כיצד לתקשר עם הילד שלך ולדבר שפת האהבה שלהם

כיצד לתקשר עם הילד שלך ולדבר שפת האהבה שלהם

כיוון שהייתי אב עכשיו ל -30 שנה וחווה את האינדיבידואלים הפרטיים של חמשת ילדינו, אני יכול לומר באיזושהי סמכות, שלפחות במשפחה שלנו, כל אחד מילדינו היה אדם מובהק עם אישיות משלו. אחד הדברים שציינתי לפני מספר שנים היה שכל אחד מהילדים היה צריך להיות מוצג באהבה בצורה שהיתה גם אינדיבידואלית מאוד - הם מדברים "שפות אהבה" אישיות..

לדוגמה, בת אחת קיבלה אהבה הכי טוב כשאבא או אמא נתנו לה מתנה אישית מאוד - זה יכול להיות פתק, סט של עטים ג'ל או חולצת טריקו, אבל היא ידעה שהיא נאהבת כשמישהו נתן לה משהו. הילד הרביעי שלנו, נער שנשוי לא מזמן ומכללה, יודע שהוא אהוב כשההורה מבלה איתו זמן-מחנאות, הולך לגלידה או סתם יושב ומקשיב. הניסיון להשתמש בטכניקה שעבדה עבור ילד אחד עם השני היה חסר תועלת.

לפני כמה שנים, קראתי מה היה לי ספר שינוי החיים, חמש שפות האהבה מאת גארי צ'פמן. צ'פמן ניסח במילים את הרגשות על החוויות שהיו לי עם ילדים ועם בן זוגי במשך השנים. כמו התחושה שלי, הסביר צ'פמן שכל אדם מקבל את המסר של אהבה דרך אחת מחמש שפות אהבה. המפתח הוא מנסה למצוא את שפת האהבה עבור כל אחד יקיריהם ולאחר מכן לתקשר את האהבה שלך אליהם בשפה שלהם.

חמש שפות האהבה של צ'פמן הן:

 • מילים של אישור: בשפה זו, אנשים צריכים לשמוע מחמאות; להיות "ליטף" על ידי מילים של אחרים.
 • זמן איכות: אנשים ששומעים אהבה בזמן איכותי יודעים שהם נאהבים כאשר אנשים מבלים איתם זמן - מקשיבים, הולכים, מדברים, יוצאים לטיולים.
 • מגע פיזי: אנשים ששומעים אהבה בדרך זו צריכים להיות נגועים; מחובקים, יושבים זה לצד זה, משפשפים לאחור, וכאלה. לאחרונה השתתפתי בתהלוכה, ולצד המסלול של המצעד היו שלוש צעירות צעירות שהלכו יחד עם שלט "חיבוקים חופשיים"..
 • קבלת מתנות: כמו בתי, אנשים שמדברים את שפת האהבה הזאת צריכים לקבל מתנות מתחשבות ואישיות - לא בהכרח יקרות, אלא אישיות.
 • חוק שירות: עם שפת האהבה הזאת, אנשים שומעים אהבה דרך אחרים המעניקים להם מעשים של שירות למיטה, לנקות את חדר האמבטיה, לעשות מטלה שהם לא אוהבים.

כשאשתי ואני קראנו את הספר, סיכמנו מהר מאוד שאני מקבל אהבה באמצעות מילות אישור; היא שומעת את זה דרך זמן איכות. עבורנו, המסקנות היו ברורות ומאירות. אבל עבור הילדים, הם כנראה לא יוכלו לספר לך על שפת האהבה שלהם. אחרי הכל, זהו מושג מופשט למדי. אז איך אתה יודע איזו שפה אהבה עובד עבור הילד שלך, וכיצד אתה משתמש בידע זה כדי לתקשר טוב יותר אהבה אליהם?

צ'פמן מציע שאנחנו מנסים את כל חמשת ולראות מה מקלות. אבל הוא גם ממליץ לנו לצפות איך הם מראים אהבה לאחרים כדי לראות איזו שפה פועלת עבורם. לדוגמה, אם הילד שלך עושה כל הזמן דברים קטנים עבור אחרים, זה בטוח לנסות להשתמש במעשי שירות השפה. אם יש לך ילד שרוצה לבוא לקפוץ בחיקך שלך להתכרבל, מגע פיזי סביר להניח שפת האהבה שלהם.

אז נסו להיות דתיים ולשים לב איך הם מגיבים בצורה הטובה ביותר.

בהתחשב בשפות האהבה האלה, מה יהיו כמה דברים שיפעלו לאב שרוצה לדבר את שפת האהבה של הילד שלו?

אם הילד שלך יש מילים של אישור כמו שפת האהבה העיקרית שלו, ביקורת חותך עמוק. אם אתה צריך לתקן אותו, להיות ספציפי לגבי מה שאתה רוצה אותו או לה לשנות, אבל הקפד לכלול מילים חיוביות ואוהבות. השלים את הילד לעיתים קרובות; למצוא הזדמנויות לומר דברים חיוביים אליו ועל אותו לאחרים.

עבור אותם ילדים ששומעים אהבה דרך זמן איכות, אין חלופה טובה לבלות יחד. לצאת לטיול, לחדר הכושר, או על נסיעה במכונית. כאשר היא מבקשת ממך לקחת אותה למקום כלשהו או לבוא לראות משהו שהיא עובדת עליו, לעשות את המאמץ לעשות את זה ולעשות את זה בראש סדר העדיפויות.

ילדים שמקבלים אהבה דרך 'מגע פיזי' יעריכו את זמן ההתרגשות - אולי סיפור, שרים שירים ביחד, או סתם יושבים קרוב לצפייה בסרט או לשחק משחק. בנים המעריכים מגע פיזי ייהנו התאמה התאבקות קטנה. כאשר הם מקבלים קצת יותר מבוגר, אותן גישות פיזיות לא יכול לעבוד או עלול להיות לא נוח. אבל חיבוק מדי פעם, מגע על הכתף או הזרוע, או טפיחה על הגב יהיה מתאים.

אם ילדכם מקבל אהבה דרך קבלת מתנות, לשקול את כרטיס מדי פעם, זר בלון שנותר בארונית בית הספר או לשים לטפל בתרמיל הספר שלהם. הקפד להביע את האהבה שלך בעל פה או בכתב עם המתנה. זה יכול להיות מוגזם ובכך להפוך חסר משמעות, אבל לזכור את שפת האהבה שלו עם מתנות מזדמנות מדי פעם תיצור חוויות אוהבת טוב.

ילדים שיש להם שירות של שירות כמו שפת אהבה יהיה הכי טוב שלך עושה דברים קטנים עבורם. אם הם לא אוהבים לעשות את הכלים, לקום ולעשות את הכלים, ולהגיד לה שאתה אוהב אותה בזמן שאתה עושה את זה. אם יש לה עניין מיוחד, ללמוד עוד על כך אתה יכול להשתתף איתה. כל דבר שהוא קורבן של זמן מצידך יהיה מסר אוהב.

מציאת ולמידה לדבר אהבה בשפת האהבה העיקרית של הילד שלך יעבור דרך ארוכה כדי לעזור להם להרגיש שאבא שלהם אוהב אותם ועושה להם עדיפות בחייו. אז ללמוד מה גורם לילד להרגיש נאהב, ולאחר מכן לצפות היחסים שלך עם אותם לגדול כפי שאתה בפועל זה שפה ספציפית אהבה.

No Replies to "כיצד לתקשר עם הילד שלך ולדבר שפת האהבה שלהם"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  33 − = 27