מה הפלמי מכנה את הסבים? – insightyv.com

מה הפלמי מכנה את הסבים?

השם הפלמי הנפוץ ביותר לסבתא הוא בומה ביחד עם בומפה עבור סבא. שימוש פלמי כלשהו אומה, ביחד עם אופא עבור סבא, כמו גם שכנים הולנדים וגרמנים אחרים. סיום עם “i” במקום “a” הוא וריאציה נפוצה, יצירת בומי, בומי, אומי, ו אופי. 

פלמית, אחת משלוש השפות הרשמיות של בלגיה, נאמרת בעיקר בפלנדרס, בחלק הצפוני של המדינה.

פלמית דומה מאוד להולנדית, היא נחשבת לדיאלקט, ולעתים נקראת הולנדית בלגית או הולנדית פלמית. שתי השפות הרשמיות האחרות המדוברות בבלגיה כוללות צרפתית וגרמנית.

עוד וריאציות על סבתא

מספר שמות אתניים אחרים לסבתות משמשים את הפלמי. חלקם כוללים mémé / pépé, מאמי / פאפי, מומו /, ו moeke / vake.

לשפה הפלמית אין מונחים מיוחדים שמבדילים בין הסבים והסבתות מצד האם, כמו לשפות אחרות. לעתים, הדוברים הפלמיים בוחרים מונחים שונים כדי לעזור לילדיהם להבחין בין קבוצות הסבים השונים, למשל, שם המשפחה של הסבתא יכול להיות מצורף לשם הסבא שלו.

חיי משפחה פלמיים

בלגיה היא מדינה קטנה. הוא קטן יותר מאשר במערב וירג’יניה. פלמיים רבים, או פלמינגים, ממשיכים להתגורר ליד המקום שבו גדלו, מה שמקל עליהם להישאר מחוברים עם סבים וסבתות אחרות.

למרות הצעירים צפויים לכבד את זקניהם, המשפחה המורחבת היא לא כמו נעלה בתרבות הפלמית כמו בתרבויות אחרות. היחידה המשפחתית הבסיסית היא גרעינית. צעירים רבים ממשיכים לחיות עם הוריהם. רוב פלמינגים קשישים גרים בקהילות פרישה או מתקנים לקשישים במקום להיות מטופלים על ידי בני משפחה.

עוד על השפה הפלמית

פלמית מתייחס לאזור, לתרבות, לאנשים וללשון של צפון בלגיה או פלמי. שטח הקרקע של פלנדריה הוא מעט גדול יותר מאשר רוד איילנד בארצות הברית. בתוך פלנדריה, ישנם ארבעה ניבים פלמיים העיקריים: ברבנטיאן, מזרח פלמית, פלמית מערבית, ו Limburgish. 

הולנדית היא שפה גרמנית גרמנית. לאחר אנגלית וגרמנית, זוהי השפה השלישית בשפה הגרמנית ביותר. היא קשורה קשר הדוק לאנגלית.

עוד על האזור הפלמי ותרבותו

בלגיה היא ביתם של שתי קבוצות עיקריות. פלמית בצפון, ואת וואלונס, המתגוררים בעיקר בדרום בלגיה ומדברים צרפתית. הסכסוך והתחרות היו פעם חריפים למדי בין החלק הצרפתי של המדינה לפלנדריה, אבל זה מת בשנים האחרונות. קבוצה שלישית, דוברי גרמנית, מתגוררת בעיקר בצפון-מזרח המדינה, אך קבוצה זו קטנה מאוד בהשוואה לשניים האחרים.

הפלמית ידועה בייצור תחרה, נפיחות זכוכית וקדרות. מסורת אמנותית עשירה חוזרת אל האדונים הפלמיים – רובנס, הירונימוס בוש, ברוגלס ואחרים. הפלמינג נהנים מאמנות ופסטיבלים עממיים. בובות, תיאטרון רחוב ושירה מעוררות חגיגות עממיות, וחוגגים יוצרים דמויות ענקיות של נייר.

הפלמי הם גם משתתפים נלהבים במסורת של קרנבל.

רוב האנשים הפלמיים הם נוצרים קתולים, אם כי רובם אינם שומרי מצוות. עם זאת, אירועי החיים העיקריים הם חגגו עם טקסים דתיים.

No Replies to "מה הפלמי מכנה את הסבים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.