מה היא תוכנית בטיחות גיליון ומדוע אתה צריך אחד?

מה היא תוכנית בטיחות גיליון ומדוע אתה צריך אחד?

קיום תכנית עבודה בטיחותית היא חלק חשוב בגידול ילד אומנה או אימוץ ילד מבוגר עם צרכים מיוחדים. זוהי מערכת מאורגנת של כללים המגנה לא רק על ילד שנוטה להתנהגות משבשת, אלא גם לבני משפחה אחרים.

יצירת גיליון עבודה תוכנית בטיחות אולי נראה כמו אתגר עצום, אבל זה לא חייב להיות קשה אם אתה מבין כמה הנחיות בסיסיות.

זהה את הבעיה

ראשית, להגדיר את הבעיה או בעיה אתה מתמודד. אולי מקס נוגע בעצמו באופן לא נכון בזמן שהוא צופה בטלוויזיה בחדר המשפחה, או סאלי מתגנבת מהבית בכל פעם שאמא לא מסתכלת. להיות ספציפי ככל שתוכל. זה יכול להיות מועיל להורים לדון על הבעיה בינם לבין עצמם לפני ביצוע זה בכתב - אחד יכול להיות תפיסות שונות או שמתי לב דברים שהאחר לא.

עכשיו לזהות מי אתה רוצה להגן ולמה. אתה ללא ספק רוצה להגן על הילד ועל ילדים אחרים בבית שלך. האם ההתנהגות משפיעה על חיות המחמד שלכם? זה מזיק לנכס שלך? ההתנהגות של מקס תהיה בלתי הולמת במיוחד לילדים אחרים, וסאלי עלולה ללכת לאיבוד, להיפגע או להיפגע כאשר היא בורחת בשכונה בכוחות עצמה.

זה יכול לעזור לבודד את הזמן הרגיל ואת המקום של הבעיות, כך שתוכל להחליט כיצד לגשת אליהם בצורה הטובה ביותר.

האם זה קורה כאשר דלתות חדר השינה סגורות, סגירת מספר רב של בני משפחה בחדר? אולי זה קורה כאשר הילד נשאר ללא השגחה, או משום שלא הצהרת בבירור שהפעולה שגויה - אולי משום שמעולם לא עלה על דעתך שמקס יגע בעצמו בצורה בלתי הולמת, כך שמעולם לא עלה על דעתו להתייחס להתנהגות כזו מראש.

הבעיה עלולה להתבטא בכל פעם שהוא היה מבקר עם משפחתו, או כאשר הוא משועמם.

לתכנן גישה

עכשיו הגיע הזמן להבין מה לעשות בקשר לבעיה. הצעד הראשון הוא להחליט איזה מבוגר בבית יעשה מה בתגובה להתנהגות מטרידה. לדוגמה, אבא יכול להיות מוקצה להפנות את תשומת הלב של מקס על ידי נותן לו כדור לחץ לסחוט בכל פעם שהוא מתחיל לגעת בעצמו. אבא יכול לפקח על סאלי בזמן שאמא מכינה ארוחת ערב או שהיא תפוסה אחרת.

יש תוכנית גיבוי. מי יהיה צעד כאשר אמא או אבא אינם זמינים? אתה עלול להתפתות להקצות חובה זו לילד מבוגר יותר, אבל זה יהיה לא הוגן כלפי הילד הזה, לשים אחריות על כתפיה כי היא עשויה להיות צעירה מדי כדי להתמודד עם. ייתכן שיהיה עליך לגייס את עזרתם של מטפלים אחרים, אך הקפד לשתף את תוכנית הבטיחות שלך איתם כדי שהם מוכנים לזהות את הבעיה ולהתמודד עם זה, גם.

לפעול

בהתאם לאופי הבעיה שלך, ייתכן שיהיה עליך לנקוט אמצעי זהירות נוספים. הנה כמה רעיונות אחרים שאתה יכול לשלב לתוכנית הבטיחות שלך:

 • התקנת אזעקות הדלת ו / או מערכת אזעקה הבית.
 • שים את שערי התינוק במקום כדי להפוך את זה יותר בעייתי לילד לעבור ללא פיקוח מחדר לחדר או לעזוב את הבית ללא השגחה.
 • מנעולים מקום גבוה על הדלתות המובילות החוצה או למרתף. לעולם אל תניחו מנעולים על הדלת החיצונית של דלת חדר השינה כדי לנעול ילדים.
 • סדר מחדש את מרחב המחיה שלך, כך שתוכל לשמור על קו ראייה ישיר בכל עת.
 • קבע כללים, כאילו אין דלתות סגורות בזמן שהילד משחק עם חברים או אחים בחדר השינה, ואל תשאיר את הילד לבד עם ילדים אחרים.
 • אל תשאיר אותו לבד עם חיות המחמד שלך, או. לעשות את זה כלל כי חיות המחמד שלך אינם מותרים חדרי שינה או חדרי אמבטיה.
 • אם בכלל, לתת לילד חדר שינה משלו. אל תאפשר לחברים לישון, או לו לישון אצל חברים.
 • נסו להימנע מההורה של המין השני להיות לבד עם הילד, במיוחד בזמן אמבטיה או לפני השינה.

שקול לשוחח עם מטפל או אחר מקצועי עבור ייעוץ לגבי אמצעי זהירות אתה יכול לנקוט כדי להגן על הבעיה הספציפית של הילד.

כמה זמן זה יהיה האחרון?

קביעת מסגרת זמן עבור תוכנית הבטיחות שלך, תאריך יעד שבו תוכל לבחון את המצב כדי לראות אם הדברים משתפרים. אם הם לא, תצטרך להעריך מחדש ולהתאים את התוכנית שלך.

בסופו של דבר, ייתכן שיהיה עליך להתמודד עם המציאות כי תוכנית הבטיחות שלך פשוט לא עובד, לא משנה כמה פעמים אתה לצבוט אותו. אתה צריך להיות תוכנית עבור זה, יותר מדי. שמור רשימה של מספרי משבר להתקשר במקרה חירום, כולל מטפל אתה יכול לסמוך. ככל שאתה לא רוצה, אתה צריך לדווח על אירועים שוטפים לעובד שלך או רשויות אחרות, במיוחד אם הבעיות ההתנהגותיות של הילד הן חמורות. ייתכן שיהיה עליך אפילו להודיע ​​לרשויות אם פעולותיו של הילד הן פשעים נגד אנשים אחרים או של רכוש אחר.

כאשר ואם אתה חייב להושיט יד לעזרה, תמצא כי הרבה אנשים זמינים כדי לעזור לך בכל שלב של תוכנית בטיחות. אל תרגיש לבד - פשוט התקשר. התוצאה הסופית יכולה להיות כי תוכנית הבטיחות שלך היא הצלחה מדהימה.

No Replies to "מה היא תוכנית בטיחות גיליון ומדוע אתה צריך אחד?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  + 65 = 73