תיעוד חשוב כאשר אתה הורה אומנה או מאמצת

תיעוד חשוב כאשר אתה הורה אומנה או מאמצת

תיעוד - שמירה על מסלול כתוב של בעיות והתקדמות - הוא היבט חשוב וחשוב של הורות אומנה ואימוץ. הנה הסבר על כלים שיכולים לעזור לך לתעד את המצב שלך בצורה יעילה, ואת סוגי האירועים או האירועים שתרצה לטפל בהם.

תיעוד יעיל אינו אומר דיווח רק על אירועים שליליים או בעיות. יש לכלול גם שינויים חיוביים.

הם יעזרו לעובדת הסוציאלית שלכם, למטפלים ולרופאים לתכנן תמיכה מתאימה.

כלי תיעוד

כלי תיעוד מועיל כוללים לוחות שנה, קובצי מחשב, מחברות נייר ותרשימים התנהגותיים - בכל מקום אתה יכול לציין את הפרטים של התנהגות הילד, מחזורי האבל שלו, הבעיות הרפואיות שלו ואת המצב הרגשי שלו. ייתכן גם רוצה לשמור תיעוד של הפעילויות השונות ילד מעורב וכיצד הוא עושה בפעילויות אלה, כולל הספר.

לא כל מידע חשוב יבוא מן ההערות שלך, כך תצטרך גם קלסר או דומה "קובץ נייר" כדי לארגן ולשמור תיעוד חשוב שעשוי לבוא מבית הספר של הילד, המטפל, רופא הילדים או אחרים. הרעיון הוא לקבל את כל המידע הזה בקצות אצבעותיך, כך שאתה לא צריך לחפש את זה או לנסות לזכור אירועים כאשר אתה צריך את המידע. הגדר גם קובץ דוא"ל מיוחד, עבור כל הדואר והדיווחים שאתה מקבל באופן אלקטרוני לגבי הילד שלך.

צור קשר עם סוכנות אומנה שלך ולשאול אם יש להם יומנים או טפסים שיכולים לעזור לך לתעד תקריות או אפילו מופעים יומיומיים, או שאתה יכול להשתמש אלה אומנה טיפול להדפסה גליונות עבודה שיצרתי.

סוכנויות מסוימות משתמשות בדיווח מקוון ובהקלטות. אם כן, לשאול איך אתה יכול לשמור עותקים של כל דבר שאתה קלט עבור הקבצים שלך.

כמה סוכנויות אומנה גם מציעים צורה של ארגון עבור כל קובץ של ילד אומנה. אם לא, אתה יכול ליצור את הכריכה שלך עבור רשומות אומנה שלך.

אירועים ואירועים

שים לב לשיחות המתרחשות בין הילד, המטפל שלו, הורה הלידה שלו, המטפל היומי שלך, המורה שלו או העובד הסוציאלי שלך בכל פעם שאתה מרגיש שהנקודות של השיחות הללו עשויות להיות רלוונטיות. רשום תיעוד כתוב של מה שנאמר ואיך הגבת.

אתה גם רוצה להקליט ביקורים בין הילד להורה הלידה או ההורים שלו, או הורים מאמצים פוטנציאליים שלו. שים לב איך הילד הוא התאמת הטיפול באבל. הסבר את הצעדים שביצעת כדי לעזור לילד לנהל התנהגויות שליליות, הן לפני הביקורים והן לאחריהם.

הקלט מצבים והתנהגויות המתרחשות בבית או בבית הספר, כגון טיעונים, התקפי זעם, דמעות, גניבה, תקריות של שקר, פעילות מינית או ציונים גרועים. שים לב מה קרה לפני האירוע ואיך הגבת. הקפד לכלול אזכור של איך הילד הגיב על התגובה שלך.

אתה גם רוצה לתעד פציעות ומחלות, במיוחד כאשר הילד פגע בעצמו או החמיצו את בית הספר בשל היותו חולה. שים לב מה קרה ואיך הילד טופל.

עקוב אחר הזמנים שבהם אתה קורא תמיכה כאשר אתה מרגיש המום וביקש עזרה. שים לב עם מי יצרת קשר וכן את התאריכים, הזמנים והתשובות שקיבלת. אם זה עזר, למשל, אבל גם לרשום אם זה לא.

פריצות דרך מסמך רגעים של שינוי כאשר אתה מבחין כי ילד אומנה או מאומץ שלך התחיל הרגלים בריאים או כאשר התנהגויות שליליות שלו ירדו. אולי הוא עשה טוב בבחינה בבית הספר, או אולי הוא לא עשה טוב, אבל הוא טיפל בזה הרבה יותר טוב ממה שהוא עשה בסמסטר האחרון.

כתיבת תיעוד אפקטיבי

לימדו אותנו לזכור את מי, מה, מתי, איפה ואיך מצב כשכתבנו דו"ח או מאמר בבית הספר. תיעוד מצב ההורות שלך הוא בעצם אותו עיקרון. מדובר בהיצמדות לעובדות.

 • מי היה מעורב בשיחה או באירוע? מה ילדים או אנשים אחרים היו נוכחים?

 • מה בדיוק קרה? דווח על מה שנאמר ועל ידי מי.

 • מתי התרחש האירוע או השיחה? הערה התאריך והשעה.

 • היכן התרחש המצב? האם זה בבית הספר, בבית או במכונית?

 • איך להתמודד עם המצב או האירוע? תאר את מה שאמרת ואיך אמרת את זה. פרט את התוצאות וכיצד הילד הגיב.

מה לא לכתוב

נסו לשמור על הדעות או הפחדים שלכם לעצמכם. למצוא מוצא אחר עבור אותם, אולי בכתב העת שלך או אפילו בדוא"ל אל העובד הסוציאלי של המשפחה שלך או חבר. הרגשות האישיים שלך אינם שייכים לתיעוד שלך. חשוב לפרוק ולשתף מחשבות ורגשות, אך לא באותו דוח שבו תשתמש כדי לתעד תקרית שאירעה עם ילד אומנה בביתך. אם שום דבר אחר, זה עשוי להיראות מקצועי.

No Replies to "תיעוד חשוב כאשר אתה הורה אומנה או מאמצת"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  2 + 7 =