כיצד להתנצל בפני השותף שלך

כיצד להתנצל בפני השותף שלך

ויכוחים וחילוקי דעות יכולים להתעורר בכל מערכת יחסים. לאחר כמה סכסוך מדי פעם עם השותף שלך הוא חלק טבעי של כל מערכת יחסים מאושרת, בריאה. למעשה, מחלוקת זה עם זה מעת לעת היא סימן לכך שאתה עדיין השקיעו את מערכת היחסים שלכם, שכן זוגות שאין להם קונפליקטים אולי כבר לא יהיו מעוניינים זה בזה או בשמירה על מערכת היחסים שלהם, והם מרגישים זה אפילו לא שווה להיכנס לוויכוח בשלב זה.

כאשר מתעוררות חילוקי דעות, חשוב להסתכל על סכסוכים אלה כהזדמנות להביא אותך ואת השותף שלך קרוב יותר בסופו של דבר. זה בדרך כלל אומר שאחד מכם, או שניכם, צריך להתנצל. אין זה נדיר לומר דברים פוגעניים שאינך מתכוון להם במהלך ויכוח, או שיש מקרים שבהם מחלוקת קלה על נושא מסוים יכולה להפוך לדיון הרבה יותר גדול בנושא אחר לגמרי. זה עוזר לדעת איך להתנצל על השותף שלך את הדרך הנכונה, כך שהוא או היא יהיה מלא להבין כי אתה עדיין אכפת.

1. לדעת מה אתה מתנצל

אם אתה מתכוון להתנצל בפני השותף שלך בצורה שבאמת תראה עד כמה אתה מצטער, אתה צריך להבין מה זה שאתה מתנצל מלכתחילה. שמיכה, "אני מצטער," הצהרה לא באמת לתת השותף שלך יודע שאתה מרגיש רע על מה התרחש, וכי אתה רוצה אתה יכול לקחת אותו בחזרה.

אתה צריך לשקף על מה שקרה בין שניכם, לקחת אחריות, ולמעשה להרגיש חרטה על מה קרה במיוחד. ברגע שאתה מחשיב את עצמך על מה בדיוק אתה מתנצל, השותף שלך יהיה מסוגל טוב יותר להרגיש שאתה באמת מצטער על רמות רבות.

2. להתנצל עם שתי המילים שלך ואת הפעולות שלך

כאשר אתה מתכוון להתנצל בפני השותף שלך, אומר לו או לה כמה אתה מצטער על מה שקרה הוא מרכיב חשוב. עם זאת, לוקח את זה צעד נוסף למעשה מראה השותף שלך כי למדת ממה שקרה וכי אתה רוצה לעשות דברים נכון יכול לעזור להביא את ההודעה הביתה.

לדוגמה, אם שניכם נלחמו על הנטייה שלך לעזוב את הכלים המלוכלכים ובעצם להימנע מלסייע, אז לוקח פעולה מאותו רגע הוא חלק חיוני של תהליך ההתנצלות. לא רק זה מראה את השותף שלך כי אתה אחראי וחשים חרטה על הפעולות שלך, אבל חשוב יותר, זה מראה כי הטיעון היה זרז לעשות שינוי אמיתי הולך קדימה. מפתיע השותף שלך עם מטבח ללא רבב ובית נקי יחד עם ההתנצלות יכול להיות דרך מצוינת להעביר את המסר.

3. עבור פנים אל פנים כאשר אתה אומר שאתה מצטער

אמנם זה יכול להיות קל ונוח יותר לשלוח את בן הזוג טקסט או דוא"ל המבקש סליחה, זה באמת כדאי להתנצל באופן אישי. הישיבה המשותפת ושיחה רגועה, בוגרת, פנים אל פנים על מה שקרה היא צעד חשוב בתהליך ההתנצלות.

זה לא רק נותן את השותף שלך הזדמנות מושלמת להביע את רגשותיו על מה התרחש, אבל זה גם מאפשר לך להקשיב באופן מלא, כדי להבין טוב יותר את נקודת המבט שלו, ולהתנצל בצורה שיש לה משמעות אמיתית ואמפתיה מאחורי זה.

כאשר אתה מתנצל על השותף שלך, זה גם עוזר לך לצאת מהדרך שלך כדי להראות לו שאתה רוצה לעשות דברים ממש בין שניכם, בין אם זה מביא לה זר, להרים את השוקולדים האהובים עליו על בדרך הביתה מהעבודה, או מפתיע את השותף שלך עם ארוחה מבושלת בבית. לשים מאמץ נוסף לתוך ההתנצלות מאפשרת השותף שלך יודע כי מה שהופך אותו או שלה מאושר עדיין עדיפות מספר אחת שלך, ובעוד יש אולי מכשולים בדרך, אתה נמצא בטווח הארוך.

No Replies to "כיצד להתנצל בפני השותף שלך"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    61 + = 68