ספוט את ההבדל: Bestial ו Zoophilia

ספוט את ההבדל: Bestial ו Zoophilia

לא כל ההיבטים של המיניות נעים לדבר עליהם. כאשר מתמודדים עם אחד הנושאים האלה קשה יותר זה יכול להרגיש קל יותר רק לטאטא אותו מתחת לשטיח, או לדבר על זה מהר ככל האפשר ולהמשיך הלאה.

הביות וזאופיליה הם שני נושאים כאלה, כאלה שרובנו, אנחנו מעדיפים אפילו לא לחשוב על, לא כל שכן צריך לדבר על. אבל הבעיה עם לא מדברים על משהו היא שזה עושה את זה הרבה יותר קשה להבין בדיוק מה זה, למה חלק מאיתנו לעשות את זה, ואיך אנחנו יכולים לשנות את זה.

במשך שנים החוקרים כבר הקשו במסע שלהם כדי להבין את מי sexuall לפגוע נגד ילדים כי הציבור (מובן) רוצה לחשוב עליהם פשוט כמו מפלצות, ולא רוצה לבזבז דולרים המס שלהם לחקור את הסיבה של פדופיליה.

במידה מסוימת זה נכון גם לגבי אנשים שיש להם יחסי מין עם בעלי חיים שאינם אנושיים.

הגדרות

אנשים רבים לבלבל את המונחים חייתיות וזואופיליה. הם קשורים, אבל שונים.

הזיות התייחסו תמיד לפעולה של אדם שיש לו יחסי מין עם חיה לא אנושית. הפעילות המינית עשויה או לא עשויה להיות חדירה, אבל הם התנהגויות מיניות לעשות סיפוק.

זופיליה שימשה לראשונה בספרות הקלינית על-ידי הסקסולוג ריצ'רד פון קראפט-אבינג, שהשתמש במונח כדי לתאר אדם אשר מגורה או מעוררת מינית על ידי בעל חיים. היום zoophilia עדיין משמש לתיאור הרגשות של התקשרות ארוטית או מינית, ו / או העדפה מינית של בעלי חיים שאינם אנושיים.

הדרך הקלה ביותר להבדיל בין חייתיות וזואופיליה היא לומר שחייתיות היא תרגול - זה משהו שאנשים עושים. Zoophilia היא העדפה או ניסיון, משהו שאנשים מרגישים. לא כל מי שעוסק בבני חיים הוא זאופיל, ולא כל האנשים שמזהים או מסווגים כבעלי זאופיליה אכן מקיימים יחסי מין עם בעלי חיים.

הבחנה חשובה נוספת היא כי רק רגשות ארוטיים או פנטזיות של בעלי חיים אינה מנוגדת לחוק, בעוד שבמקומות רבים, קיום יחסי מין עם בעל חיים לא אנושי הוא בלתי חוקי.

בעלי חיים יכולים להסכים?

מנקודת מבט אתית שאלה זו טמונה בלב האם או לא חייתיות טועה. השאלה אינה שאלה שהמדע יכול לענות עליה. ברור כי בעלי חיים מסוימים מסוגלים להסכים (כמו בני אדם). כל מי שחי עם כלב או חתול כמו חיית מחמד יגיד לך כי בעלי חיים הם גם מסוגלים להפגין הנאה והתנגדות (ניסית פעם לתת חתול אמבטיה?)

מנקודת המבט שלי כמחנך מין השאלה היא לא כל כך יכול הסכמת בעלי חיים כמו האדם יכול לדעת בוודאות שיש הסכמה. אחרי הכל, מי שאתה עושה יחסי מין, אם אתה לא יכול לאשר בבירור הסכמה, אתה לא צריך לקיים יחסי מין עם אותו אדם.

מאחר שאין שום דרך לדעת בוודאות מה בעל חיים חושב או מרגיש, עמדתי היא שאי אפשר לאשר את ההסכמה ולכן אין זה מוסרי לקיים יחסי מין עם חיות לא אנושיות.

מקורות

 • Krafft-Ebing, R. פסיכופתיה מינית ניו יורק: ספריית רכה, 1965.
 • Miletski, H. הבנת Bestiality & זופיליה בת'סדה: הוצאת מזרח-מערב, 2002.

  No Replies to "ספוט את ההבדל: Bestial ו Zoophilia"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   23 + = 29