סבים וסבתות במרילנד

סבים וסבתות במרילנד

מרילנד חוקים להתייחס לנושא של זכויות סבתא לבקר במשפט אחד, אשר פשוט קובע כי בית המשפט רשאי להעניק "ביקור סביר" לסבא אם זה לטובת הילד. החוק אינו מספק כל אמצעי לקביעת האינטרסים של הילד, ולכן השופטים היו בעצם על שלהם. כל זה השתנה בשנת 2000.

השפעת טרוקסל נגד גרנוויל

בשנת 2000 נתן בית המשפט העליון בארה"ב החלטה בטרוקסל נגד גרנוויל.

החלטה זו קובעת כי יש חזקה כי הורים מתאימים לקבל החלטות כי הם לטובתם של הילדים שלהם. כדי לזכות בביקור עם הנכדים, סבא וסבתא חייבים להתגבר על הנחה זו.

המכה הראשונה לסבים במרילנד הגיעה במהירות אחרי טרוקסל. במקרה של ברייס נ 'ברייס, החליטה גם בשנת 2000, סבים וסבתות לאבה תבעו את אמו של הנכד שלהם, המבקשים ביקורים מוגברת. בית משפט לערעורים עמד לצד האם, משום שלא הכחישה קשר, רק הגבילה אותו, ומכיוון שלא נמצאה כשירה לקבל החלטות הורות.

Shurupoff נ 'Vockroff היה מקרה 2002 לגבי מאבק משמורת ילדים בין האב לבין סבים וסבתות מצד האם. למרות שזה קשור למשמורת ולא לביקור, המקרה חשוב משום שהוא חיזק את הרעיון שההחלטות של ההורה נחשבות לטובת הילד. במקרה זה, בית המשפט הגדיר שתי דרכים לחזות חזקה זו.

האחד היה על ידי הפגנה של חוסר שביעות רצון מצד ההורים, והשני היה בהופעה של נסיבות חריגות. החלטה זו ניתנה על ידי בית המשפט של מרילנד לערעורים, המקבילה של בית המשפט העליון של המדינה.

קושקו נ 'היינינג

המקרה המובהק בשלב זה בקביעת זכויות ביקור של סבתא הוא מקרה של Koshko 2007,.

היינינג. סבא וסבתא שעזרו לגדל נכד במשך שלוש שנים נותקו על ידי אמו של הילד. כדי להישאר מיושר עם ההחלטה Troxel, סבא וסבתא צריך צריך להראות כי האם לא היה מסוגל לקבל את ההחלטה הזו, אבל החוק מרילנד לא אומר כלום על כושר. מסיבה זו, חוק מרילנד היה פגיע לאתגר חוקתי.

בית המשפט לערעורים של מרילנד מצא פתרון בכך שקבע כי החזקה המתאימה להורים לקבל החלטות הולמות היא "מרומזת" בחוקת מרילנד. עוד קבע בית המשפט, כי על מנת שיש לשלול את חזקתה זו, חייבת להיות ממצא של עדר הורים או "נסיבות חריגות". הנסיבות החריגות מחייבות מציאה כי היעדר ביקורים אצל סבים ישפיע לרעה על הילד. במלים אחרות, על הסבים להוכיח כי שלילת הביקור תפגע בנכד - מה שמכונה "תקן הפגיעה". אף על פי שהזקנים שבמקרה עזרו לגדל נכד במשך שלוש שנים, זה לא נחשב למצב יוצא דופן. הסבים לא עמדו בסטנדרט הפגיעה בעיני בית המשפט, ולכן הם איבדו את המקרה.

ניסיונות לשנות את החוק

בהכירם כי החוק מרילנד פגום מאוד, המחוקקים הציג הצעות חוק לתקן את החוק בשנת 2011, 1014, 2015 ו 2016.

הצעות חוק אלה היו קובעות את הדרישה כי "נסיבות יוצאות דופן" חייבות להתקיים לפני שניתן יהיה לדחות את פסק-דינו של ההורה. כמה גרסאות הוסיפו כי הביקור סבא לא צריך להפריע את הקשר הורה וילד. עד כה, הצעות החוק לא הצליחו לצאת מהוועדה.

ראה חוק מרילנד. חפש סעיף 9.102

No Replies to "סבים וסבתות במרילנד"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 26 = 32