פטיש, ואיך או למה כמה מאיתנו באים לקבל אותם. אם אתה שואל מטפל מין הם עשויים להגיד לך פטיש הוא קשר אינטנסיבי קוגניטיבי בין אובייקט לתגובה מינית.

אם אתה שואל פסיכיאטר הם עשויים להגיד לך פטיש הוא תוצאה של כמה כימיה במוח לא מאוזן.

אדם אחד יכול להגיד לך שזה בגנים שלך, אחר יכול להגיד שזה חוויה דתית מדור לדור, משהו שקשור לרוח כמו הבשר. אבל שום דבר מכל זה לא עוזר לך מיד.

מכיוון שאין לי מושג מה זה פטיש, הייתי נוטה להגיד ש"להיפטר ממנו "זה לא יהיה כל כך קל.

אם זה היה רק ​​מחשבה, או פעולה, או תחושה, אז יש הרבה ספרי עזרה עצמית ואנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש הזמינים לעזור לך לשנות את ההתנהגויות, המחשבות והרגשות (עם דרגות שונות של הצלחה כמובן). אבל הניסיון שלי עם fetishes עולה כי הם הרבה יותר מסובך.

שינוי כל דבר מסובך /

אנחנו לא רובוטים שיכולים להיות מתוכנתים ותכנות מחדש, אז אם אתה רוצה לשנות משהו על עצמך אתה הולך צריך להתחיל לשאול (ולענות) כמה שאלות. האם אתה חושב על הפטיש הזה כעל חלק ממך? האם אתה חושב על זה כעל תחושה לא רצויה? האם אתה נבוך מזה? אתה מתבייש בזה? האם אתה יכול לדמיין איך זה יהיה להיות לא צריך את הדבר הזה שאתה מוצא מינית מעוררת?

אם אתה מרגיש תקוע, תרגיל אחד אני ממליץ הוא לחשוב על מצב דומה שאין לו שום משמעות מינית. מה אם יש משהו אחר על עצמך אתה רוצה לשנות? משהו שלא היה רק ​​פיזי, אלא גם רגשי ואינטלקטואלי. איך היית הולך לעשות את זה סוג של שינוי?

לפעמים כשמדובר במין, הערכים שלנו יחד עם הנורמות החברתיות לגבי המיניות יכולים להפריע לנו לחשוב בצורה יצירתית על עצמנו ועל יכולתנו לשינוי.

מציאת תמיכה

אם אתה לא בטוח איפה להתחיל אפילו לחשוב על זה, אז עבודה עם יועץ או מטפל אולי מקום טוב להתחיל. רק להיות מודעים כי כל אנשי מקצוע יש את האמונות והערכים שלהם על סקס, ועל fetishes, והם עשויים או לא לדחוף אותך לראות את הדברים בדרך שלהם. דחיפה זו יכולה להיות מתוחכמת או ברורה.

החל מטפל מוסמך של מין עשוי להפחית את הסיכוי שתקבל מישהו עם סדר יום, אבל לא בהכרח. במידה שלפטישים יש מרכיב קוגניטיבי, כלומר, הדרך שבה אנו חושבים ומה שאנו חושבים מעורבים, יש כנראה מטפלים קוגניטיביים-התנהגותיים שיגידו לכם שהם יכולים לעזור לכם להיפטר מפטיש. והם יכולים להיות צודקים. זה בלתי אפשרי לי לומר. למרות שאני יכול לומר בוודאות כי מי מציע לך ערבות הוא מישהו שיש להימנע.

עושה בטוח שאתה עושה מה שאתה רוצה

בגלל שאתה ברור שאתה רוצה להיפטר הפטיש הזה רציתי להתחיל על ידי לענות על השאלה שלך ישירות כמו שאני יכול. אבל לא הייתי מרגישה נכונה אם לא אמרתי משהו על הלחצים שכולנו מרגישים שהם מיניים בצורה הולמת מבחינה חברתית. אחד השקרים הגדולים שמספרים לנו על סקס הוא שיש דרך בריאה אחת להיות מינית או דרך "נכונה" אחת להיות. אין. אבל הרעיון הזה הוא כה נפוץ, והטיעונים נגד האני המיניים הייחודיים שלנו הם כה משכנעים, שרבים מאתנו מגיעים לנקודה שבה איננו יכולים אפילו לדמיין משהו אחר.

אם לקחת זמן לעצמך וחשבתי על מה שאתה רוצה והגיע להחלטה שאתה לא רוצה לחוות פטיש, זה בסדר גמור ואת הבחירה שלך.

אבל אם אתה רוצה להיפטר חלק ממך כי אתה חושב שאתה "צריך" או כי אתה מאמין שאתה תמיד מרגיש בושה מינית או אשמה על זה, אז אני רוצה לציין כי ייתכן שיהיה אפשרי לך פטיש ויש לך את החיים שאתה רוצה.

זה עלול להיות לא קל, וזה יהיה כנראה כרוך פשרה, אבל אנשים רגילים ליצור חיי מין וקהילות להתנגד לרעיון הדומיננטי של מה סקס צריך להיות. זה אפשרי (ולעיתים קרובות יפה) כדי ליצור משהו שעובד רק בשבילך. זה מפחיד ומגיע עם סיכונים, אבל זה אפשרי ונפלא. אם אתה מחפש מידע נוסף לאורך שורות אלה רק תודיעי לי ואני אשמח לעזור לך סיעור מוחות.

No Replies to "איך להיפטר פטיש שלך: האם זה אפשרי?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    58 − = 54