תולדות הג ‘ינס – מכורי זהב ל – Gigi Hadid

הִיסטוֹרִיָה of jeans - Lionel Richie 1980s

היסטוריה של ג 'ינס - ליונל ריצ'י 1980s.
הולטון ארכיון / Getty תמונות

ג'ינס הם ללא ספק אופנה בסיסית, אבל זה לא תמיד היה המקרה. למעשה, ג'ינס הם פריט אופנה אחד בהחלט יש לו עליות וירידות והתפתח באופן משמעותי לאורך זמן. תסתכל על ההיסטוריה של ג 'ינס לאורך השנים, מן המקורות של ג' ינס כמו ללבוש עבודה עבור פועלים, למעמדם היום כמו מספר אחד אופנה חיוני בארונות של נשים וגברים באמריקה ובעולם.

עודכן על ידי קאתי ג'ייקובס ב -9 במרץ 2018

02
מתוך 10

20 במאי 1873 - לידת ג'ינס

זהב miners wearing Levi's jeans circa 1882

כורי זהב לבושים בג'ינס של ליווי בסביבות 1882.
קליפ ארט - Getty Images

בסוף 1800, מכנסי ג 'ינס, בדרך כלל משוחק על ידי עובדים גברים, המכונה במקור "סרבל המותניים," היו שכיחים למדי כמו גס ללבוש ללבוש עבודה. אבל זה היה חייט צנוע בשם יעקב דייוויס שפנה איש העסקים לוי שטראוס על המבקשים תמיכה כספית לרשום את הרעיון שלו. הרעיון? הוספת מסמרות מתכת לכיסים זבוב הכפתור של מכנסי ג 'ינס, כדי להפוך אותם עמיד יותר. וכך, ב- 20 במאי 1873, נולד הזוג הראשון של מכנסי ג'ינס כחולים שאנו מכירים אותם עכשיו.

03
מתוך 10

1920s-1930s - ג 'ינס מערבי לגברים

הִיסטוֹרִיָה of jeans - farmers wearing jeans in the 1930s

חקלאים לבושים במכנסי ג'ינס כחולים בשנות השלושים.
דורותיאה לנגה / ספריית הקונגרס / גטי אימג '

בשנות העשרים והשלושים, הג'ינס היה לבוש מערבי פופולרי בארצות הברית, משוחק על ידי כורים, בוקרים ועובדים זכרים אחרים הזקוקים ללבוש חסון שיכול לעמוד בבלאי כבד. בשנת 1936 הוסיף לוי שטראוס את הדגל האדום החתימה שלו לכיס האחורי של הג'ינס, והפך אותו לפריט הבגדים הראשון שיש לו תווית מעצבים מבחוץ. זה היה גם ב -1930 כי מגזין ווג בהשתתפות מודל האופנה הראשון שלה על ג 'ינס על העטיפה, רמז כי ג' ינס יכול להיות הצהרת אופנה לנשים, ולא רק שמורות כמו בגדים מעשיים עבור גברים עובדים.

04
מתוך 10

1950 - לידת ג 'ינס מגניב

ג'יימס Dean

ג'יימס דין נראה טוב בג'ינס.
קרן ג 'ון קובל / Getty תמונות

בני הנוער חיבקו ג'ינס כחולים בשנות החמישים, כפי שנראו כפריט האופנה המרדני. סמלי תרבות הפופ כמו ג 'יימס דין מרלון ברנדו הפופולרי ג' ינס בסרטים זה "ילד רע" פריט לבוש נאסר אפילו בכמה בתי ספר ציבוריים להיות פרואקטיבית מדי. אור שטף, ג 'ינס האזיקים סגנונות ג' ינס שחורים היו ג 'ינס שולטים מגמות בקרב גברים, מותגים פופולריים כללו לוי, לי קופר וג' ינס Wrangler. בניגוד למה שאתם עשויים לחשוב, נשים רק לעתים נדירות לבשו דנים בשנות החמישים - כי השינוי בתולדות האופנה של הנשים עוד יבוא, בשנות השישים הסוערות.

05
מתוך 10

1960s - היפים ג'יפים

היפי jeans in the 1960s at a music festival

מכנסי ג'ינס היפים היו מרופטים, מתלקחים ומטולאים.
ערב רגיל / Getty תמונות

שנות השישים החלו את תחילתו של עידן ההיפי. תנועת הנעורים החופשית, החופשית, שהתנערה מהתרבות האמריקנית, חיבקה את הג'יין הכחול המקרית, שנראה כמייצג חירות מבגדים מובנים יותר. בעשור זה של ביטוי יצירתי, התאמה אישית של הג 'ינס שלך נחשב מאוד groovy. רקמה, צבעים בהירים, שטיפת אבן, אבני חן ותיקונים היו רק חלק מהמגמות של ג'ינס הירכיים של הזמן. חתכים פופולריים כללו פעמונים התחתונים פעמון נמוך huggers הירך. Double Denim גם עשה את המראה האמיתי הראשון כמו מגמת אופנה במהלך 1960s, מעילי ג 'ינס הפך רגיל, במיוחד אלה מעוטרים עם תפירה על מדבקות.

06
מתוך 10

1970 - ג 'ינס כמו אמריקנה

פארה Fawcett in blue jeans 1970s

פארה פאוסט בג'ינס כחולים - שנות ה -70.
הולטון ארכיון / Getty תמונות

בעוד שמגמת הדנים של התרבות הנגדית שהתחילה בשנות ה -60 נמשכה גם בשנות השבעים, גם דנים סימלו את המיניות הטרייה, הבריאה והכל אמריקנית. זה היה מגולם על ידי סימני סקס בריאים למראה של עשור, כגון פארה Fawcett (בתמונה כאן) ולורן Hutton. בינתיים, ג 'ינס חצאיות ו ג' ינס אפודים גם הפך פופולרי אופנה פריטים של 1970s. 

