איך לדבר עם בן / בת זוגך על בעיות עם החותנים שלך

איך לדבר עם בן / בת זוגך על בעיות עם החותנים שלך

שְׁאֵלָה: מה עלי לעשות בקשר לבעיות שיש לי עם המחותנים שלי?

תשובה: אם אתה אוהב את בן / בת הזוג שלך והוא אוהב את המשפחה שלו, אז אתה צריך למצוא דרך להסתדר עם המחותנים שלך. לפעמים, זה אתגר גדול עבור הזוג הצעיר. כאן תמצא כמה שאלות נפוצות על בעיות החוק - וכיצד ניתן להשתמש בתקשורת כדי לפתור אותן:

ש: בעלי ואני נמצאים בשלב ירח הדבש.

אנחנו מאוד מאוהבים ונהנים מאושר אחרי החתונה. חיינו יהיו מושלמים אם רק החותנים שלי יהיו פחות פולשניים. הם באים כל הזמן. אני רוצה פרטיות יותר זמן לבד עם בעלי. מה עלי לעשות?

אשוחח עם בעלך. בחביבות להגיד לו שאתה רוצה את הנישואין שלך להתחיל ברגל ימין, כי זה יקרה אתה צריך להיות לבד ביחד לעתים קרובות יותר. בעדינות להזכיר לו שאתה שני מבוגרים עצמאיים אשר מתחילים את החיים שלך ואת המשפחה. תגיד לו שאתה רוצה לבלות עם משפחתו אבל אתה גם צריך מקום משלך ועצמאות. תשאל אותו אם הוא ידבר עם משפחתו על כך שיגיע בזמן מסוים ולא לאחרים. להיות בטוח שהוא יודע שהוא יכול לבלות זמן רב עם המשפחה שלו כפי שהוא רוצה, אבל אתה לא תמיד צריך להיות שם.

להיות מודעים לרגשותיו. אף פעם לא רע למשפחה שלו. זה רק גורם נזק רגשות, וזה יהיה להרחיק את בעלך.

בסופו של דבר, הוא יכעיס אותך על הגישה שלך. זכור החותנים שלך הם לפחות אחראי חלקית ליצירת אדם שאתה אוהב. בשביל זה, אתה חייב להם הערכה וכבוד. הם כנראה לא מתכוונים להיות פולשניות. הם פשוט אוהבים את בנם ורוצים להכיר את אשתו ולהישאר חלק מחייו.

ש: אשתי תמיד בוחר את משפחתה עלי. אם אני רוצה משהו בשביל הבית שלנו והוריה יבקרו אותו, היא תדבר איתם - ואנחנו לא מבינים את זה. אם אשתי ואני מתכננים לארוחת ערב, ואחותה קוראת ומבקשת ממנה לצאת, היא שוברת את התוכניות שלנו ללכת עם אחותה. אני מרגיש כאילו אני תמיד במקום השני עם אשתי. מה עלי לעשות?

א: ייתכן שתרצה להקדים את השיחה עם אשתך באומרו, "אני יודע שאתה אוהב אותי ואתה לא מתכוון לי להרגיש שמאל ..." ואז, בשלווה בחביבות לספר לאשתך כי היא כואבת את הרגשות שלך כשהיא עושה הצרכים והרצונות של משפחתה לבוא לפני היחסים שלך. להזכיר לה כי היא גרה איתך והחלטות על הבית שלך ואת אורח החיים צריך להיעשות על ידי שניכם ללא הפרעה של אחרים. לאחר מכן, לבקש ממנה להסכים לילה אחד בשבוע, כאשר שניכם יכולים להיות לבד זמן ללא שיחות טלפון, דואר אלקטרוני, או ביקורים של בני משפחה. הצע לה לבחור לילה נוסף עבורה להקדיש לקרוביה. אם יש לך יחסים טובים עם המחותנים שלך, אתה יכול להזמין אותם לארוחת ערב כדי להראות את אשתך המשפחה שלה חשובה לך גם אתה לא מבקש ממנה לתת אותם. אתה רק רוצה היחסים שלך להיות בראש סדר העדיפויות שלה, וזה טבעי לחלוטין ברגע שאתה נשוי.

ש: המחותנים שלי מעולם לא רצו שאנשא את בנם. עשיתי כמה טעויות בעבר שלי ואני לא היה נהדר לשמור על עבודה, והם חושבים שאני מטורף מדי עבור בנם. אני יודעת שיש לי אתגרים רבים, אבל אני מחויבת לבנם ואני עובדת לשנות את דרכי לעשות את הנישואים שלנו ואת חיינו. החותנים שלי, לעומת זאת, לא רואים את השינויים שבי. הם הגיעו לחתונה עם העוויה על פניהן ובקושי בירכו אותנו. אני יודע שבעלי נפגע שאין לנו יותר יחסים איתם עכשיו. מה עלי לעשות?

א: אתה צריך לארגן פגישה עם החותנים שלך ואת הבעל. להכין ארוחת ערב עבור אותם או לקחת אותם לארוחת ערב ולהגיד להם שאתה מבין את דאגותיהם על הנישואים שלך. תגיד להם, עם זאת, כי אתה אוהב את הבן שלהם ואתה לשים את החיים שלך יחד חתיכה אחת בכל פעם עם העזרה שלו ועידוד.

להביע את הרצון שלך יש מערכת יחסים עם הוריו ולתת להם לדעת כי הם מוזמנים בחיינו ובלב שלך. לאחר מכן, לתת להם את ההזדמנות לתת את הצד של הסיפור. הקשיבו היטב למה שהם אומרים בלי להפריע. גלה מה הם רוצים ומה יידרש כדי לתקן את הקשר שלך איתם למען בעלך. לשלוט בכעס שלך ולדבר בטון רגוע. להראות להם כבוד ולהיות כנים. הם כנראה יחזירו טובה. זה לא יהיה קל, אבל תוכל לבנות מערכת יחסים. בעלך יהיה אסיר תודה - וחייך יהיו שלווים יותר. בנוסף, אתה לא מרגיש אשמה על שמירה על בעלך ובני משפחתו בנפרד.

No Replies to "איך לדבר עם בן / בת זוגך על בעיות עם החותנים שלך"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    6 + 4 =