האם אתה מוכן לאמץ ילד מבוגר?

האם אתה מוכן לאמץ ילד מבוגר?

תחשוב על ילד שאתה מכיר ואוהב. מה יקרה אם הילד הזה ייכנס לסביבה חדשה? איך השינוי הזה ישפיע על הילד? אילו קשרים או קשרים חשובים לילד זה? איך היית רוצה שיכבדו את הקשרים האלה ויתחזקו אותם? הנה כמה רעיונות על איך לכבד את האתגרים הייחודיים והזדמנויות שהוצגו בתוך ילד מבוגר אימוץ.

לכבד את העבר של ילדך

חשוב להבין כי ילד של ילד מבוגר אימוץ, בין אם אומנה או אימוץ בינלאומי, לבוא עם העבר.

חשוב כאם מאמצת לאזן את העבר עם ההווה החדש והעתיד של הילד. העבר לא יכול להימחק, אבל אפשר להתגבר עליו והילד זקוק לכלים שיעזרו להם לעשות את זה. בעבר זה עשוי לכלול התעללות והזנחה, אז ללמוד כל מה שאתה יכול על הילד ומה הוא כבר סבל ושרד.

תשכחו מהרגיל

אתה כמשפחה תיצור יחד נורמלי חדש. הילד כבר בילה שנים רבות בדרך מסוימת. זכרו שמשפחת הלידה של הילד חשובה להם, גם אם העבר עם המשפחה הלידה היה בעיקר שלילי. רוב הילדים בגיל מבוגר יותר אימוץ זוכרים את לידתם. זכור כי מה שלילי לנו, עשוי להיחשב נורמלי לילד. זה נורמלי הוא גם עמוק. גניבה ושקר עשויים להיות דרך נורמלית להתמודד עם חיי היומיום של ילדים מסוימים. התעללות עשויה גם להיחשב נורמלית. אתה בתור ההורה המאמץ יעזור לילד להחליף את כישורי ההישרדות הישנים האלה עם דרך חדשה, בריאה, לשרוד.

להיות מודל בריא

זכור שאנחנו לא יכולים לשנות ילד בן לילה. לחיות את החיים שלך ואת התנהגות המודל הרגלי בריא על בסיס יומי, כי אתה רוצה את הילדים יש בחייהם שלהם. דע שאינך יכול לכפות אורח חיים חדש על ילד. נסו לא לעצב בכוח ילד לתוך משהו שהוא לא.

לאפשר מרחב הילד להיות עצמו, שינויים חיוביים יתרחשו, אבל זה לוקח זמן.

זכור כי משפחה זו עדיין חשוב

נסו לשמור על יחסים בריאים עם המשפחה הלידה, גם אם זה רק חיבור פסיכולוגי. מה משמעות הקשר הפסיכולוגי? זה אומר להכיר בכך שלילד יש עבר לפני הכניסה למשפחה שלך. שיש להם משפחה מלידה - הורים, אחים, סבים וסבתות, בני דודים, ובני משפחה מורחבים אחרים. לאפשר לילד לא רק מקום לדבר על המשפחה שלהם הלידה, אבל לקחת עניין אמיתי במה שיש להם לומר על בני המשפחה שלהם ואת כל הזיכרונות הם עדיין עשויים להוקיר. זה גם אומר לספק לילד שלך ספר חיים ומאפשר לילד זמן לשתף את ספר החיים שלהם תמונות ודפים איתך. זהו קשר פסיכולוגי למשפחה מלידה.

היזהר עם שינויים שם

שינוי השם של ילד מבוגר הוא נושא רגיש ויש לטפל בו בזהירות רבה. קחו את עצתו ועצותיו של המטפל של הילד לפני ביצוע שינויים. שאל את הילד איך הם מרגישים לגבי שמם. ילד עשוי להיות שמח לעשות שינוי שם - הראשון, האמצעי, או האחרון. ילדים אחרים עשויים להיאבק ברעיון.

הנה דרכים אחרות להתמודד עם שינוי שם באימוץ ילד מבוגר:

  • שקול מקף את שם המשפחה של הילד שלך.
  • שקול להפוך את לידתו של הילד שם המשפחה החדש שלהם שם באמצע.
  • שקול להוסיף שם באמצע השני.
  • זכרו ששמו הפרטי של הילד הוא חלק גדול מזהותם.

לכבד את הילד של דת 

לילד מבוגר יש גם דת מבוססת. כיבוד זה עשוי להיות גם חלק הקשרים שלהם, תרבות, ומורשת. אם הדת שלך שונה, אל תצפה שהילד יעבור שינוי מיד, אם בכלל. תן לילד זמן לשקול באמת את הבחירות שלהם ולאחר מכן לבחור את עצמם. תחשוב על איך אתה תרגיש ולטפל דברים אם הילד לא עושה את הבחירה להמיר. אתה יכול לתת לילד את החלל הזה? האם אתה יכול לפרנס את הילד בדת שלהם?

מה אם הילד ישתתף בכנסייה איתך בכל יום ראשון, גם אם הם לעולם לא יצטרפו או יתגירו? זה יעבוד בבית שלך?

זכור שזה ייקח זמן

אפשר לילדים להשתלב במשפחה בקצב שלהם. אל תיקח את זה באופן אישי אם הילד נשאר מרוחק. חלק מהילדים עלולים להתרעם, כי כל כך הרבה נלקח מהם לאורך השנים. זה ייקח זמן בשבילך כדי לבנות חיבור בריא עם אימוץ ילד מבוגר.

No Replies to "האם אתה מוכן לאמץ ילד מבוגר?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 8 = 1