האם המדינות יכולות לדחות תעודות לידה אם לא נרשמו שני ההורים?

האם המדינות יכולות לדחות תעודות לידה אם לא נרשמו שני ההורים?

אמהות חד הוריות לבדן שאלו מזמן "האם עלי לרשום את שם האב בתעודת הלידה?" הצעה חדשה באילינוי, שהוגשה על ידי נציג המדינה ג 'ון ד' קאוואלטו (R), לוקח את הדיון לרמה חדשה. אם תתקבל, ההצעה תאפשר למדינה לדחות תעודות לידה לאמהות חד הוריות שלא יזהו את האב הביולוגי על גבי תעודת הלידה או יספקו את שם בן המשפחה שמוכן לסייע לשאת באחריות הפיננסית של גידול הילד.

אילינוי HB6064

ההצעה תתקן את חוק הויטל של המדינה, המאפשר כיום לאמהות לא נשואות לרשום את שמו של האב הביולוגי על תעודת הלידה.

ההצעה, כפי שמופיעה באתר האסיפה הכללית של אילינוי, כוללת את השפה הבאה:

 • "... אם אם לא נשואה לא יכולה או מסרבת לנקוב בשמו של אביו של הילד, יש לקבוע את שמו של האב על ידי ראיות DNA או, בתוך 30 יום לאחר הלידה, יש לתת שם נוסף לבעל משפחה אחר שיספק כספית לילד, בית המשפט, על תעודת הלידה ".
 • "... בהעדר ראיות דנ"א או שם בן משפחה, תעודה מלידה לא תונפק, והאמא לא תהיה זכאית לסיוע כספי מהמדינה לתמיכה בילד".

חריגים לשינויים המוצעים באילינוי לחוק שיאים חיוניים

הצעת החוק מהווה חריג עבור נשים אשר ההריונות שלהם היו תוצאה של הזרעה מלאכותית.

עם זאת, הוא אינו מפרט חריגים אחרים או נראה כי הוא מציע השלכות על אבות ביולוגיים המסרבים להשתתף בהכרה רשמית באבהות או להפוך את עצמם זמינים עבור בדיקות DNA.

מה לא בסדר עם אילינוי "הצעת לידה תעודת הגבלות על אמהות חד הוריות

בנוסף לאי-התייחסות לתפקיד האבות בהכרה באבהות, ישנן מספר בעיות משמעותיות בהצעת החוק, כולל:

 • ההנחה כי בן משפחה חייב "לחתום על" האחריות הכספית של גידול הילד. ילדים אינם מכוניות או בתים. עם זאת, הצעת חוק זו למעשה קובע פרדיגמה "שיתוף חתימה" שבו אמהות הלידה לא מסוגל לזהות את האב הביולוגי בתוך 30 ימים מיום הלידה חייב שם יציבה כלכלית "מילוי". זה יומרני לחשוב כי כל אמא חד הורית יש אדם כזה בחייה. ולמרבה הצער, הדרישה יכולה לייצר תוצאה לא מכוונת: עלייה בהפסקות.
 • זה מנציח את הסטיגמה נגד אמהות חד הוריות. בעוד שהמטרה של הצעת החוק היא כלכלית במידה רבה - בכך שהיא מנסה למנוע מהמדינה לממן תוכניות סיוע לציבור לילדים שאבותיהם עשויים להיות אחראים לתשלום דמי חסות לילדים - אין צורך לעקוף את העובדה שהיא מזינה את השלילי רטוריקה נגד אמהות חד הוריות. למה זה כל כך הרבה מחוקקים כפופים להאשים אחת האמהות, שכבר עושים כל קורבן שאפשר להעלות על הדעת לטפל בילדים שלהם? 
 • שלילת תעודת הלידה מענישה את הילד. האם תומכי הצעת החוק אכן מתכוונים עבור ילדים אלה לא להיות מוכר כאזרחים? הרעיון שהם יימנעו מגישה לכרטיסי ביטוח לאומי ולדרכונים אינו דבר אבסורדי.
 • ישנן דרכים אחרות לטפל בבעיה הפיננסית. זה הוגן כי "המדינה" (כל מדינה) לא צריך לשאת את האחריות הכספית לגידול ילד כאשר האב הביולוגי הָיָה יָכוֹל לתרום. וזה בדיוק למה רוב המדינות כבר דורשים יחיד, רווקות moms לשתף פעולה בניסיון להקים אבהות לפני שהם יכולים להיחשב זכאים עבור תוכניות כמו סיוע זמני עבור משפחות נזקקות (TANF). מה שונה על הצעת החוק באילינוי היא כי היא מניחה מלכתחילה כי כל האמהות החד-הוריות ימצאו את עצמן זקוקות לסיוע ממשלתי. אין ספק כי יש דרכים אחרות לזרז את החקירות אבהות כאשר הצורך.

No Replies to "האם המדינות יכולות לדחות תעודות לידה אם לא נרשמו שני ההורים?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  63 − 58 =