הנה כמה טיפים על איך להתמודד עם הפעם הראשונה לבד עם בייבי

הנה כמה טיפים על איך להתמודד עם הפעם הראשונה לבד עם בייבי

נכון לכתוב, הבן שלי הוא אב חדש של ילדה בת שישה שבועות. הוא ואשתו נהנו מההרפתקה החדשה הזו להורות בששת השבועות האחרונים.

אשתי ביקרה כמה פעמים, ובשבוע שעבר התבוננה בילד במשך כמה שעות כשההורים יצאו לדרך בפעם הראשונה בלי התינוק. אבל לבני עדיין לא היה ניסיון של להיות לבד עם בתו התינוקת לכל תקופת זמן עם אמא מחוץ לדירה שלהם.

אם אתה כמו הבן שלי, אתה כנראה קצת עצבני על הפעם הראשונה שאתה תהיה לבד עם התינוק. מאז שהתינוק הגיע, הן ואשתך היו בלתי ניתנות להפרדה.

אחרי הכל, השותף שלך הוא אמא; אם היא מניקה, סביר להניח שהיא מקור התזונה היחיד של התינוק. והיא היתה ככל הנראה המקור העיקרי של התינוק לאהבה, לחיבה ולטיפול.

אז עכשיו אמא מחליטה לצאת לבלות כמה שעות של קניות או לצאת לארוחת צהריים עם כמה חברים, ואתה, אבא, עומדים לחוות את הניסיון האחרון שלך להיות מטפל - לבד עם התינוק.

הנה כמה עצות להכנת וטיפול בפעם הראשונה שלך בתור מטפל יחיד.

מתכוננים לאירוע

 • מלאי על אספקה. תינוקות נוטים הרבה דברים כדי להישאר מאושרים ונוחים. ודא שיש לך הרבה חיתולים על היד, יחד עם מגבונים רטובים הדרושים ומשחה התינוק במידת הצורך. שום דבר לא יעשה תינוק אומלל יותר מאשר בעל חיתול רטוב או מלוכלך במשך תקופה ארוכה. וודא שיש לך בקבוק נוסחה או חלב אם זמין כאשר היא רעבה.
 • הגדר טיימר. זה די קל להסתבך עם דברים ולאבד את הזמן. לפחות כל שעה, לבדוק את החיתול. כל כמה שעות, היא תצטרך בקבוק. אתה מתעלם מהשעון על הסכנה שלך - ושל התינוק.
 • אל תתכנן שום דבר אחר. להיות מטפלת לתינוק דורשת את מלוא תשומת הלב שלך, לפחות בזמן שהיא ערה. כבה את המחשב הנייד, את הטלוויזיה ואת המחשב; לא מתכנן על כמה זמן רצוף על ההליכון או במטבח. לעשות לה את המיקוד המלא שלך, וליהנות את ההזדמנות הקשר.

  בזמן שאתה אחראי

  • סבלנות, סבלנות. תינוקות דורשים הרבה מאיתנו כשאנחנו המטפלים העיקריים שלהם. אבל לא לחפש את תיקון מהיר אם אתה מתעסק עם האכלה, שינוי או לעזור לה להיות רגוע או להירדם. זה יכול לקחת הרבה זמן.
  • הישאר רגוע. אחת האבות הגדולות ביותר יש להתמודד כאשר טיפול לתינוק הוא לא להיות בשליטה על המצב. לא לאבד את מגניב גם אם היא לא שיתופית. הזמן שלך איתה הוא לא כל העניין שלך - זה הכל עליה!
  • תראו את השלטים. אם התינוק שלך נראה לבכות הרבה, אתה צריך לשלול את המובן מאליו. בדוק את החיתול שלה. נסה לראות אם היא תאכל. אם זה לא זה, זה יכול להיות שהיא עייפה, או שהיא זקוקה קצת מקום, או שהיא פשוט חסר אמא. נסו לבלות כ 10 דקות בכל אסטרטגיה אחת; אם זה לא עובד, נסה עוד אחד. אם היא עייפה, היא לעתים קרובות להירדם עם קצת הליכה וקפיצות עדינות על הכתף שלך. אם היא צריכה מקום קטן, עשר דקות לבד בעריסה או בעריסה שלה בדרך כלל להרגיע אותה. אם היא זקוקה לאמא שלה, נסה לנחם אותה ולהמתין. לעתים קרובות מוזיקה שקטה קצת על boombox או סטריאו יסייע להרגיע את העצבים שלה ואת שלה.
  • אל תהיה גאה. אם אתה לא יכול למצוא פתרון למצוקה שלה, לא להיות גאה מכדי לקרוא לעזרה כלשהי. התקשר לאשתך; תתקשר לאמא שלך; להתקשר לאמה; להתקשר לחבר שהיה שם. אבל אל תתנו לעצמך להתרגז או מוטרד. הצרכים של התינוק באים קודם.

   כשאמא חוזרת

   • אל תשליך את התינוק ותרוץ. כשאמא תחזור הביתה, היא בטח תרצה להחזיק ולנחם את התינוק, גם אם היא מאושרת ונוחה. תן לאמא שלה לעשות את הדבר שלה, אבל לקחת את הזמן כדי להישאר איתם במשך כמה דקות כמשפחה. זה יעזור למצב הרוח שלך וגם של התינוק.
   • קח נשימה עמוקה. לא רק אנחת רווחה, אלא לקחת רגע כדי לאסוף את עצמך. זכור כל רגעים חיוביים במהלך השעות האחרונות עם התינוק שלך. היתה לך הזדמנות להביט לתוך עיניה או לגרום לה לחייך? שמחים באותם תוצאות חיוביות. אם היה לך קשה, לחלוק את החוויה עם השותף שלך ולבקש רעיונות בפעם הבאה.
   • הבינו שזה משתפר. כאשר התינוק מתחיל לגדול, פעמים לבד ישתפר. לשמור על הגישה החיובית שלך ואת התקווה שלך, ואתה תמצא את זה קל יותר וקל יותר להיות המטפל היחיד שלה, אם רק לזמן קצר.

    אין הרבה יותר טוב בחייו של אבא מאשר לפתח מערכת יחסים עם ילדיו; תהליך זה מתחיל מוקדם בחייהם. כפי שאתה לפתח אמון ומיומנות בתפקיד שלך, תוכלו ליהנות את התהליך ואת התוצאות יותר ויותר עם הזמן.

    No Replies to "הנה כמה טיפים על איך להתמודד עם הפעם הראשונה לבד עם בייבי"

     Leave a reply

     Your email address will not be published.

     − 2 = 1