הלשון- Twisted אירי מילה עבור סבא

הלשון- Twisted אירי מילה עבור סבא

יש כמה תנאים לסבא בשפה האירית המדוברת, הידועה בשם הגאלית האירית, אם כי, באנגלית מדובר בעיקר באירלנד, כך, אחד השמות הנפוצים ביותר עבור סבא הוא "granda".

מילים עבור סבא

המילה האירי לסבא היא seanáthair, פשוטו כמשמעו "אבא זקן". סביר להניח שילדים לא יפנו לסבא במונח זה. במקום זאת הם ישתמשו daideó, מבוטא DADJ-yoh, או móraí, אשר מבוטא בערך MO-ree.

אחר במונחים איריים עבור סבא כוללים Athair mór (AH- עוד שלה), משמעות גסה "אבא גדול", ו אתאיר קריונה (אה- KREE שלה לא נה), כלומר "אבא חכם".

המונח הרשמי של סבא רבא הוא sin-seanáthair. המילים האיריות לנכדים הן זariníon (gar-in-EE-in) לנכדה גרמהק (gar-aWOK) לנכד.

סבתא באירלנד seanmháthair (shan-a-WAW-her), אם כי זה המונח הרשמי, כמו סבא, יש יותר אוהב, מונחים זעירים כי הם פופולריים יותר העדיפו בדיבור משותף.

אירית או אנגלית באירלנד

שמות איריים עבור סבים וסבתות לא אומצו באופן נרחב על ידי לא אירי, כמו כמה שמות סבתא אחרים היו. זה כנראה בגלל המורכבות של האיות וההגייה. למעשה, רוב הילדים האיריים דוברי אנגלית קוראים לסבים שלהם שמות באנגלית, כגון סבא, סבא או סבא. גרנדה היא גרסה פופולארית מאז יש לה קצת טעם אירי וקל לומר.

למרות שאירית היא שפה רשמית של אירלנד ושל האיחוד האירופי, רק מיעוט מהאירים מדברים אותה היום. הסיבה לכך נובעת בעיקר משנים של שלטון בריטי שבו השימוש בשפה היה מודחק. ישנם אזורים באירלנד, הידועה בשם גלטכט, שבה השפה משמשת לדיבור יומיומי.

אלה מחוזות באירלנד כי הם חלק של גלטכט כוללים Donegal, מאיו, גאלווי, וקרי.

במהלך 100 השנים האחרונות, השפה האירית חווה תחייה. למרות השימוש של האירי באזורים כפריים, שם זה היה אמור להיות נפוץ, הוא בירידה, היא על עלייה בקרב אנשי מקצוע עירוניים משכילים. ההוראה של אירית כבר המנדט בבתי ספר ציבוריים במשך שנים רבות, אבל עכשיו בתי הספר מופיעים שבו ההוראה העיקרית היא באירלנד. 

הסופר האירי מנצ'ן מגאן יצא לבדוק את הנתונים הסטטיסטיים המצוטטים (אולי השגויים), כי רבע מהאירים האיראנים מדברים באירלנד. הדיווח של מגאן על הניסוי שלו נותן לך תחושה טובה של השימוש בשפה האירית באירלנד.

תרבות אירית

גברים איריים יש את המוניטין של להיות כיף לאהוב וקל, אם כי יש להם גם מרכיב לוהט אופי שלהם. למרות שהם אוהבים, הם לרוב לא מפגינים. אף על פי שהאירים נתפשים באופן נרחב כבעלי סלידה מסמכות, אין בכך כדי להרחיב את הסמכות בתוך המשפחה, במיוחד סמכות אבהית וסבאית, שצפויה לכבד. 

הערך האירי העצמאות. במקום לחיות עם המשפחה, קשישים אירי מעדיפים לחיות בכוחות עצמם.

למרות הקשרים עם המשפחה המורחבת מוערכים, רבים אירי, בעיקר גברים, לא אוהב לפנות בני משפחה לעזרה. 

אבות וסבים מודרניים איריים מסתגלים לשינויים, מסקר על המשפחה האירית גילה. סבא וסבתא, כולל סבים, הם הפופולריים ביותר לטיפול בילדים באירלנד, צעד ב 42 אחוז מהזמן. 

סבא בשפות אחרות

ללא שם: רק גילית שאתה הולך להיות סבא? אם כך, יש לך משהו להחליט יחד עם המשפחה שלך, כלומר, מה יהיה הנכד שלך קורא לך? תוכל לסקור רשימה של שמות עבור "סבא" בשפות אחרות או בתרבויות אחרות, או שתוכל לעיין בבחירות הפופולריות בארה"ב..

No Replies to "הלשון- Twisted אירי מילה עבור סבא"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    69 + = 79