זה דבר אחד חיוני להצלחת הנישואין שלך

זה דבר אחד חיוני להצלחת הנישואין שלך

ניתן להסביר את מושג האמפתיה בכמה דרכים. זה היכולת שלנו לקחת את הניסיון של אחרים ולהרגיש את זה במוח שלנו ואת הגוף. זה הנוהג להבין את מצבו של אדם אחר מנקודת מבטם. אתה בעצם לשים את עצמך במקומם ולהרגיש מה הם מרגישים.

אמפתיה היא מרכיב הכרחי בכל מערכת יחסים חיובית, ובמיוחד נישואים. כאשר זוגות יכולים להזדהות זה עם זה, הם קשובים זה לזה, פחות מתגוננים ויכולים להישאר רגועים יותר במהלך העימות.

 למעשה, אחת המשימות העיקריות של טיפול הנישואין היא יצירת אמפתיה בין בני זוג. 

ישנם ארבעה תהליכים נוירוביולוגיים המעורבים בתרגול אמפתיה. הבנה של תהליכים אלה עשויה לעזור לך לפתח תגובות אמפתיות משלך יקיריכם. אז בואו נבדוק אותם, אחד אחד.

תְהוּדָה: תהליך זה הראשון, תהודה פירושו להרגיש בגוף של האדם אשר מישהו אחר חווה. יכולת זו, בין השאר, מוסברת על ידי קיומם של "נוירונים במראה" במוח האנושי. נוירונים מראה הם בחלקים של המוח שלנו, כי להגיב על רגשות לידי ביטוי על ידי אחרים ולאחר מכן לשחזר אותם הרגשות בתוכנו. נוירונים אלה יכולים להסביר כיצד ומדוע אנו "קוראים" את דעתם של אנשים אחרים ומבינים מה הם מרגישים, או מדוע אנו מתכווצים כאשר אדם אחר נפצע. אם צפייה בפעולה וביצוע פעולה זו יכולה להפעיל את אותם חלקים במוח הן ב"עושה "והן ב"צופה" - עד נוירון אחד - אז זה הגיוני כי תהליך זה גם מעורר את אותם רגשות בשני האנשים.

 

אמפתיה קוגניטיבית: זה התהליך הבא נוגע לשים את עצמך בנעליו של מישהו אחר. זה אומר לחשוב איך האדם האחר מרגיש ומה הם חושבים. זוהי היכולת לקחת נקודת מבט של מישהו אחר ולהבין את האפקט שלהם יש נקודת מבט על הרגשות שלהם.

רגולציה עצמית: זוהי היכולת לווסת את הרגשות שלנו כדי לא לחוות את המצוקה האישית שלנו בגילוי מצוקתו של מישהו אחר.

 לדוגמה, כאשר אתה שומע על מישהו צער או ייסורים, אתה לא לוקח את זה על עצמך ולהיות במצוקה. הבנה זו של רגשות של מישהו אינה כרוכה בתגובתך הרעה לאותם רגשות.

גבולות בריאים: זה עוזר לנו לדעת את ההבדל בין העצמי לבין אחרים והוא חיוני למושג "בידול". הבחנה היא האוטונומיה האישית שלנו ויכולתנו להפריד בין מחשבה לבין הרגשה. ככל שהאנשים המבדילים יותר את עצמם, כך הם יהיו גמישים יותר וככל שיהיו גמישים יותר ויחזקו את היחסים ביניהם. אנשים מובחנים לפתח יחסים בריאים להתמודד עם מתח טוב יותר מאשר אלה תלויים מדי או מבודדים.    

אלה ארבעה תהליכים נוירולוגיות לעבוד סינרגיסטי בתוכך כדי ליצור אמפתיה אמיתית. כאשר שותפים מבטאים רגשות רגישים יותר (למשל "פגיעה"), בניגוד לרגשות תגובתיים משניים (לדוגמה, "כעס"), הוא מעורר אמפתיה ביניהם. זה גם עוזר לשותפים יש הבנה של המשפחה של המשפחה ניסיון של ניסיון. זה מעורר אמפתיה סביב הצרכים unmet ואת הסיבות מדוע מצבים הנוכחי מעורר תגובות חזקות. זוגות צריכים להיות סקרנות זה לזה בהקשר זה כמו סקרנות גם מקל על אמפתיה ביניהם.

 

טיפוח האמפתיה בין בני הזוג הוא מרכיב חיוני הכרחי לשינוי מתרחש בין זוג במצוקה. אם אמפתיה היא חוסר הקשר שלך, יש טכניקות כדי לעזור לך לפתח את זה. שיטה אחת היא טכניקת "הדובר-מאזין", שבה שותפים מתחלפים כ"דובר "במשך שלוש דקות של דיבור רצוף, ואז" המאזין "מסכם רק את מה שנשמע. משחק תפקידים על ידי תורות "להיות אחד את השני" יכול גם להגביר אמפתיה. בני זוג יכולים להעביר זה לזה מה הם חושבים שזה עלול להרגיש אם הם חווים את המצב המדויק בן הזוג שלהם חווה. למרות שזה אולי נראה לא טבעי או מביך בהתחלה, בסופו של דבר תגובות אמפתיות להיות ספונטנית יותר עבור זוגות המתרגלים את הטכניקות האלה.

אמפתיה לא ניתן ללמד ישירות.

  זה משהו שאתה חווה, ולא משהו שאתה לַעֲשׂוֹת. אתה יכול, עם זאת, ליצור סביבה בתוך מערכת היחסים שלך המסייע אמפתיה לפתח. זה כרוך בקידום ההתנהגויות והתהליכים האמפתיים הנסקרים לעיל, מודעות עצמית, עמדות לא-שיפוטיות, התייחסות חיובית לאחרים, מיומנויות הקשבה טובות וביטחון עצמי. על ידי פיתוח הקרקע הפורייה עבור אמפתיה לפתח, אתה תהיה מתן היחסים שלך הזדמנות לגדול ולחזק.   

No Replies to "זה דבר אחד חיוני להצלחת הנישואין שלך"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    79 − = 78