כיצד מיד לנטרל טיעון עם בן / בת הזוג שלך

כיצד מיד לנטרל טיעון עם בן / בת הזוג שלך

הטיעונים הם חלק בלתי נפרד מחיי הנישואין. לרובנו יש דיונים סוערים עם אלה שאנחנו הכי קרובים אלינו, וזה נכון במיוחד עם בני זוגנו. עם זאת, בעוד טיעונים עשוי לפעמים להיות בלתי נמנע, לתת לעניינים לצאת מכלל שליטה לא. אם אתה מוצא את עצמך בהתנגשות מילולית, השתמש בעצות אלו כדי לנטרל את הוויכוח ולהחזיר אותך למקום של שקט ורוגע שבו תוכל לדון באופן רציונלי בהבדלים שלך.

1. תקשיב. ברוב הטיעונים, אף צד אינו צודק לחלוטין או טועה לחלוטין. השותף שלך כנראה יש נקודה. אם אתה יכול ללמוד לראות את הפרספקטיבה שלהם, אתה מבין למה הם כועסים או מוטרדים. זה יאפשר לך לתת קצת הקרקע לנוע לעבר הסכם חיובי. קרבות רבים מתערבלים לאי הבנה. אתה אפילו לא מתווכח על אותו דבר. להאט ולהקשיב ואתה עלול למצוא את ההבדלים שלך פחות משמעותי ממה שחשבת.

2. תירגע. טיעונים רבים כי צריך להיות קטין יכול לפוצץ במהירות כי שני הצדדים לתת את הרגשות שלהם להשתפר. בחום של הרגע אפשר לדבר על מילים אכזריות ומזיקות, שמאוחר יותר יתחרטו עליהם. הימנע טעויות כאלה על ידי להישאר רגוע ככל האפשר. זה קשה לעשות, אז רעיון אחד טוב הוא לקחת הפסקה הדיון אם אתה מרגיש את הכעס עולה. לעשות משהו מרגיע ו מתח צמצום לפני החזרה לשיחה.

3. קבל את ההבדלים שלך. באופן אידיאלי, כל הטיעונים היו מסתיימים עם שני הצדדים מסכימים והולכים משם מאושרים. בעולם האמיתי, כמה הבדלים לא ניתן לפתור באופן מציאותי. אחד המפתחות לניהול הקונפליקט הוא לומד מתי לזהות "סיבה אבודה". אם אף אחד מכם לא יזוז, ואז בענווה לסיים את השיחה ולהמשיך הלאה.

לדוגמה, זוגות נשואים רבים למדו כי ישנם נושאים מסוימים הם לא צריכים לדון. אולי פוליטיקה, או התנהגות של קרוב משפחה. זה עוזר אם אתה יכול לקבל את זה כמה בעיות הנישואין שלך אינם פתיר.

4. היצמד לנושא. ויכוח על מי שכח להוציא את הזבל לא צריך לשמש כתירוץ להעליב את אופיו של בן הזוג. כאשר אתה מתרגז קל להיקף הקרב כדי להרחיב, ועל הסכסוך להיות הזדמנות לשני הצדדים כדי לנטוש את רוגז על כל וכל הנושאים. זה רק יגרום כאב ולא יעזור לפתור את הבעיה המקורית. אם אתה חייב להתווכח, לפחות להישאר ממוקד על הנושא בהישג יד. ככל שהוויכוח מתרכז יותר בפרטים, כך ייטב הסיכוי לתוצאה של שלום.

5. להפסיק לדאוג "זכייה". כאשר זוגות נכנסים ויכוחים גדולים, האגו שלהם יכול להגיע בדרך של החלטה. לפעמים מחלוקת של פרופורציות זעירות תימשך שעות כי כל אחד מבני הזוג רוצה "לנצח" את הטענה ולהוכיח את האדם האחר טועה. כמובן, זה רק מחמיר את המצב. זכרו, לחימה קשה היא תרחיש להפסיד לנישואין. בסופו של דבר אתה תהיה מאושר יותר אם תרד בחזרה או רק מסכים לא מסכים.

הניסיון לזכות בוויכוח רק יגרום לפיוס קשה יותר.

6. צפה בשפת הגוף שלך ואת הטון. עימותים כואבים, הרסניים, אינם כוללים רק מילים פוגעות ועלבון. צעקות וצעקות או עמדה תוקפנית, מנוגדת, יכולות לגרום נזק בדיוק כמו מילים קשות. לפעמים, אפילו בלי לשים לב, אדם ירים את הטון שלהם או לאמץ עמדה לוחמנית. שים לב איך אתה מחזיק את עצמך, ולדבר בקול רגוע, ניטרלי, מנומס. לא משנה מה טיבו של הדיון, שמירה על יחס ידידותי יציין כי אתה לא רוצה את הטענה להסלים.

שתף ולדון בטכניקות אלה אחד עם השני. שניכם כנראה עדיין להיכנס ויכוחים, אבל לפחות תהיה לך שיטה למזער עלבונות מיותרים לפתור את זה בלי רגשות מתמשכים רע.

אם אתה מוצא שאתה ממשיך לעסוק בדפוסי חוזרות ונשנות של לחימה, עזרה מקצועית תמיד זמין כדי לקבל אותך על המסלול הנכון.

No Replies to "כיצד מיד לנטרל טיעון עם בן / בת הזוג שלך"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 1 = 2