לראות מה הקשר שלך “סגנון לחימה” האם וללמוד ממנו

לראות מה הקשר שלך "סגנון לחימה" האם וללמוד ממנו

תאמינו או לא, הלחימה יכולה להיות טובה עבור מערכת היחסים שלכם. זה בריא כאשר שותפים מסוגלים לשדר את הטענות או התלונות, וכאשר הם מקשיבים ומגיבים זה לזה. עם זאת, צריך להיות יחס הרבה יותר גבוה ביחסים של רגוע ורגעים מספקים לרגעי לחימה. מחקר על ידי ד"ר ג 'ון גוטמן גילה כי זה מספר הקסם הוא יחס של 5 עד 1. במילים אחרות, חייב להיות לפחות 5 אינטראקציות חיוביות עבור כל 1 אינטראקציה שלילית.

אֵיך אתה נלחם גם חשוב יותר כמה אתה נלחם. על פי המחקר של גוטמן עם זוגות נשואים, הטרוסקסואלים, הוא מצא כי זוגות נוטים ליפול לאחד מארבעת סגנונות של פתרון בעיות, שלושה בריאים ואחד שאינו.

אימות

זוגות אשר "לאמת" מסוגלים לתת זה לזה לדעת בעיצומו של חילוקי דעות כי הם רואים את כל הרגשות של האחר תקף. הם עשויים לא להסכים עם הרגשות, או אפילו את הנקודות שנעשו, אבל הם מסוגלים לאמת אחד את השני. יש הרבה כבוד הדדי אשר מפחית את כמות ואורך הטיעונים בסוג זה של זוג. זוגות אלה בדרך כלל יש דיונים רגוע יותר יודע איך להזדהות, משא ומתן ופשרה. שני השותפים עושים מאמץ להקשיב ולהבין את רגשותיהם, בעיותיהם ופרספקטיבותיהם.

נָדִיף

זוגות אלה נראה לשגשג על סכסוך מתמיד. הם עשויים להיות נלהבים ורבים קרבות, אבל גם איפור כמו בלהט גם כן.

זוגות אלה רואים את עצמם כשווים. לעתים קרובות הן עצמאיות למדי, והן מעריכות עצמאות כזו ביחסיהן. שותפים אלה יכולים להיות מאוד פתוחים אחד עם השני על רגשות טובים ורעים. קרבות אינטנסיביים שלהם הם רק חלק קטן של מערכת יחסים חמה ואוהבת אחרת.

סכסוך הימנעות

זוגות אלה הם הפוכים לחלוטין מן השותפים נדיפים. הם מזערים או עושים אור של ההבדלים שלהם ולא מנסה לפתור אותם. הם משתפים פעולה, מנומסים ומכבדים במחלוקותיהם. הם מרגישים כי יש להם אישים דומים למצוא אושר זה. הם בקלות להניח לדברים ללכת ולא להזיע את הדברים הקטנים. הם לא מנסים לפתור את רוב הבעיות שעולות.

עוין

זוגות עוינים מתווכחים לעתים קרובות והרסניים. הסכסוך שלהם גורם נזק ולבסוף טינה. טיעונים אלה כוללים עלבונות, מעימות וסרקזם. יש כמובן אינטראקציות שליליות יותר מאשר חיוביות במערכת יחסים מסוג זה. דיונים של זוגות עוינים מכילים הרבה ממה שגוטמן גילה כארבעה מנבאים מרכזיים לגירושין: ביקורת, בוז (בוז, זלזול), התגוננות וסטונוולגיה (טיפול שקט). זוגות אלה אינם מקשיבים זה לזה וקונפליקטים שלהם עולים לרמה של סכנה. כמה זוגות עוינים מנסים להתמודד עם חילוקי דעות אבל עושים זאת בצורה לא יעילה. זוגות עוינים אחרים מנותקים זה מזה ואדישים יותר. הם נראים מרושעים וחסרי כבוד זה לזה. אחרים עשויים להימנע אלה זוגות כי הם לא נוח להיות בסביבה.

שלושת הסגנונות הראשונים, מאמתים, נדיפים, והימנעות מעימותים שונים זה מזה, אך יחסי הנישואין הללו בריאים וארוכים לאורך זמן, כל עוד הם שומרים על היחס בין 5 ל -1 של אינטראקציות חיוביות לאינטראקציות שליליות. Validators נוטים להראות הרבה עצמית שלווה והם מודאגים מאוד על רגשות של אחרים. זוגות נדיפים מאזנים את הרגשות הגבוהים של אוקטן ברגעים עדינים, הומור וחיבה. גם "הימנעים", אם כי לא גלוי במיוחד או גלוי, יכול להיות מערכת יחסים בריאה כמו אין להם הרבה רגשות שליליים כדי להתגבר מלכתחילה. הם יודעים מתי לתת לדברים להחליק ולהפוך את הלחי השנייה כדי למנוע ויכוח. באופן כללי, ההיבטים החיוביים וההשלמה של יחסים המאופיינים בשלושת סגנונות הלחימה הראשונים עולים בהרבה על ההיבטים המזיקים.

עם זאת, הסגנון הרביעי - לחימה עוינת - אינו בריא, ואותם זוגות העוסקים בהתנהגות מסוג זה מכניסים את נישואיהם לסכנת כישלון. זוגות אלה בזים אינטראקציות שלהם אחד עם השני, שבב משם ביסודם ולעולם לא נראה מסוגל להכות את האיזון בריא. אם זה סגנון הלחימה שלך, זה יהיה חכם לחפש מטפל מקצועי מאומן הנישואין שיכולים לעזור לך לקחת צעד אחורה, לקחת נשימה, ולהקים חוקים בריאים ללחימה. זה יכול להציל את הנישואים שלך ולעזור לך לחיות חיים מאושרים יותר יחד.

No Replies to "לראות מה הקשר שלך "סגנון לחימה" האם וללמוד ממנו"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    48 − = 41