מה זכויות האם סבא וסבתא יש במערב וירג ‘יניה? – insightyv.com

מה זכויות האם סבא וסבתא יש במערב וירג ‘יניה?

קוד וירג ‘יניה המערבית הוא די ארוך ומורכב בהוראותיה עבור זכויות ביקור סבתא, אשר יכול להיחשב הן חיוביות ושליליות עבור סבים. בצד השלילי סבים וסבתים יצטרך לבלות קצת זמן ללמוד את החוק. בצד החיובי, אופיו המפורט של החוק סייע לה לשרוד אתגרים על חוקתיותה.  

שני שבילים לביקור

מערב וירג ‘יניה קוד כתובות ביקור בשני מצבים שונים.

המצב הראשון הוא כאשר הילד של סבא וסבתא נפטר או אין לו גישה לילד. במקרה זה, על הסבא להוכיח על ידי “שפע של ראיות” כי הביקור הוא לטובת הילד.

המצב השני מתרחש כאשר הילד של סבא וסבתא מונע גישה לילד. במקרה זה, על הסבא להוכיח “בראיות ברורות ומשכנעות” שהביקור ישרת את טובת הילד, משימה הרבה יותר קשה. בשני המצבים, סבא צריך להראות גם שהביקור לא “יפריע באופן משמעותי ליחסי הורה-ילד”.

גורמי הריבית הטובים ביותר

חוק וירג ‘יניה המערבית מפרט 13 גורמים שיש לקחת בחשבון הענקת ביקור סבתא:

 • גיל הילד
 • יחסי הנכדים והסבים
 • הקשר בין כל אחד מהוריו של הילד או האדם שאיתו מתגורר הילד לבין הסבא
 • הזמן שחלף מאז שהילד קיים קשר עם הסבא
 • ההשפעה האפשרית של הביקור על הקשר בין הילד להורי הילד או לאדם שאיתו מתגורר הילד
 • במקרה של הורים גרושים או מופרדים, הסדר המשמורת והביקור שקיים בין ההורים
 • הזמן העומד לרשות הילד והוריו, בהתחשב בלוח הזמנים של כל אחד מהוריו, לוח הזמנים של הילד לבית, לבית הספר ולפעילות קהילתית, ולוח החופשות של הילד וההורים
 • תום הלב של הסבא בהגשת הבקשה או העתירה
 • כל היסטוריה של התעללות פיזית, רגשית או מינית או הזנחה מתבצע, רכש, סייע או הסכים על ידי הסבא
 • האם הילד התגורר עם הסבא במשך תקופה משמעותית, עם או בלי הורה או הורה של הילד
 • אם הסבא היה, בעבר, מטפל משמעותי עבור הילד
 • העדפת ההורים
 • כל גורם אחר הנוגע לאינטרסים של הילד.

הילד יכול להתראיין בתאיו על העדפתו לגבי ביקור סבתא. הילד אינו נקרא כעדה או מתבקש למסור הצהרה בכתב או מוקלט על העדפתו לגבי ביקור סבתא.

תנאים נוספים

לפי שיקול דעתו של בית המשפט, ניתן לדרוש ביקור סבים. תנאים אחרים ניתן להציב על הביקור, כגון הסבא נדרש לא להשפיע על האמונות הדתיות של הנכד, לעודד כל פעילות בניגוד להעדפות ההורים או לפעול בניגוד להחלטות גידול ילדים של ההורים. סבתא יכולה להימצא אשם בעבירה אם הוא מאפשר לה ליצור קשר בין הנכד לבין כל אדם שנמנע ממנו ביקור.

סבתא אשר זכתה לביקור עשוי להיות זה הסתיים אם הסבא נמצא “הפרו באופן מהותי” את תנאי הביקור.

במערב וירג ‘יניה, סבא מוגדר כסבא ביולוגי, אדם נשוי או נשוי בעבר להורה ביולוגי או אדם שהיה פעם העניק משמורת על ההורה של הנכד.

נישואין מחדש של הורה קסטודיאלי אינם משפיעים על הזמנת ביקור, גם אם בן הזוג החדש מאמץ את הילד. אימוץ מסתיים זכויות ביקור סבתא, אלא אם הצד המאמץ הוא סוחר, סב או קרוב אחר.

שאלת החוקה

בשנת 2000 נתן בית המשפט העליון בארה”ב החלטה בעניין טרוקסל נגד גרנוויל. בית המשפט קבע כי חוק מדינת וושינגטון שמנהל ביקור של צד שלישי אינו חוקתי משום שהוא לא נתן משקל מספיק לרצון ההורה.

הורים, נאמר בית המשפט, מניחים כי הם פועלים למען טובת ילדיהם, גם כאשר הם אוסרים על מגע בין ילדים אלה לבין סביהם. סבים המתלוננים לביקור חייבים לשאת בנטל ההוכחה, ולהוכיח כי המגע איתם הוא לטובת הילדים.

בעקבות ההחלטה נחקקו חוקי מדינה רבים מטעמים חוקתיים. חוקים רבים של המדינה נמצאו בלתי חוקתיים, אך בית המשפט העליון של וירג’יניה המערבית אישר את חוקיו במקרה של ברנדון ל ‘מוואטס. ההחלטה התבססה על הצרות של חוקי וירג ‘יניה המערבית לעומת חוק מדינת וושינגטון שנבחן על ידי בית המשפט העליון של ארה”ב.

תיקי בית משפט רלוונטיים

שני תיקי בית משפט בעקבות ברנדון נ ‘מוואטס מציעים תובנה לגבי פעולת החוק במערב וירג’ יניה.

במקרה של 2005 בביקורה של סבתא של קתי ל ‘, סבתו הביולוגית של הילד זכתה לביקורים על התנגדותם של ההורים המאמצים של הילד. כי האב המאמץ היה דודו של הילד, ולכן קרוב משפחה, ההגבלות הרגילות על ביקור סבתא לא חל. בערעור מצא בית המשפט כי רצונם של ההורים לא היה נתון למשקל הולם, בהתאם להוראות טרוקסל נגד גרנוויל. כמו כן, התעלמו מהמלצת האפוטרופוס. 

בשנת 2013 שמע בית המשפט העליון לערעורים של וירג ‘יניה המערבית את המקרה מחדש: ביקור סבא וסבתא של AP בית המשפט נמוך יותר העניק ביקור סבתא עם נכד מבוסס על העובדה שהיא היתה המטפלת של הילד במשך כמה חודשים ושיתף אותה מגורים עם הילד ואמו של הילד. בית המשפט לערעורים ביטל את ההחלטה, בהסתמך על כך שהקשר שלה עם הילד הופסק על ידי ההורה כאשר הילד היה בן פחות משנה. מכיוון שהילד היה כל כך צעיר, לאובדן היחסים עם הסבתא היתה השפעה מזערית בלבד. כך הקשר עם הסבא לא היה בעל אופי מכריע ולא משמעותי מספיק כדי לעקוף את החלטת ההורה.

ראה וירג’יניה המערבית קוד, פרק 48, סעיף 10 ועוד מידע מן הסיוע המשפטי של מערב וירג ‘יניה.

No Replies to "מה זכויות האם סבא וסבתא יש במערב וירג 'יניה?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.