מזעזע פשוט נישואין פריצות כי ישפר את הקשר שלך

מזעזע פשוט נישואין פריצות כי ישפר את הקשר שלך

מטפלים הנישואים מכנים אותם "התערבויות". אנשים עממיים פשוט קוראים להם "שינויים". מה שאתה רוצה לקרוא לזה, האם זה באמת משנה כאשר דברים קטנים לעבוד טוב? אל תלך שולל על ידי הפשטות, כמו שינויים קטנים יכולים להיות אפקט אדווה. נסה את אלה ואתה עלול להיות מופתע איך זה גורם לך להרגיש, ואיך השותף שלך מגיב לך.

1. השתמש רגשית הערכה מחדש

ראשית, המקורי "הנישואין גרזן", שפורסם במחקר כי בסופו של דבר הפך פופולרי TED לדבר.

מדענים השתמשו בטכניקה הנקראת "הערכה רגשית,"שבו הם זוגות להעריך מחדש את החוויות שלהם על ידי מדמיין איך צד שלישי נייטרלי (אדם משוחח מחוץ למערכת היחסים שלהם) היה לראות את ההתנהגות שלהם.במחקר, זוגות לקח 5-10 דקות כדי לדון מקור של סכסוך היחסים. הם סיפקו רק "סיכום מבוסס עובדות של המחלוקת המשמעותית ביותר" שחוו לאחרונה ", תוך התמקדות התנהגות, לא על מחשבות או רגשות ".  

שנה לאחר מכן, חצי מהזוגות חולקו באקראי התערבות (ניסיוני), אשר היה להם לקחת עוד 10 דקות לפעילות רגשית reappraisal. המחצית השנייה של המשתתפים הייתה ב"קבוצת הביקורת "ולא עשתה את פעילות ההערכה הרגשית.

הנה סיכום של מה שנאמר "קבוצת ההתערבות": 

"לכתוב על מחלוקת מסוימת עם השותף שלך.

תחשוב על מחלוקת זו עם השותף שלך מנקודת מבט של צד שלישי נייטרלי שרוצה את הטוב ביותר עבור כל המעורבים; אדם שרואה דברים מנקודת מבט ניטרלית. איך יכול אדם זה לחשוב על המחלוקת ו / או למצוא את הטוב שיכול לבוא ממנה? "הם שאלו גם:" אילו מכשולים אתם מתמודדים בניסיון לקחת את נקודת מבט זו של השותף השלישי, בייחוד כשיש לכם מחלוקת? "זוגות התבקשו אז לנסות לקחת את נקודת מבט זו של צד שלישי במהלך אינטראקציות עם בן זוגם השותף.

תוצאות הניסוי הראו כי רק בקבוצת הביקורת (ללא הערכה רגשית) חלה ירידה מתמשכת בבריאות מערכת היחסים שלהם. לזוגות שסיימו את פעילות השערוך הרגשי לא הייתה ירידה ביחסים במשך 12 החודשים הבאים! החוקרים הגיעו למסקנה כי זוגות רואים את הקונפליקט שלהם בעיניים של צד שלישי דמיוני, נייטרלי, השפיעו בצורה משמעותית וחיובית על בריאות מערכת היחסים, וכי נראה שההתערבות מונעת השפעות שליליות נוספות. זו טכניקה reappraisal פשוטה יש השפעה רבה והוא יכול מאוד להועיל לך אם תלמד ליישם את זה בזמן הנכון.

2. התייחס לשותף שלך כמו זר

לא, לא את הזר שתפנה בתנועה. זר כמו מישהו שפגשת רק והם נלהבים להכיר. חוקרים גילו כי כאשר אנו נמצאים סביב השותפים הרומנטיים שלנו אנו עשויים לקבל נוח מדי. אנו נוטים לוותר על הצלילים העליזים, הנעימים והמטורפים שאנו משתמשים בהם לעתים קרובות כאשר מדברים עם אנשים שאנחנו לא מכירים כל כך טוב. בעיקרון, לשים על הפנים הטוב ביותר שלך כאשר אינטראקציה עם זרים נותן לך דחיפה במצב הרוח. זה יכול לעזור לך בנישואין שלך, גם כן.

