יש לנו הרבה ללמוד מאותו מין יחסים

יש לנו הרבה ללמוד מאותו מין יחסים

בשנת 2015 החלטה ציון, פסק בית המשפט העליון של ארצות הברית כי זוגות מאותו מין יש זכות חוקתית להינשא בארץ הזאת. מלבד היותם נמנעים מלהיכנס להכרה משפטית כזוג נשוי, גם בני זוג מאותו מין נחשפו לאפליה חתרנית יותר. עם זאת, לזבים הומואים זוגות, על פי רוב, יש את אותן מטרות הקשר שאנשים ישר לעשות.

הם גם נתקלים באתגרים דומים של יחסים, כי שותפים ישר לעשות. בכמה תחומים, עם זאת, הם עושים עבודה טובה יותר של טיפול אלה stressors. למרות שיש צורך במחקר קליני נוסף, יש לנו כמה נתונים המציינים זוגות ישר יכולים ללמוד כמה מיומנויות יחסים מוצלחות מאותם איגודים מאותו מין.

שוויון תפקידים

זוגות חד-מיניים אינם מחליקים באופן אוטומטי לתפקידים טיפוסיים, סטריאוטיפיים. הם מחלקים משימות ומשימות המבוססות על רמת מיומנות או עניין. הם גם נוטים לעשות יותר מטלות יומיומיות יחד. היחסים ביניהם הם שוויוניים יותר באופן טבעי. זהו מאבק כי זוגות ישר נתקלים לעתים קרובות.

מִינִיוּת

זוגות חד מיניים עושים מה שהם רוצים לעשות מבחינה מינית. יש פחות עיכוב המבוסס על תפקידים מיניים שנקבעו ומה שהחברה חושבת. הם נוטים יותר לחקור את הספקטרום המלא של הנאה מינית. הם גם לתקשר הרצונות שלהם בחדר השינה בקלות רבה יותר.

מאסטרס וג'ונסון מצאו כי זוגות הומוסקסואלים ולסביות היו פחות ממוקדים באורגזמה וממוקדים יותר בהנאה ובהתרגשות. הם לוקחים את הזמן שלהם ויש הרבה קשר רגשי במהלך יחסי מין. במילים אחרות, הם אינם מציגים מינית "קופצים" לעתים קרובות כמו זוגות ישר.

לחימה וסכסוך

זוגות חד מיניים מתמודדים עם אותם עליות ומורדות וגורמי לחץ שמשפיעים על זוגות ישרים. עם זאת, הם מסוגלים להתמודד טוב יותר עם קונפליקט ומחלוקות. מחקרים שנערכו על ידי מכון גוטמן מצאו כי זוגות חד-מיניים חיוביים יותר נוכח הסכסוך. יחסית לזוגות ישרים, זוגות הומוסקסואלים ולסביות משתמשים יותר הומור, חיבה וכנות כשהם מביאים דאגה, ולעתים קרובות שותפי LGBTQ פתוחים יותר לדיונים אלה. גם בני זוג מאותו מין נמצאו פחות נוטים לקחת דברים באופן אישי וחשופים יותר להישאר אופטימיים לאחר חילוקי דעות. בסך הכל, הם גם נוטים פחות להשתמש בטקטיקות עוינות ושליטה כאשר מתווכחים. נראה שיש יותר הוגנות ושיתוף כוח ביחסים אלה לעומת זוגות ישרים.

הורות

מחקרים הראו כי ילדים בני זוג מאותו מין, בין אם אומצו או ביולוגיים, אינם מזיקים לילדי זוגות ישר על בריאות הנפש, תפקוד חברתי, ביצועי בית הספר ועוד כמה אמצעים להצלת חיים. מחקר מסוים הראה כי הם עשויים להיחשב "הורים טובים יותר" כמו הומואים ולסביות בחר להיות הורים. הם אינם הופכים להורים במקרה.

הם עשו החלטה מצפונית להיות הורה ולעיתים קרובות חייבים לעבור אמצעים מאתגרים כגון אימוץ, הזרעה מלאכותית או פונדקאות, כדי להגיע למטרה זו. כאשר הומוסקסואלים ולסביות הופכים להורים, הם די מוטיבציה, מעורבים ומחויבים. יתר על כן, ילדיהם הם יותר פתוחים וסובלניים. ילדים אלה היו להם מודלים לחיקוי חזק גם עבור יחסים שוויוניים.

זוגות בני אותו מין, באופן כללי, פועלים באופן דומה לזוגות ישרים. יכול להיות דבר או שני זוגות חד מיניים יכולים ללמוד מזוגות ישר, אבל יש היעדר של מחקר משמעותי בנושא זה בשלב זה בזמן. כעת, כאשר זוגות בני אותו המין יכולים להתחתן באופן חוקי בכל מקום בארה"ב, סביר להניח כי מחקרים נוספים יבוצעו. בינתיים, זה בהחלט שווה להמשיך לחקור מה עושה יחסים מוצלחים ללא קשר מינית, או מגדר, כיוון.

בין אם מדובר בשוויון תפקידים, מיניות, קונפליקט או הורות, יש לנו נתונים טובים המראים שיש מקום לכל הזוגות לרכוש ידע ולפתח מיומנויות כדי לשגשג כזוג. לזוגות מאותו מין יש הרבה מה להציע בזירה זו.

מָקוֹר: גוטמן, ג 'יימס, et al. (2003). קורלציה של שביעות רצון זוגות הומוסקסואלים ולסביות והפרדת מערכת יחסים. כתב העת של הומוסקסואליות, 45 (1).

No Replies to "יש לנו הרבה ללמוד מאותו מין יחסים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    84 − = 76