07
מתוך 10

1980 - לידתה של ג'ינס מעצבת

ברוק Shields 1980s Calvin Klein ad

ברוק שילדס 1980 קלווין קליין.
קלווין קליין

שנות השמונים הוא העשור שבו דנים מעצבים נולד באמת. ברוק שילדס בן ה -15 כיכב בפרסומת של קלווין קליין ואמר, "שום דבר לא בא ביני לבין קלווינס שלי", מביא דנים לחזית של כל מעצב אופנה. ג'ינס מעצב הפך לסמל סטטוס אמיתי המותגים כולל קלווין קליין, Jordache ו גלוריה Vanderbilt היו בין הפופולריים ביותר בחנויות. שטיפת אבנים, שטיפת חומצה וג'ינס קרועים היו כמה מן המבטים המבוקשים ביותר, יחד עם חתכי הרגל החדשים, הצמודים יותר, שנמתחו בקרסול. אפילו גברים נכנסו למגמה של דנים מעצב בעשור זה, והחלו להופיע יותר בפרסום ג'ינס.

08
מתוך 10

1990 - בג 'י בג' י

תולדות הג 'ינס - מכורי זהב ל - Gigi Hadid

דייב הוגאן / גטי

אופנה דנים השתנה בשנות ה -90, כמו עידן גראנג באופנה החלה, הופכת ללבוש מזדמנים יותר מאשר מסוגנן חייב להיות. מכנסי ג'ינס של קרפנטר ומכנסי ג'ינס מכף רגל ועד ראש היו בין המראה הטרנדי, כמו גם סרבלים ומכנסיים, שהיו פופולריים בקרב נשים צעירות. עבור גברים, עליית היפ הופ הביא יחד עם עליית הפופולריות של ג 'ינס רחבים.

09
מתוך 10

2000s - ג 'ינס סקיני להשתלט

בריטני Spears in 2004 in low rise jeans

כמה נמוך אתה יכול ללכת, בריטני ספירס ?.
גרג דגייר / גטי

בתחילת שנות ה -2000, כוכבי פופ כמו בריטני ספירס וכריסטינה אגילרה הפיצו את הג'ינס הנמוך ביותר. דנים הפך גם מצרך אופנה שוב, והפך פריט מתאים של בגדים ללבוש בליל שישי או אפילו למשרד. התלקחות ואתחול ג 'ינס גזור היו בין הקיצוצים הפופולריים ביותר של תחילת שנות ה -2000 והגיע במגוון שוטף. 

אבל הסיפור הגדול ביותר של העשור התחיל באמצע שנות ה -2000 עד מאוחר, עם התחדשות של ג 'ין רזה, כתוצאה של חידושים בטכנולוגיה דנים למתוח. פתאום, כולם לבשו ג'ינס רזה, בסגנון ג 'ינג, לעבוד, בסוף השבוע ולילות לצאת לבלות. עניין המותגים פרמיה זינק ב 2000s, עם מותגים כמו 7 עבור כל האנושות, אזרחי האנושות ו הדסון ג 'ינס הופכים פתאום שמות הבית המרכזי.

החבר ג'ינס לנשים הפך גם מגמת אופנה חם בשנות ה -2000. 

10
מתוך 10

2010 עד עכשיו - גבוה יותר מותניים, רגליים מקופלות, ואינדי מותגים

סלבריטאים wearing jeans and denim - Gigi Hadid

בדוק את התמונות הנכונות המועדפות שלנו של ידוענים לובש ג'ינס.
ריי תמרה / גטי

כיום, המגמה דנים אופנה היא כלפי מגוון, אם כי סגנונות רזה לנשים להישאר הפופולרי ביותר. היום של ג 'ינס רגל ימין, bootcuts וסגנונות החבר עבור נשים נוטים לחבק את התחתונה ולהיות לחתוך דק יותר דרך הירכיים והירכיים, בניגוד גרסאות baggier שהיו פופולריים בעשורים הקודמים. ואין להכחיש כי ג 'יני רזה הוא עדיין סגנון ג' ינס הפופולרי ביותר עבור נשים בסך הכל, בגלל צדדיות שלה כמו מזדמנים או לבושה pant.

ג 'ינס במצוקה ממשיכה להיות מגמה מרכזית בעשור זה, מ ברכיים משופשפות קלות סגנונות ג' ינס קיצוץ. ג 'ינס גבוה מותניים - ואפילו "אמא ג'ינס" - גם ראה עלייה בפופולאריות בקרב נשים צעירות בעשור זה (ראה גיגי חדיד, בתמונה כאן בצמיד גבוהה בהשראה גבוהה המותניים). מגמות אחרות של ג 'ין בהשראת וינטג' - כגון סרבל ג 'ינס, dresssuits ו rompers - הפך חייב להיות אופנה פריטים עבור נשים אמיתיות ו ידוענים כאחד.

כיום, עם התנועה המקומית קמעונאות במלוא התנופה, מותגים דנים עצמאיים קטנים יותר גם מאתגר את השליטה בשוק של חברות דנים, מעצבים פרימיום. מציאת עסקאות על ג 'ינס הוא גם קליק או שניים משם עבור קונים רבים, אשר מסתמכים על יישומי אופנה חכמים למציאות מקור על המותגים האהובים עליהם סגנונות.

עודכן על ידי קאתי ג'ייקובס ב -9 במרץ 2018

No Replies to "תולדות הג 'ינס - מכורי זהב ל - Gigi Hadid"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    85 − 77 =