שלבים וכללים המעורבים באימוץ סטפארנטי

שלבים וכללים המעורבים באימוץ סטפארנטי

המלה "אימוץ" מזכירה לעתים קרובות זוג חסר ילדים הנוטלים ומגדלים לבגרות תינוק שאינו ביולוגי משלו. אימוצים רבים נופלים לקטגוריה זו, אך רובם אינם. אימוץ סטפרטנטי הוא הצורה הנפוצה ביותר של אימוץ בארה"ב. שני אנשים נפגשים, נופלים מאוהבים בטירוף ומבינים ילד. היחסים שלהם הולך דרומה אמא ​​- או אבא, תלוי מי מקבל משמורת - בסופו של דבר עובר על נישואין מחדש.

הילד שקוע במשפחה הגרעינית של אמא או אבא וסטפרט, ואולי אפילו אח או צעד שניים או שלושה.

במשפחות רבות, הצעד הטבעי הבא הוא שהסטפרט יאמץ את הילד החורג שלו באופן חוקי, וייתן לו זכויות וחובות הוריות מלאות וייתן לילד גם זכויות מסוימות, כמו לרשת ממנו. אבל זה לא קורה עם הצמד של האצבעות. זהו תהליך מסובך למדי ולפעמים מפרך, ויש לנקוט בצעדים משפטיים חיוניים.

להבין את חוקי האימוץ של סטפארנט במדינתך

כל חוקי המדינה יכולים להשתנות במקצת על אימוץ סטפארנטי, אז זה רעיון טוב כדי להבין מה הם לפני שתתחיל. לפחות להתייעץ עם עורך דין בהתחלה, גם אם בסופו של דבר אתה מחליט להתקדם לבד ולא לשכור את עורך הדין לייצג אותך לאורך כל התהליך.

קבלת הסכמה מהורה שאינו שומר

שני ההורים הלידה חייבים בדרך כלל להסכים לוותר על זכויות ההורים שלהם לפני אימוץ יכול להתקיים.

ב אימוץ סטפרטנט, זה אומר כי הן custodial האב נשוי לשעבר שלה לא custodial לשעבר חייב להסכים לאימוץ. זכויות ההורה שאינו קסטודיאלי חייבות להסתיים באופן חוקי על מנת שהאימוץ יתקדם.

אם האובייקט שאינו custodial האב, חוקי המדינה עשויה למנוע את האימוץ להתקיים למעט תחת כמה נסיבות מוגבלות.

בית המשפט רשאי לבטל את זכויות ההורה שאינו קסטודיאלי שלא מרצון וללא הסכמתו, אם הוא נחוש בדעתו להיות בלתי כשיר או אם נטש את הילד, למשל אם לא ראה אותה או שילם לה תשלום לילד למשך תקופה ממושכת. חריגים עשויים להתבצע גם אם ההורה שאינו custodial לא יכול להיות ממוקם למרות מאמצים שקדניים.

בהתאם לגיל הילד, ייתכן שתידרש גם הסכמתה, לכן ייתכן שתרצה לדון באימוץ עם ילדך מראש אם היא בוגרת מספיק כדי להבין מה קורה. כמעט כל המדינות דורשות כי קטינים חייבים לתת את הסכמתם אם הם מעל גיל מסוים - 14 בכמה מדינות, אבל כמו צעירים 10 אחרים.

קובץ ניירת הכרחי עם בית המשפט

רוב בתי המשפט המחוזיים מציעים מידע מנות עבור כל סוגי ההליכים האזרחיים, כולל טפסים עבור טענות - המסמכים המשפטיים שיש להגיש. עצור על ידי בית המשפט המקומי שלך ולבקש חבילה לאימוץ סטפרטנט. אם מנה אינה זמינה, שאל אם המדינה שלך מאפשרת לך לייצג את עצמך בבית המשפט או אם אתה חייב לשמור על עורך דין. מצא איפה אתה יכול לקבל את הטפסים הנכונים אם אתה רשאי לייצג את עצמך, ואז להשלים אותם, לחתום עליהם להגיש אותם עם בית המשפט.

האם נדרש מחקר בבית?

רוב אימוץ דורשים מחקר ביתי של הורים מאמצים פוטנציאליים - הערכה על ידי עובד סוציאלי הממונה על ידי בית המשפט כדי לספק הערכה של הבית שלך, המשפחה שלך, הכספים שלך ואפילו הבריאות שלך. דרישה זו היא לעתים קרובות waived לאימוץ stepparent כי הילד הוא כבר במשמורת חוקית של אחד ההורים הביולוגיים אבל לבדוק עם בית המשפט כדי להיות בטוח. אם יש צורך במחקר ביתי, הירשם מיד. המחקר עשוי להימשך זמן מה.

להשתתף בדיון בבית המשפט

כאשר אתה מגיש את ניירת האימוץ שלך עם בית המשפט, עליך לקבל תאריך לדיון מקדמי או, בהתאם למצבך, ייתכן שתקבל הודעה לאחר זמן קצר בדואר. אתה חייב להשתתף בדיון אם זה נדרש, ואת הילד עשוי להיות נדרש להופיע גם כן.

השופט ישאל כמה שאלות של כולכם כדי לקבל הבנה מלאה של המצב שלך.

מדינות רבות מוותרות על דיון מקדמי זה באימוץ סטפארנטי. אם זה המצב, אתה תהיה מייד לשימוע סופי במקום. בהנחה שהאימוץ שלך יאושר, בית המשפט ינפיק תעודה או צו אימוץ והסטפרט יהפוך באופן חוקי להורה של הילד.

אל תשכחו את תעודת הלידה

יהיה עליך לפנות למחלקת הרישומים החיוניים של המדינה שלך עבור תעודת לידה חדשה לאחר האימוץ הסופי, במקום שם ההורה שאינו קסטודיאלי עם שם האב החדש.

No Replies to "שלבים וכללים המעורבים באימוץ סטפארנטי"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    51 − 46 =