סבים שמעורבים

סבים שמעורבים

הסבים שונים מסבתות, לפי הדעה הרווחת. סבתות מצביעות; סבים מתלוננים. סבתות מטפחות; סבים ללמד. הסבתות מחמאות ומחמאות. הסבים מחלקים רבעים ועצות.

כרגיל, חוכמה קונבנציונלית מכילה קצת אמת. סבים וסבתות לעתים קרובות יש סדרי עדיפויות שונים וסגנונות סבון, אבל שלוש נקודות שוות לחשוב.

ראשית, התפקידים השונים של הסבים והסבתות משמעם גיוון רב יותר ולכן ערך נוסף לנכדים. שנית, הופעתו של האב המטפח פירושה שסבים מטפחים אינם יכולים להיות הרחק מאחור, במיוחד בהתחשב בכך שסבתות הן מעצמן טבען יותר מן ההורות. שלישית, הכללות על מגדר הן מסובכות מטבען, שכן בני האדם מציגים התנהגות רבה שאינה אופיינית למין. עם זאת, התבוננות בדפוסים אופייניים יכולה להיות מאלפת.

סבים מאי להתמקד בעתיד

בעוד שסבתות רבות מציינות כי עם הנכדים שלהן הן מרוויחות את היכולת לחיות באותו הרגע, לסבים יש ניסיון שונה. לעתים קרובות כאשר הם מסתכלים על הנכדים שלהם, הם מתמקדים מה שקרים בעתיד שלהם. זה מה שהפסיכולוג אריק אריקסון כינה "גנראטיביות" - הרצון לייצר משהו שיאריך ימים. ג'יימס ס.

בייטס, פרופסור המתמחה ביחסים בין סבא לנכד, זיהה שבעה ביטויים שיכולים לסבב את הסבב, כולל ארבעה אלה:

  • עבודת זהות משפחתית מקדם קשרים משפחתיים חזקים וחזקים.
  • עבודה בחונכות מתייחס להעברת ידע ומיומנויות.
  • עבודה תווים מתמקדת בטיפוח האתיקה והאחריות.
  • עבודות השקעה מתייחס לסייע לצעירים להיות עצמאית מבחינה כלכלית.

כל אלה ישחקו תפקידים משמעותיים בעתיד אושר וביטחון כלכלי של הנכדים. ככאלה, הם נושאים הולמים עבור שני הסבים והסבתות לכתובת.

הזדמנות שנייה להיות מעורבים

לפני שני דורות או יותר, כאשר יותר סבים היו הורים צעירים, העולם היה שונה לגמרי. רוב הנשים לא שילבו קריירה וגידול ילדים. כך זוכרות רוב הסבתות שקועות באימהות. סבים, לעומת זאת, לעתים קרובות זוכר להינצל מחובת העבודה או חובות הנסיעה. הם עשויים, אם כן, לראות סבא וסבתא הזדמנות שנייה, הזדמנות לשחזר את החוויות החמיצו בפעם הראשונה.

מחקר אחד של 351 סבים מצא כי הסבים המעורבים ביותר דיווחו על תסמינים פחותים של דיכאון בהשוואה לאלה שהיו פחות מעורבים, והראו כי ל"סיכוי השני להורות "יש השלכות חיוביות. סבתא עוזרת, עם זאת, לסלול את הדרך, על פי מחקר של הסבים האירופיים. מחקר זה הראה כי הסבים מעורבים במידה רבה, עד שאחרי גיל 70 הם פעילים אף יותר מסבתות; עם זאת, סבתא עדיין מועיל בתפקיד המסורתי של שמירה על קשר עם בני משפחה.

ללא עזרה של נשותיהם, אלמנות לעתים קרובות להיות פחות מעורב עם המשפחה.

מאזן עבודה

אם סבא מגיע מרקע מסורתי, כלומר, הוא לא עשה הרבה של הרמת כבד של טיפול בילדים, הוא עשוי לבחור את אותן חובות כמו סבא. הוא אולי לא רוצה להתמודד עם חיתולים או הארוחה. הוא יכול לבחור עבור מגרש המשחקים אבל לא לזמן אמבטיה. זה לא יכול להיות הוגן לסבתות אשר נתקעים עם כל המשימות menial. חוץ מזה, הסבים מפספסים אם הם אף פעם לא חווים את הבלגן של האכלה פעוט או את הסיפוק של מקבל תינוק חמוד לישון. זה בחפירות, כאשר ילד חולה או מוטרד או מפחד, כי כמה קשרים חזקים נוצרים.

כוח זכר

אנו יודעים כי קיימים הבדלים בין המינים, אפילו אצל תינוקות ופעוטות. מדענים עדיין מתלבטים כמה מההבדלים האלה נובעים מהטבע וכמה מהם מטפחים, אבל ברוב מערכות היחסים האנושיות, זה לא משנה.

מה שחשוב הוא שלרוב הסבים יש כוחות מסוימים שהופכים אותם לתוספות טובות לחייהם של נכדיהם.

מגיל צעיר, גברים נוטים להיות פעילים יותר ופיזי, מה שהופך אותם מתאימים לשיתוף ספורט פעילויות חוצות עם הנכדים שלהם. בנוסף, לזכרים יש מיומנויות מרחביות טובות יותר ויכולות מכניות גבוהות יותר, מה שהופך אותם מושלם עבור משחק שחמט, נגרות ומכניקה בסיסית. כאשר מדובר ביחסים בין אישיים, גברים נוטים להיות פחות אמפתים ויותר תחרותיים, גם סביר יותר לעסוק הקניט ו לשחק. כל עוד הסבים אינם נוטים לאכזריות, הנכדים ייהנו מדפוסים שונים של סוציאליזציה.

השפעה נוספת שנצפתה היא כי היחסים עם הסבים נוטים לגדול ככל שהילדים בגיל. מחקר בריטי אחד של סבים וסבתות מצד האם הראה שילדים מעדיפים סבתות על פני סבים עד שהם מתקרבים לגיל העשרה, ובאותה עת ההעדפה מתחילה אפילו לצאת. בקרב בני נוער, סבים נקראים כמו אלה עם "הם מקבלים על הטוב ביותר". (מחקר זה התמקד בסבים וסבתות מצד האם, משום שמחקרים רבים מראים שנכדים נוטים להיות קרובים יותר לסבא וסבתא מצד האם מאשר לאבותיהם, אבל זה סיפור אחר).

מה שעובד

אצל כמה משקי בית, זו הסבתא שמשחקת עם הנכדים, ואילו הסבא מלמד אותם איך לבשל. סבים שאינם מתאימים בצורה מסודרת לסטריאוטיפים מגדריים יכולים לשמש מודל לחיקוי לילדים. השורה התחתונה היא כי ילדים נהנים שיש סבים בחייהם, וסבים מעורבים להבטיח כי כל היתרונות מועברים.

No Replies to "סבים שמעורבים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    32 + = 38