לתווך סכסוך הביקורים שלך

לתווך סכסוך הביקורים שלך

סבים המבקשים ביקור עם נכד עשויים לתהות אם זה עבודה עבור מתווך. הם עשויים לתהות אם גישור משפחתי יהיה טוב יותר מאשר הולך לבית המשפט.

התשובה היא כן מוסמך. מאז בית המשפט העליון של טרוקסל נגד גרנוויל החמיר את התחזית עבור סבים וסבתות התובעים לביקור עם הנכדים, גישור משפחתי מתגלה כאסטרטגיה טובה יותר במקרים רבים. סבים צריכים לשקול גישור לפני שהם לתבוע את זכויות הביקור.

 

למה גישור?

לגישור ארבעה יתרונות בסיסיים:

  • זה כמעט בוודאות יעלה פחות.
  • בדרך כלל, זה תהליך מהיר יותר מאשר פעולה בבית המשפט.
  • זה לא adversarial בטבע כמו תביעות נוטים להיות, עם התוצאה כי היחסים המשפחתיים יכול להיות משופר ולא מתוח יותר.
  • בעוד שבתי המשפט הם בדרך כלל ציבוריים, הגישור הוא סודי, למעט בנסיבות נדירות אשר המתווך שלך יסביר.

יסודות של גישור משפחתי

הגישור יכול להיות פרטי או ציבורי. גישור פרטי מתרחש כאשר בני משפחה מתנדבים מרצון מתווך כדי לפתור את הסכסוך שלהם. גישור ציבורי מוצע בדרך כלל או נדרש על ידי מערכת משפטית כדי להתמודד עם סכסוך משפחתי שכבר הגיע למערכת המשפט. מאז מאמר זה נוגע לגישור כתחליף לתביעה, הוא בעיקר על גישור פרטי.

בתיווך, צד שלישי יעזור לצדדים אחרים לפתור סכסוך.

בעלי העניין חייבים לבוא עם ההחלטה שלהם, בהנחיית המתווך. המתווך אינו יכול לקבל החלטה.

תפקיד המגשר

כמה מתווכים הם עורכי דין; אחרים מגיעים לעבודה סוציאלית או רקע ייעוץ. בשני המקרים תפקיד המתווך הוא זהה: להנחות דיון בסוגיות העומדות בלב המחלוקת תוך הבטחת סביבה בטוחה.

במקום להסתכל אחורה כדי ליצור תקלה, שהיא בדרך כלל חסר תועלת, מגשר מסייע למשתתפים מצפה לחפש פתרונות מעשי. בעוד שהמשתתפים ייאכפו מלהמשיך בשיקולים, המתווכים יוכשרו לזהות ולטפל בבעיות הקשורות שעשויות להשפיע על עיקרי.

אין קבוצה של כישורים סטנדרטיים לשמש מתווך. המתווכים המשולמים בכספי ציבור, כגון אלה העובדים באמצעות מערכת בתי המשפט, חייבים להיות בעלי כישורים מסוימים, אך כמעט כל אחד יכול להציע את שירותיו כמתווך פרטי. זה נופל על המשתתפים לבדוק את האישורים לפני העוסקים מתווך פרטי.

מה עלות הגישור?

כאשר אתם שוכרים מתווך משפחתי, ההחלטה על מבנה האגרה תהיה חלק מהדיון. אי אפשר להכליל את העלויות, אלא לומר שכמו רוב אנשי המקצוע, דמי המו"מ פועלים במאות דולרים לשעה. עם זאת, הגישור יהיה כמעט תמיד זול יותר באופן משמעותי מאשר הולך לבית המשפט. דבר אחד, הגישור אינו כרוך הרבה עלויות tacked על כמו תביעות בדרך כלל לעשות. מתווך עשוי לגבות תשלום נוסף כדי להגיע להסכם, אבל זה על זה. 

מה יקרה?

המפגשים מתקיימים בדרך כלל במשרדו של המתווך, אם כי חלקם יעבדו בבית של בן משפחה.

החיסרון של הגדרת הבית הוא כי זה לא הקרקע ניטרלי.

במקרים מסוימים, מפגש אחד יספיק; במקרים אחרים דרושות שתי ישיבות או יותר. המפגשים נמשכים בדרך כלל משעתיים עד חצי יום.

המתווך ידון בכללי היסוד של הפגישה - מה יכול ולא ניתן לעשות או אמר. הצדדים המעורבים יחלקו את התוצאות הרצויות. המתווך יעזור למשתתפים להגדיר את הנושאים החוסמים את התוצאות הרצויות ויעזור להם לפתח פתרונות. אם יושג הסכם, יוכל המתווך לנסח הסכם בכתב.

למרות הגישור כרוך להביא הצדדים יחד, המשתתפים יכולים לבקש לדבר באופן פרטי עם המתווך, המכונה השדולה. לכל המשתתפים יש זכות שווה לשדולה עם המתווך.

זה יעבוד?

זה יכול להיות משוכה גדולה רק כדי לקבל לוחמים בני משפחה להסכים לגישור.

אם הגישור הוא הורה בית המשפט, בני משפחה עשויים להיות שם בגוף אבל לא ברוח. אם, לעומת זאת, כל בני המשפחה רוצים פתרון, לגישור יש רקורד מצוין לסייע להם להגיע לפתרון מעשי. מאחר וכל הצדדים חייבים "לקנות" לפתרון, הסכמים מתווכים יש שיעור גבוה יותר של ציות מאשר אלה הם הורה בית המשפט ללא תיווך.

במקרה של גישור שאינו צוין על ידי בית המשפט, המכשול הגדול ביותר הוא קבלת כל הצדדים להסכים לגישור. אם אתה סבתא אשר נותקה ממגע עם נכד, אתה כנראה צריך ליזום גישור. זה עשוי להיות קשר עם הצדדים האחרים ישירות, אם כי אם המצב הוא מתוח מאוד, מגשר עשוי ליצור את הקשר בשבילך.

מה שהופך אותו ברור כי תשלם המתווך יכול להיות נקודה לטובתך. למרות שאתה יכול לעשות את העסקה, המתווך צריך להיות מישהו שכל הצדדים יכולים להיות נוח עם. זכור כי המתווך הוא מפלגה ניטרלית; לא מחפשים לשכור מישהו שאתה תופס תהיה הטיה כלפי הצד שלך. הזנת התהליך עם ראש פתוח ולבי הוא חיוני. זה לא יכול להיות על זכייה או הפסד; זה חייב להיות על מה שטוב לילד.

No Replies to "לתווך סכסוך הביקורים שלך"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    17 + = 25