כיצד תפקידים המגדר שלנו מתפתחים לטוב יותר

כיצד תפקידים המגדר שלנו מתפתחים לטוב יותר

למדנו מה תפקיד המגדר כילד צעיר על ידי התבוננות אינטראקציות המשפחה שלנו והקהילה שלנו. למרבה הצער, במגרש המשחקים, אנו עשויים לפרוץ את התפקיד המגדרי המוגדר שלנו ואת הביקורת פנים כמו ילדה היא נער או ילד לא צריך לשחק עם בובות. לאחרונה, החברה שלנו משנה את ההגדרה של תפקידים מגדריים, מקרבת אותם זה לזה, ואנשים מדברים על זה.

הגדרת תפקיד המגדר

תפקיד מגדרי הוא מקום שבו אתה מחזיק במשפחה, ביחסים או בחברה כולה משום שאתה זכר או נקבה.

ההגדרה של מילון אוקספורד היא התפקיד או ההתנהגות שנלמדו על ידי אדם, בהתאם למין, שנקבע על פי הנורמות התרבותיות השוררות.

מבחינה היסטורית, תפקיד המגדר של האדם היה המפרנס, הרוויח כסף כדי לפרנס את המשפחה באמצעות עבודה חיצונית. תפקידה המיגדרי של האישה היה לדאוג למשפחה ולמשק הבית, תוך מתן תמיכה לאיש.

בעשורים האחרונים, עם זאת, השאלה, "מהו תפקיד מגדרי?" הפך להיות קשה יותר לענות, כמו תפקידי מין גדלו יותר ויותר ביחד. יותר נשות מפרנסות מספקות את הרוב או את כל ההכנסה המשפחתית ובכך מעשירים את הכלכלה. בעוד שאבות יותר של "להישאר בבית" מוכיחים שגברים מסוגלים לטפח ולגדל ילדים.

מדברים למעלה הוא יותר פופולרי

נשים עושות פחות עבודות בית וילדים (עדיין יותר מאשר גברים) כי הם האצלת העבודה. נשים מבינות שאם הם רוצים "לעשות את כל זה" הם יזדקקו לעזרה.

כאשר כולנו עובדים יחד, עושים עבודות מחוץ לתפקיד המגדר שלנו, אנחנו מאושרים יותר בבית ומרגישים פחות מכווצים. לבקש עזרה הוא כבר לא סימן של חולשה לא משנה מה התפקיד המגדרי שלך.

אז בעבודה, יותר נשים מדברות יותר, יותר מדי! הם מבינים שאם הם רוצים לעשות את ההבדל הם צריכים לדעת את דעתם.

כמו כן, אם הם רוצים להתקדם בעבודה שלהם הם צריכים להיות עורכי הדין הטוב ביותר שלהם.

הכלכלה שלנו היא מקבל חזקה יותר

בעבודה, 70% מהאמהות בארה"ב מגיעות לעבודה. אם אנחנו רוצים להרשות לעצמנו חיים טובים זה כמעט בלתי אפשרי על הכנסה אחת. אז בגלל שני ההורים עובדים הילדים שלנו רואים תרומה שווה לעושר של המשפחה.

אם כבר מדברים על עושר, המטרה לסגור את פער השכר תועיל לכולנו. האו"ם נשים אומר כי הנשים בארה"ב הם שילמו "... בממוצע 79 סנט עבור כל 1 $ כי גברים מרוויחים לזהות את הפער לשלם מיגדר כמו דאגה העיקרית שלהם במקום העבודה". המודעות לבעיה זו התפוצצה עם המסר כי זה לא רק בעיה פמיניסטית, זה הנושא של כולם. תפקידן של הנשים בכוח העבודה משתנה ומקווה שגם שכרן ישתנה.

משפחה הופכת חשובה יותר

גברים מחפשים איזון בעבודה / חיים עכשיו יותר מתמיד. הם מתגעגעים גם לילדים! ממוצע רוצה להיות בבית יותר ולהיות נוכחים בדיוק כמו נשים לעשות.

בתי הספר מבקשים יותר מעורבות. מי צריך להשתתף באירועים האלה? לפעמים זהשניהםהורים שמגיעים! כבר לא פעילויות בית הספר רק עבור אמהות כי אבא רוצה לשחק תפקיד פעיל.

בגלל השינוי התרבותי עם יותר נשים בדרישה מקומות עבודה גברים בוחרים להישאר בבית. שינוי זה מבוסס על אישיותו וחוזקותיו של האדם, לא על המין שלו. כאשר אנו משחקים את נקודות החוזק שלנו כולנו לנצח! לכן חשוב שהחברה תסתכל על תפקידים מגדריים ותבחן את האנשים המעורבים.

אינטליגנציה רגשית משפיעה על כולנו

עם עליית האינטליגנציה הרגשית זה כבר לא פשע להיראות רגיש או אמפתי. נהפוך הוא עושה לך נגיש יותר מנהיג טוב יותר כאשר אתה מכוון עם הרגשות שלך. הם הלכו בימים שבהם גברים היו בוסים קשוחים צועקים פקודות ונשים מהנהנות כדי לפייס אותם.

יהיה לנו סיכוי טוב יותר לחיים מספקים כשאנחנו בקשר עם הרגשות שלנו. אנשים ממוקדים יותר במציאת מטרתם וקביעת יעדים.

גילינו שאם אנחנו מרגישים שמחים על העבודה שלנו ועל החיים האישיים שלנו, נעבוד קשה יותר להצליח. דמיין ש!

בואו נמשיך את האבולוציה

תמיד יהיו הבדלים בין גברים ונשים. בואו נחגוג את המגוון הטבעי של הקיום האנושי! בשל הפופולריות, אנחנו לא מוגבלים על ידי תפקיד מגדרי כשמדובר בקריירה שלנו ובחירות המשפחה. במקום זאת, אנו מעודדים לקבל החלטות על סמך החוזק האישי שלנו, האינטרסים והרגשות שלנו.

כאשר אנו שוברים את התבנית של תפקידים מגדריים אנו עושים את העולם למקום טוב יותר. בואו נפעל כמודל לחיקוי טוב שמראה לילדים שלנו שאף אחד לא צריך להיות מוגבל על פי התפקיד המגדרי שלהם. כל מה שאנחנו רוצים להיות זה משפחה מאושרת ומרוצה שמאושרת. זה קורא לשבור את התבנית של תפקידים מגדריים היסטוריים ואנחנו עושים בדיוק את זה.

מקור: האו"ם נשים

בעריכת אליזבת מק'גורי

No Replies to "כיצד תפקידים המגדר שלנו מתפתחים לטוב יותר"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 1 = 1