במחקר, התבקשו זוגות רומנטיים לקיים אינטראקציה עם בן זוגם בדרך שבה הם "בדרך כלל היו עושים זאת". למחצית השנייה של המשתתפים נאמר "לשים את הפנים הכי טובות קדימה". מדעני החברה מצאו שכאשר אנשים קיבלו הוראה להיות "האני הטוב ביותר שלהם", הם דיווחו על תחושת שמחה משמעותית.

יש לכך השלכות חשובות על יחסים ארוכי טווח. מיקום ברירת המחדל, למרבה הצער, היא לא לפעול כמו האני הטוב ביותר שלך סביב האדם שאכפת לך ביותר. זוגות נהנים מהחופש של להיות רגוע ויש לי ימים סוערים, עם זאת, כאשר זה הופך לנורמה, זה משפיע לרעה על הזוג של אושר. 

לסיכום, לטפל בבן הזוג שלך, כמו גם היית זר אתה הפגישה בפעם הראשונה. או, מה דעתך לקחת את זה לרמה אחרת? למה לא להתייחס לבן הזוג שלך כאדם שאיתו אתה רוצה לנהל רומן?   

3. לשים את הטלפון שלך (לגמרי!)

החוקרים יצרו מחקר פשוט יחסית עם שתי קבוצות. קבוצת הביקורת היו הטלפונים שלהם "נוכחים" וקבוצת הניסוי היה הטלפונים שלהם "נעדר" במהלך אינטראקציות עם אדם אחר. עבור אלה שהוקצו לתנאי הטלפון הנוכחיים, טלפון סלולרי חסר ייחוד נמצא מחוץ לשדה הראייה הישיר של המשתתפים.

המשתתפים (זרים) זיווגו ונאמר להם "לדון באירוע מעניין שהתרחש לכם בחודש האחרון", "במשך 10 דקות ביחד. לאחר מכן, בהרחבה של הניסוי, הם למדו המשתתפים שיש להם שיחה מזדמנים במקום לדבר על אירוע חשוב בחייהם.

לאחר מכן, המשתתפים דירגו עד כמה הם מקיימים אינטראקציה עם שותף המחקר שלהם. "הראיות משני הניסויים מעידות על נוכחותם של טלפונים ניידים רק על התפתחות הקרבה והאמון הבין-אישיים, והקטנת המידה שבה אנשים חשים אמפתיה והבנה משותפים .הניסוי מהניסוי השני הראה כי השפעות אלו היו בולטות ביותר, אם הפרטים היו דנים בנושא בעל משמעות אישית ".

שימוש מתמיד בטכנולוגיה פוגע בחיבור בין-אישי, קרבה, תחושות של אמון ותפיסת אמפתיה. אלה הם יסודות מאוד של יחסים בריאים! שים את הטלפון כאשר אתה עם מישהו חשוב לך, כמו בן הזוג שלך. העמקת מערכת היחסים שלך יהיה שווה את זה ... כי הדוא"ל או הטקסט יכול לחכות!

אלו הן פעולות פשוטות ובלתי מסובכות, שיכולות להשפיע באופן חיובי על נישואיך. הם אינם דורשים שום מיומנות מיוחדת או התערבות מקצועית. הניסוי עם "פריצות" אלה היום ולראות מה קורה!

 

מקורות

אינטרנט "http://www.scienceofrelationships.com/home/2014/2/24/the-marriage-hack.html

פינקל, א. ג., סלוטר, א. ב., לוצ'יס, ל. ב., וולטון, ג 'מ', & גרוס, ג 'יי ג' יי (2013). התערבות קצרה לקידום הערכה מחדש של הקונפליקט משמרת את איכות הנישואין לאורך זמן. מדעי הפסיכולוגיה24(8), 1595-1601. 

דאן, א ', ביזאנץ, ג' ג ', אדם, ל' ג ', & פין, ש' (2007). אי הבנה של ההשלכות הרגשיות של אינטראקציות חברתיות יומיומיות: היתרונות הנסתרים של הצבת הפנים הטובים ביותר קדימה. Journal of Personality and Social Psychology, 92, 990-1005.

Przybylski, A.K. & Weinstein, N. (2013). אתה יכול להתחבר איתי עכשיו? כיצד נוכחותה של טכנולוגיית התקשורת הניידת משפיעה על איכות השיחה פנים אל פנים. Journal of Social and Personal Relations, 30 (3), 237-246.

למה לא נרשמת לניוזלטר לנישואין?

No Replies to "מזעזע פשוט נישואין פריצות כי ישפר את הקשר שלך"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 70 = 78