מדריך של זוג להתמודדות עם מותו של ילד

מדריך של זוג להתמודדות עם מותו של ילד

כאשר אנשים מבינים שאיבדת אחד או יותר מהילדים שלך, הערות כמו: "זה מדהים שהנישואים שלך שרדו אובדן כזה", הוא נפוץ מדי. הצהרות אחרות על כמה בר מזל יש לך ילדים אחרים, ואיך הקטנים שלך נמצאים במקום טוב יותר, הם גם תכופים.

המציאות היא שנישואים שורדים את כאבי הלב האלה, משום ששניכם עובדים קשה מאוד עליהם כדי לוודא ששניכם יהיו בסדר.

ילדים ששרדו לא מפחיתים את הכאב של אובדן ילדים. לא משנה היכן הם עשויים להיות בעולם הבא, משפחות היו מעדיפים לקבל את התינוקות שלהם איתם.

התמודדות עם מות ילדך

אל תתעלם או תנסה לקבור את רגשותיך. מותו של ילד יותיר אותך חלש, מטושטש, ובהלם. כזוג, אתה עלול למצוא את עצמכם מרגישים לבד וזועף. זה חיוני עבור זוגות שאיבדו ילד כדי לתקשר את רגשותיהם אחד עם השני. שתף רגשות של חוסר אונים, בלבול, כעס, דיכאון, כאב, אשמה, פחד ואפילו שנאה.

זה גם המפתח ללמוד ולהבין את שלבי המוות והגסיסה - אל תתנו לעצמכם להיתקע באחד השלבים. אם אתה מוצא את בן / בת הזוג שלך הופך להיות מרוחק, או אם דיסהרמוניה מתחיל לקבל יותר אינטנסיבי במערכת היחסים שלך, לחפש ייעוץ. אל תנסה לעבור את זה לבד.

הורים מתאבלים

זוגות יכולים לקבל הגנה כאשר מדובר כמה דברים שאנשים אומרים להם כאשר הם מתאבלים.

הערות כואבות יכול לעקוץ במיוחד, אז אם אתה לא יודע מה להגיד, לא אומר שום דבר בכלל. במקום זאת, אתה יכול לתת להם חיבוק, תן להם לדעת שאתה זמין להקשיב, ולהראות להם שאכפת לך. אתה יכול גם לשלוח כרטיס אהדה, כמו סוזאן Strempek שיי מניות מניסיונה:

"אני מבינה שאני לא יכולה לספר לך מה היה בתוך כל אחד מהכרטיסים שקיבלתי אחרי מותם של יקירי, אבל אני בטח יכול להגיד לך מי עשה את המאמץ לשים משהו בדואר.אם נחכה לשלמות, או להיעצר על ידי הפחד לומר או לעשות את הדבר הלא נכון, שום דבר לא נעשה ברוב המקרים, וכאשר מדובר בכרטיסי סימפטיה, זו המחווה יותר מהלשון שתזכור הרבה אחרי פתיחת המעטפה. כל מה שאתה עושה בסופו של דבר הוא חתימת השם שלך. " סוזאן סטרמפיק שיי

מחקרים וסטטיסטיקה

אנשים רבים מאמינים שיש שיעור גירושין גבוה (80-90%) כאשר זוג מאבד ילד. טענות אלה מבוססות על נתונים ממחקר שנערך על ידי תרזה רנדו ב -1985 על הורים שכולים. בשנת 1999, סקר נוסף, כאשר ילד מת, נערך על ידי ארגון החברים החמלה. התוצאות על ההורים השכולים החדשים לא תאמו את הממצאים הקודמים. ברור כי למרות שהזוגות חווים לחץ רב, נישואי הנישואין שלהם אינם מתפרקים:

באופן כללי, 72% מההורים שנישאו בעת פטירתו של ילדם עדיין נשואים לאותו אדם, וה -28% הנותרים מהנישואין כוללים 16% שבהם נפטר אחד מבני הזוג ורק 12% מהנישואין שהסתיימו גירושים, ועוד 12% מההורים שנישואיהם הסתיימו בגירושין, רק אחד מכל ארבעה מהם הרגיש שההשפעה של מות ילדם תרמה לגירושין ". - ה 'נורמן רייט

זוגות נוטים יותר להישבר לאחר אובדן הריון. זה הוקם על ידי U-M מחקר בשנת 2010. ההורים לא באמת להתגבר על אובדן של ילד. במקום זאת, הם מסתגלים לשינוי. זהו אחד האירועים מלחיץ ביותר. לדברי ג'יין ברודי, "רבע עד שליש מההורים שאיבדו ילד מדווחים כי הנישואים שלהם סובלים זנים שלפעמים הם בלתי הפיכים".

בעיות זוגות פנים

ששת החודשים הראשונים לאחר אובדן ילד הוא כאשר רוב הגירושין להתרחש. בין אם זה חוסר תקשורת, מחלוקת על איך ההורה את הילדים האחרים, או ההבדלים כיצד להתאבל, האתגרים להתעורר. הורים יכולים גם להיות מוגנים מפני ילדים אחרים או לשאול אם יש להם תינוק נוסף. אם זוג היו בעיות לפני מותו של הילד, בעיות אלה יכול להיות יותר קשה להתמודד עם.

בעיות נוספות של זוגות מתאבלים לעיתים קרובות הן:

 • הנחת האשמה והאשמה על עצמך, על בן זוגך או על מישהו אחר
 • פונה לאלכוהול ולסמים
 • אחד רוצה לדבר על הילד המנוח, והשני לא
 • תוהה מתי ואיפה וכיצד להתמודד עם חפציו של ילד
 • ההחלטה האם או לא ייעוץ נדרש
 • חששות כספיים
 • מתרחק אחד מהשני
 • בן זוג אחד עשוי נוטים להרגיש כעס או עצב מוקדם יותר מאשר אחרים
 • ייתכן שתרצה "לעשות" משהו כדי להפוך את הדברים הנכונים שוב
 • אפשר רק רוצה "להיות"

מה ללמוד

חשוב לזכור שהחיים יקרים. על ידי להיות מוגזם של ילדים ובני הזוג שלך, אתה מרמה את עצמך מהחיים. נסה לקבל את זה אתה לא תמיד יכול לשמור על הילדים שלך בטוח להיות בשליטה מוחלטת על החיים שלך. גברים יכולים ללמוד במיוחד כי בנים גדולים לבכות והם לא תמיד צריך להיות חזק. תחיה ברגע הנוכחי.

זה גם טוב להכיר בכך שאין תיקונים מהירים. השנים הראשונות הן הקשות ביותר ובעוד זה נעשה קל יותר, הכאב הוא ארוך טווח. אמנם חשוב לקבל את הרגשות שלך, זה גם בריא להמשיך לחיות את החיים שלך כל יום ולא להתעכב על האבל שלך. למצוא דרכים לצחוק אחד עם השני. עם האהבה ההדדית שלך, אתה תהיה מזג האוויר הסערה יחד.

No Replies to "מדריך של זוג להתמודדות עם מותו של ילד"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  16 − = 9