תסמונת קן עמוס, או דור סנדוויץ ‘

תסמונת קן עמוס, או דור סנדוויץ '

מהו הדור סנדוויץ '? זה זמן תובעני כאשר זוג הוא עדיין להתמודד עם בעיות הורות, לחשוב על הפרישה שלהם, ועדיין מול בעיות של התמודדות עם ההורים המזדקנים. החלטה שיש לו את העדיפות הגבוהה ביותר יכול לקרוע נישואים זה מזה.

כ -22% מהאוכלוסייה האמריקאית מסווגת כ"דור הסנדוויץ '", כלומר, הם הורים את ילדיהם ומטפלים בהוריהם בעת ובעונה אחת.

כמה הערכות מראות כי כמעט שני שלישים של הדור בום התינוק יהיה לטפל הורה קשישים בעשר השנים הקרובות. ב 1990, ניוזוויק דיווחה כי האישה הממוצעת בילתה 17 שנים בגידול ילדים ו -18 שנים עזרה להורים מזדקנים.

רבים מהזוגות האלה מתמודדים עם לחץ רב על כספם, רגשותיהם ויחסם, כשהם מביעים דאגה לגבי אובדן חלומם לפרישה בטוחה, לטיול ולהאט כאשר הם מתמודדים עם טיפול באחרים.

עם זאת, נראה כי התושבות המשותפת אינה גורמת לבעיות מרכזיות עבור רוב הזוגות שיש להם משקי בית רב דורי. עם תקשורת טובה, שיש שלושה או ארבעה דורות תחת קורת גג אחת יכול לשפר את תחושת המשפחה של רווחה, לספק תחושה של שייכות לילדים צעירים יותר, לסייע לבני נוער לעבור לבגרות, ומקלה על הנטל של המטלות בשל סיוע נוסף ידיים.

מוצלח רב דוריים טיפים משק הבית

 • תשמרי על עצמך ולעשות מה שאתה צריך לעשות כדי להישאר בריאים. זה כולל חיים מהנים וחיים במלואם! אל תשים את חייך בהמתנה.
 • אל תזניח את הנישואים שלך. לעשות זמן אחד לשני.
 • להיות מעשי. אתה יכול לעשות רק מה שאתה יכול לעשות. לא להעמיס את עצמכם או מבחינה רגשית, פיזית, או כלכלית.
 • אם יש לך ילדים בומרנג לחזור הביתה, לוודא את כל הציפיות שלך כבר משותף. התקשר אליהם כדי להיות מבוגרים אחראים למרות שהם גרים בביתך.
 • אם תחליט להיות הורה מזדקן לחיות איתך, שוב, לחלוק את כל הציפיות שלך. זכור כי ההורה שלך יכול, וכנראה רוצה יש אחריות בבית שלך. תנו להם להיות מעורבים, חברים פרודוקטיביים של המשפחה.
 • הגן על הפרטיות שלך ועל הזמן לבד כזוג וכפרטים.
 • הבינו כי כל חלומות שלא התגשמו עלול לגרום לבעיות הנישואין שלך. לדבר על אלה עם זה.
 • אל תפחדו לבקש עזרה ממשאבים קהילתיים וממשלתיים.

התחל לדבר עכשיו על האפשרות של יום אחד להיות חלק דור סנדוויץ '. בבקשה לחלוק את הסיפור שלך על התמודדות עם מזלג זה בדרך הנישואין שלך.

No Replies to "תסמונת קן עמוס, או דור סנדוויץ '"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  + 7 = 13