לנתק את הנכדים שלך? התחל כאן.

לנתק את הנכדים שלך? התחל כאן.

זה אחד הגורל הנורא ביותר שיכול לקרות לסבא. לפעמים זה בא בצורה של צו כועס מהורה. לפעמים הביקורים פשוט נעצרים ושיחות הטלפון לא נענות. כך או כך, סבא וסבתא חייבים להתמודד עם המוסיקה. הם מנותקים מנכדיהם. מה קורה לאחר מכן?

סבא וסבתא שאיבדו את הגישה לנכדים יכולים לקחת אחד משני מסלולים. הם יכולים לנסות להתפייס עם ההורים, או שהם יכולים לפנות לעזרה משפטית.

לפני שהם מחליטים, עם זאת, הם צריכים להבין את הרגשות המשותפים סבים זרים מנוכרים, כך שהם לא מתנהגים באופן לא רציונלי. בנוסף, הם צריכים להיות הבנה מעמיקה של מעמדם של סבים.

הבנת חוקים על זכויות הסבים

לכל אחד מארצות הברית יש חוקים על זכויותיהם של סבים, אך אין זה אומר שכל הסבים ייהנו מחוקים אלה. (לאמיתו של דבר, רוב המעשים הללו לא יצוינו). ברוב החוקים הללו לא נאמר במפורש, אך ההנחה שבבסיס זכויותיהם של הסבים היא: הסבים צריכים לקבל גישה לנכדים דרך הוריהם ולא להטריד את מערכת המשפט הבעיה שלהם.

ברור, אם ההורה נפטר, כלוא, או אין לו משמורת, ההורים של הורה זה עשוי להזדקק לעזרה מבתי המשפט לשמור על קשר עם הנכדים. גם במקרים אלה, מערכת המשפט מעדיף הסבים לפתור את הבעיות שלהם.

אם הנכדים חיים במה שמכונה "משפחה שלמה", והמשמעות היא שההורים עדיין נשואים או נמצאים במערכת יחסים יציבה, יש להורים זכות כמעט מוחלטת לקבל החלטות עבור ילדיהם, והיא כוללת בין אם לראות את הסבים והסבתות.

תיקון מערכות יחסים

בהתחשב בעובדות אלה, עבור הרוב המכריע של הסבים, הפתרון הטוב ביותר הוא לתקן את היחסים עם ההורים של הנכדים.

כמה סבים מתנצלים גם אם הם לא מרגישים שהם עשו משהו לא בסדר. הם עשויים גם להימנע מביקורת על האופן שבו הנכדים שלהם מתעוררים ומתנגדים לעצות התנדבות, אלא אם כן נשאלו.

הנכדים אינם שייכים לסבא וסבתא שלהם. לא משנה כמה סבא וסבתא שלהם אוהבים אותם, וכמה הם כואב יש קלט על החינוך שלהם, הם לא מקבלים לעשות את ההחלטות האלה. היוצא מן הכלל היחיד הוא אם הנכדים מתעללים, על פי ההגדרה המשפטית של התעללות. אם ילדים מתעללים, וסבים יודעים על כך, על פי חוק הם חייבים לדווח על כך, בדיוק כמו כל אדם מודע למצב חייב לעשות. הסבים אינם מחויבים מוסרית להגן על המתעללים, גם כאשר הם ילדיהם. סבים צריכים רק להיות זהירים כי אהבתם לנכדיהם לא גורם להם טעות משמעת אוהבת על התעללות.

מצב שונה במקצת קורה כאשר הסבים מרגישים שההורים מתעללים באלכוהול או בסמים. זה חיוני כדי לקבוע אם הנכדים נמצאים בסכנת הכחדה ומה הצעדים שיש לנקוט אם הם בסכנה. היועץ המשפטי עשוי להיות מומלץ.

סכנות של הורות פונדקאית

דפוס זה ניתן להבחין בקלות בעקבות דפוס זה.

ההורים מתקשים עקב שימוש בסמים, מצוקה כלכלית או בעיות פסיכולוגיות. הם מאפשרים לסבים להתקרב ולהפוך להורים פונדקאים. לפעמים הנכדים באמת גרים עם הסבים והסבתות שלהם. במקרים אחרים, הסבים פשוט מניחים את חלק הארי של האחריות עליהם. ואז ההורים מקבלים את הפעולה שלהם יחד להחזיר את זכויותיהם כהורים. אם הסבים אינם נזהרים מאוד, הם עלולים בסופו של דבר להתנכר לנכדיהם, כי הם עדיין מרגישים אחראים להם ורוצים לקחת את התפקיד ההוריתי. ההורים, נואשים להחזיר את מצבם ההורי, במודע או בתת מודע לפעול כדי להסיר את הסבים וסבת חייהם.

קבלת גישה חוקית לנכדים

לפעמים כל הניסיונות להגיע לפתרון ידידותי נכשלים וסבים המבקשים גישה לנכדים לא נותרו אופציות מלבד אלה החוקיים.

סיכויי ההצלחה שלהם משתנים בהתאם לחוקי המדינה בהם יש לנקוט בפעולה. בדרך כלל, גם לסבים שהיו מעורבים בחייהם של נכדיהם יש סיכוי טוב יותר להצלחה. לשם כך, על הסבים לתעד את יחסי הגומלין עם הנכדים.

זכויותיהם של סבים נפגעו במידה ניכרת מאז המקרה של בית המשפט העליון של טרוקסל נגד גרנוויל. ובכל זאת, כמה סבים לעשות גישה הנכדים שלהם באמצעות מערכת המשפט. הבנה טובה של החוק, היועץ המשפטי המוסמך, ורשומות טוב יכול להוסיף עד להצלחה באולם.

לסיכום

סבים אשר נואשים לקבל גישה לנכדיהם עשויים להיות פתוחים לפתרונות משפטיים. עם זאת, הם צריכים להיות מודעים לכך פעולה משפטית כמעט בוודאות להביא קץ ליחסים ידידותיים בין ההורים וסבים. חוקים המגנים על זכויותיהם של סבים וסבתות קיימים מסיבה. עם זאת, הפנייה המשפטית צריכה להיחשב כאתר אחרון עבור מרבית הסבים.

No Replies to "לנתק את הנכדים שלך? התחל כאן."

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    8 + = 10