כסף עצה לחלוק עם הנכדים

כסף עצה לחלוק עם הנכדים

הנכדים שמקבלים מכתבים מסבא וסבתא שלהם הם בני מזל. ג 'ון ד' Spooner של נכדים לקבל בונוס עם המכתבים שלהם - ייעוץ של גורו פיננסי אשר מפקח על מיליוני דולרים בהשקעות. בנוסף, Spooner הוא סופר מוכשר, המחבר של שניהם בדיוני ולא בדיוני, כמו גם מאמרים שהופיעו מגזינים כגון פלייבוי ו אסקווייר. אילו הייתי אליזה ווסלי, הייתי מקשיבה.

בהשראת תגובה של התלמיד

לדברי א בוסטון גלוב ראיון, ספר זה היה בראשית כאשר Spooner היה פונה סטודנטים עסקים באוניברסיטת ברנדייס. בסוף הנאום שלו, אחד התלמידים אמר, "אף אחד לא אמר לנו את זה," ואת ההערה שלה מהדהד עם Spooner. הוא החליט להפוך את עצתו על כסף וחיים לספר, עם דגש על המידע המעשי שקשה להגיע אליו. מאת המו"ל שלו הוא קיבל את הרעיון של פונה הספר לאנשים אמיתיים ובחר את שני נכדיו הבוגרים, אליסה ווסלי, כקהל היעד שלו.

פרק יחיד למחשבה

התוצאה הסופית של מאמץ האפיפיור של ספונר הוא ספר עם 59 אותיות. כל אחד מתמקד סביב נושא ומסתיים עם אפוריזם. בדרך כלל הם מכילים גם כמה פרטים אנקדוטליים, אשר מוסיף את העניין ואת הקריאות. לדוגמה, פרק אחד נסגר בעצה זו: "אל תשכח את מה שאתה אומר לאנשים, כי הם יזכרו." אנקדוטה הקשורים זה קצת עצה כרוך אדם צעיר אשר Spooner סיפק עם איש קשר לעסק נעלי שלו.

אסיר תודה, הבחור הבטיח לו זוג נעלי התעמלות אדומות עם שרוכים שחורים. חודשים חלפו, ולא הגיעו נעלי התעמלות. לבסוף העביר ספונר את המכתב לאביו של הצעיר: "דברים קטנים שלא יעברו על ההבטחות יכולים לחזור לרדוף אותך בעתיד". נעלי הספורט הגיעו כעבור יומיים, וספונר לבש אותן בגאווה וקידם את מוצרי הצעירים.

"אל תשכח מה שאתה אומר לאנשים, כי הם יזכרו."

עצה ייחודית ייחודית

האפרוריות של Spooner מנוסחות באופן ייחודי ותמיד מעוררות מחשבה. דוגמאות נוספות כוללות אבני חן אלה:

 • כסף גדול הוא כסף הפכפך.
 • לאבד את עצמך בחיים האמיתיים, לא את אחד וירטואלי.
 • פחד וחמדנות שולטים בשווקים.
 • כסף מפוחד אף פעם לא מנצח.
 • אופנות נמשכות כשנתיים.
 • אמון, אך אמת.
 • לב קלוש לא ישן עם הטבח.

כדי ללמוד בדיוק מה זה אומר האחרון, תצטרך לקרוא את הספר.

בשורה התחתונה

רובנו קיבל עצה טובה מהורינו, וחלק גדול ממה שיש לספונר לומר מהדהד בעצה החכמה הזאת. מעט מאוד הורים, לעומת זאת, לחלק את סוג של ייעוץ פיננסי קשוח כי מנות Spooner החוצה. זה סוג של מידע כי אנשים צעירים מנסים לעשות את דרכם בעולם היום צריך לשמוע. העולם שהנכדים שלנו יורשים הוא אחד שהוא הרבה יותר מורכב מזה שגדלנו בו. בדרך כלל ילדים לא מקבלים חינוך מהסוג שיסייע להם להימנע מהמלכודות הפיננסיות. 

כמובן, הצעירים ידועים לשמצה בעצה. השאלה הגדולה יותר היא אם נכדיו של ספונר, או נכדיו של מישהו, ישים לב לעצתו.

אולי ספונר צריך לעזוב את הצעירים לאיוולתם ולכתוב ספר עצות לסבים.

יש לי הרגשה שכשמדובר בשערים דביקים כמו אם סבא וסבתא צריכים לתרום למכללת הנכדים או איך להימנע מלהופיע במשחקים מועדפים, הוא ימסור עצה ללא שטויות שתהיה נכונה.

קנה מ אמזון

No Replies to "כסף עצה לחלוק עם הנכדים"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  8 + 2 =