מה ההבדל בין קונדומים לאטקס ולא לאטקס?

מה ההבדל בין קונדומים לאטקס ולא לאטקס?

רוב הקונדומים הגברים הזמינים למכירה בארה"ב עשויים לטקס. כולם עומדים באותם סטנדרטים של ה- FDA ונחשבים כדרך יעילה למנוע הריון ולהפחית את הסיכון להתפשטות מחלות המועברות במגע מיני, כולל HIV. על פי הורות מתוכננת, כשמדובר ב- HIV, שימוש בקונדום עושה סקס פי 10,000 יותר מאשר לא משתמש בקונדום. ההורות המתוכננת היא תומכת כה חזקה של שימוש בקונדום, רשת הבריאות הלאומית מפיצה אותם בחינם בכל מרכזיה ברחבי הארץ.

בשנות ה -90 יצרנים אחדים החלו לייצר קונדומים לא לטקס לגברים לאנשים עם אלרגיות לטקס שבוחרים להשתמש בקונדומים. ישנם חמישה קונדומים שאינם לטקס זכר שונים אחד הקונדום הלא לטקס נקבה זמין למכירה בארה"ב.

פוליאורטן לא קונדומים לאטקס נגד לטקס

פוליאוריתן יש יתרונות רבים על לטקס כחומר קונדום. זה מבצעת חום טוב יותר מאשר לטקס ולכן הוא לא מורגש. פוליאוריתן קונדומים גם הם רזים יותר קונדומים לטקס, ויש להם מעט לא ריח. יתרון נוסף הוא שחשיפה למוצרים מבוססי נפט לא תפגע בהם. על החיסרון, פוליאוריטן לא למתוח כמו לטקס או polyisoprene, ולכן slipage שיעורי שבירה גבוהים. בנוסף, האפקטיביות של קונדומים פוליאוריטן במניעת העברת STDs הוא עדיין נחקר.

מותגים שונים

ישנם שני מותגים של קונדומים גברים פוליאוריתן: (קונדומים Durex Avanti ו קונדומים סופרה טרויאני) ו מותג אחד של קונדום נקבה פוליאוריתן, (קונדום נקבה נקבה).

ארגון הבריאות העולמי מציין כי הקונדום הנשי יעיל במניעת הדבקה חוזרת של טריכומוניאטיס (זיהום בנרתיק נפוץ), ומחקרים מראים שהחומר הוא מחסום יעיל לאורגניזמים קטנים מאלו הידועים כגורמים למחלת מין. אבל המוצרים הם עדיין חדשים מדי כדי לקבל מספיק נתונים לטווח ארוך כדי להיות מסוגל בהחלט לומר כי קונדומים פוליאוריטן הם מכשול יעיל.

כתוצאה מהתמונה השלמה, ה- FDA דורש מהיצרנים לתייג את הקונדומים שלהם באזהרות כמו זו:

הסיכונים של הריון ומחלות המועברות במגע מיני (STD), כולל איידס (הידבקות ב- HIV), אינם ידועים בקונדום זה. מחקר מתבצע. יש בדיקות מעבדה על החומר הלא לטקס. בדיקות אלו מראות כי אורגניזמים אפילו קטנים כמו זרע ווירוסים כמו HIV אינם יכולים לעבור את זה.

כאשר משווים את היעילות של קונדומים לטקס לעומת פוליאוריטן, בעוד קונדומים שאינם לטקס אינם שווים האפקטיביות כמו קונדומים לטקס (בכל הנוגע למניעת הריון ומחלות המועברות במגע מיני), על פי ארגון הורה הורה, הם תחליף מתאים ליחידים אלרגיות לטקס. 

פוליסופרין Non-Latex קונדומים: חלופה בריאה

בשנת 2008, LifeStyle של הציג קונדום שאינו לטקס שנקרא SKYN עשוי מחומר שנקרא polyisoprene. חומר זה הוא גרסה סינתטית של חומר הנגזר sap של עץ Hevea והוא אינו מכיל חלבונים לטקס, אבל זה חזק ובטוח כמו לטקס. Polyesoprene קונדומים הם לא רזה כמו פוליאוריתן, אבל הם נמתחים ויש להם שבירה נמוכה שיעורי החלקה.

החברה גם עשה אלה שאינם לטקס קונדומים זמין במחיר נמוך בהרבה, להשוות קונדומים לטקס. שלא כמו פוליאוריטן, קונדומים SKYN עשוי polyisoprene כבר מאושר ה- FDA נחשבים שיטה יעילה למניעת הריון והפחתת התפשטות של מחלות מין.

טבעי (אחרת קראו כבש) עור קונדומים

קרום בעל חיים טבעי הוא החומר העתיק ביותר המשמש לייצור קונדומים. אנשים המשתמשים קונדומים אלה במיוחד כמו תחושה של הממברנה הטבעית. עם זאת, קונדומים אלה מגיעים עם הסיכונים שלהם. ראשית, הם אינם מספקים הגנה מפני מחלות מין ונחשבים רק כמניעים נגד הריון לא רצוי. שנית, קונדומים העור הטבעי הם יקרים מאוד (כמו $ 3 או 4 $ לכל קונדום). לבסוף, קונדומים עור טבעי יש ייחודי, ויש אומרים ריח האסם.

No Replies to "מה ההבדל בין קונדומים לאטקס ולא לאטקס?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    60 − = 59