יוונית גרנדמס הם אמיתיים Ya-Yas

יוונית גרנדמס הם אמיתיים Ya-Yas

המונח היווני הנפוץ ביותר עבור סבתא היא yia-yia, לפעמים שניתנו כ יה-יה. אלה עשויים להיות מאויתים גם כמילים נפרדות: יה יה ו יה יה - או ללא מקף - ייאיה ו יאיה

אלה, כמובן, איות פונטי או אמריקני מאז השפה היוונית משתמשת באלפבית שונה מאנגלית. ראיתי גם yia-yia כפי שניתנו ייאיה ו ג 'יניה.

למד את המילה היוונית עבור סבא, ראה עוד שמות אתניים ולאומיים עבור סבתות או לבדוק רשימה מקיפה של שמות סבתא.

שיטות יוונית למתן שמות ומסורות אחרות

כמו בתרבויות עתיקות רבות, מסורות יווניות רבות גוועות. הם נוטים במיוחד להיות נטושים על ידי משפחות עירוניות ועל ידי אלה שעולים למדינות אחרות. משפחות יוונית-אמריקנית אינן יכולות לנהוג על פי נוהגים מסורתיים, אך למסורות אלו יש עדיין השפעה. 

המסורת היוונית מכתיבה שילדים יקראו על שם סבתם. צפוי כי הבן הראשון יקרא על שם הסבא מצד האב והשני לאחר הסבא מצד האם. הדפוס הוא זהה עבור בנות, עם הראשון נקרא על שם סבתא מצד האב והשני לאחר סבתא מצד האם. מערכת זו גורמת לבלבול אצל משפחות עם מספר רב של אחים, משום שלילדים של כל אחים יש אותם שמות.

מסיבה זו, וגם בשל המודרניזציה, הורים יוונית ויוונית אמריקאית רבים שינו את מסורת הנתינה או ויתרו עליה לחלוטין.

שיטה אחת היא לתת לילדים את השם המסורתי כשם פרטי, אבל לתת שם ייחודי כשם שני או באמצע שם. במערכת זו, השם האמצעי הופך לשמו של הילד.

הורים ידועים גם לתת לילדים שם של סבתא בטבילה אבל לשים שם אחר על תעודות הלידה.

באופן מסורתי, ילדים אינם נקראים בשמם עד לאחר הטבלה, אם כי משפחות יוונית מודרנית לא יכול לדבוק בפועל זה. הטבילה מתרחשת במהלך השנה הראשונה של הילד.

רוב השמות היווניים הם שמות קדושים, ובמסורות של העולם הישן, ימי ההולדת הם לעתים רחוקות חגגו. במקום היוונים לחגוג את שם יום של קדוש שלהם. מאז הכנסייה מזהה מאות קדושים, כל יום הוא יום שם לפחות אחד קדוש, לפעמים יותר. אדם שלא נקרא על שמו של קדוש יכול לחגוג ביום כל הקדושים. 

אף על פי שמסורת "יום השם" עשויה לסתום ימי הולדת למבוגרים, ימי ההולדת של הילדים נחגגים בהתלהבות על ידי רוב המשפחות המודרניות ביוון וביוון. 

ערכי משפחה יוונית

בדיוק כמו הסבים והסבתות אבהי מכבדים הראשון שמות, באופן מסורתי הם גם לשמור על קשרים חזקים עם הנכדים שלהם. הנוהג העתיק הכתיב כי זוג צעיר צריך לעשות את ביתם ליד הוריו של החתן וכי הסבים והסבתות מצד האב צריכים להיות מעורבים בגידול נכדיהם. נוהג זה מנוגד לרוב העולם, שבו סבים וסבתות מצד האם נוטים להיות קרובים יותר לילדיהם ולנכדיהם.

התרבות היוונית היא הומוגנית יותר מכמה תרבויות, שכן הדת השלטת היא יוונית אורתודוקסית.

גם אלה היוונים שאינם שומרי מצוות נוטים להיות כבוד רב בפועל דתי. האידיאל במשפחות יווניות רבות הוא עבור ילדים מבוגרים להתחתן עם היוונים אחרים יש חתונות ענקיות בכנסייה. כמובן, כמו עם תרבויות אחרות, ילדים לא תמיד לציית. 

תפיסה יוונית אחרת היא שמשפחה מורכבת מכמה דורות ושהדורות האלה צריכים להיות יחסים הרמוניים. פעולתו של אחד מבני המשפחה משקפת את כל בני המשפחה. בני משפחה הם לעתים קרובות בעסקים יחד, כך עושה את התחזוקה של שם טוב של חשיבות עליונה.

חגיגות משפחתיות וחגים דתיים

היוונים אוהבים את החגים. כל הדורות ליהנות שולחן החג טעון עם הנסיעה טעים, בדרך כלל שילוב מתכונים חדשים עם המשפחה האהובים. האמהות המשפחתיות עדיין אחראיות לרוב הכנת המזון.

חג המולד הוא חגג במשך 12 ימים, שהסתיים ב -6 בינואר. משפחות יווניות רבות אימצו את הודו בתור מנה עיקרית, אם כי שולחן החג לעתים קרובות יש כמה מנות בשר. מרקים, סלטים, לחם וכמובן זיתים סביב הארוחה. עוגיות או מאפים מסורתיים מספקים גימור מתוק.

קרנבל, המכונה Apokries, הוא חגג עם חגיגות, תלבושות קונפטי. זה מסתיים ביום שני נקיים, אשר מבחינה טכנית מתחיל את הערב הקודם עם שירות הכנסייה. סלבריטאים מבקשים סליחה מחברי כנסיות עמיתים, כדי שיוכלו להתחיל בהשאלה במצפון נקי. ביום שני בפועל, שהוא חג ציבורי ביוון, עפיפון הבניין עפיפון עפיפון הם פעילויות מסורתיות. צדפות מזונות אחרים Lenten נצרכים. 

בשבת שלפני חג הפסחא, שבת קודש, הוא חגג עם שירות הכנסייה בלילה. ממש לפני חצות, כל האורות בכנסייה הם כבויים כדי לסמל את החושך של הקבר. החשיכה מסתיימת בחצות עם הדלקת נרות, שירה של מזמורים, צלצול פעמונים ותצוגות זיקוקי דינור. 

יום ראשון של חג הפסחא, שהוא חג חשוב יותר מאשר חג המולד בתרבות היוונית, הוא חגג באופן מסורתי עם כבש קלוי. מעדנים רבים אחרים מוגשים באופן מסורתי, כגון ביצים צבוע אדום, לחם מתוק קלוע המכונה צורקי

למרות היוונים אימצו מנהגי חג רבים ממדינות אחרות, תנועה האחרונה היא מקדמת חזרה למסורת היוונית. במקום המנהג שאומץ באופן נרחב של קישוט עצי חג המולד, חלקם חזרו למסורת הישנה יותר של סירות חג המולד. אלה הם ספינות מפרש מיניאטוריות מעוטרות באורות. לפעמים הילדים נושאים אותם כשהם הולכים לשיר מדלת קלנדה, או מזמורי חג המולד.

No Replies to "יוונית גרנדמס הם אמיתיים Ya-Yas"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 2 = 1