זכויות הסבים באריזונה | insightyv.com

זכויות הסבים באריזונה

זכויות הסבים באריזונה

אריזונה יש יותר מחלקו של סבים, הודות לשפע של קהילות פרישה. זה לא, עם זאת, מכניס אורחים את זכויותיהם של הסבים.

פטור משפחות

אריזונה היא אחת המדינות כי פטור משפחות שלם של חליפות ביקור סבתא. על מנת שתוגש תביעה כאמור, יש לעמוד באחד מהתנאים הבאים: נישואיהם של הוריו של הילד היו חייבים להתמוסס במשך שלושה חודשים לפחות, על הורה להיות נפטר, הורה הוכרז רשמית כחסר במשך שלושה חודשים לפחות או שהילד נולד מחוץ לנישואין.

במקרה של ילד שנולד מחוץ לנישואין, אם ההורים היו נשואים לאחר מכן, המשפחה נחשבת שלמה, וסבים לא יכול לתבוע לביקור.

סבים אשר זכאים יכולים לעתור לביקור במסגרת הליכי גירושין או אבהות אם הן מתקיימות. אחרת, הסבים יכולים לעתור לבית המשפט בנפרד לביקור.

נעשו שינויים בחוק המשפחה של אריזונה, שנכנסו לתוקפם ב -2013. ההוראות לביקור סבוני לא השתנו באופן מהותי, אך כיום החוק קובע כי “אדם שאינו הורה משפטי רשאי לעתור לביהמ”ש העליון לצורך ביקור אצל ילד”. הוראה זו פותחת את הדלת עבור אחים, דודות, דודים, בני זוג צעד אחר כדי לתבוע את הביקור. 

אריזונה מעניקה במיוחד לסבא וסבתא את אותן זכויות ביקור כמו סבים. 

מבחן האינטרסים הטובים ביותר

כמו בכל המדינות, על בית המשפט לקבוע את טובת הילד.

אריזונה מחייבת את בית המשפט לשקול “כל הגורמים הרלוונטיים”, אך מפרט באופן ספציפי את הגורמים הבאים להיחשב:

 •  מערכת יחסים היסטורית בין הסבא לילד
 • המוטיבציה של המבקש ביקור
 • המוטיבציה של האדם המונע ביקור
 • כמות הזמן המבוקשת וההשפעה השלילית האפשרית שתהיה לביקורים על הפעילות הרגילה של הילד
 • במקרה של מוות של הורה, היתרונות של שמירה על קשר עם המשפחה המורחבת.

אמצעים אחרים

חוק אריזונה גם מציין כי הביקור סבא יהיה להתרחש במהלך הזמן שבו הילד של הסבא יש גישה לילד, אם “אפשרי מבחינה לוגיסטית מתאים.”

כמו ברוב המדינות, אריזונה קובע כי אימוץ חותך את זכויות הביקור, אלא אם אימוץ צד הוא סטפרטנט.

עזרה משפטית באריזונה

משרד הפקידות של המחוז יכול לספק לסבים ולטפסים להגיש, אבל במחוזות הבאים יש את הטפסים הדרושים באינטרנט: מחוז מריקופה, מחוז מוהאבי, מחוז פיאנל ויאבאפאי קאונטי. ב Coconino County, סבים הם מכוונים להוריד את הטפסים עבור Yavapai County ולשנות את שם המחוז כדי Coconino. 

לשכת עורכי הדין של אריזונה מנהלת אתר אינטרנט, AZLawHelp, אשר מכיל מידע שימושי ביותר, כולל דף על קבלת סיוע משפטי באריזונה.

החלטות דודג ‘

בית המשפט העליון של ארה”ב טרוקסל. V. גרנוויל השפיע באופן משמעותי על חוק הסבים לבקר בכל 50 המדינות. החלטה זו קובעת כי “הורים הולמים” אמורים לפעול לטובת ילדיהם, גם כאשר הם מנתקים מגע בין סבים לנכדיהם.

 

אריזונה יש מקרה משלו המפורסם שלה, עם שם דומה. המקרה של דודג נ ‘גראוויל היה יזם בשנת 1999 והיה ליטיגטד בערך באותה תקופה כמו טרוקסל נגד גרנוויל. המקרה הוגש ארבע פעמים והביא לשתי חוות דעת שפורסמו, המכונה בדרך כלל “דודג ‘1” ו”דודג’ 2 “. 

בדודג’ 1 ביקשו הסבים מצד האם לבקר עם שתי נכדותיהם בעקבות מות בתם, אם הילדות. בית המשפט העניק ביקורים פעמיים בחודש לסבא וסבתא. האב ערער. בערעור, בית המשפט מצא כי ההחלטה היתה חוקתית וכי כמות הזמן הביקור לא היה מוגזם. אולם בית המשפט פגע בהוראות אחרות שניתנו על ידי בית המשפט קמא, כמו הדרישה שהאב יעודד שיחות טלפון שבועיות לסבים.

ההליכים המשפטיים הידועים בשם “דודג ‘השני” התחילו בזמן שדודג’ הייתי בתהליך העררים. האב נמצא בבוז שלא בעקבות הסכם הביקור המקורי. מונה מפקח על מנת להבטיח את ביצוע הזמנת הביקורים. האב קרא תיגר על ההוראה. בית המשפט אישר את חוקיות הפיקוח. האב פנה לבית המשפט העליון של אריזונה, אשר סירב לשמוע את המקרה. בשלב זה החליט בית המשפט העליון של ארה”ב על המקרה של טרוקסל נגד גרנוויל, והוא פינה את ההחלטה האחרונה של בית המשפט לערעורים של אריזונה והורה לו לבחון את ממצאיו לאור מקרה טרוקסל. בית המשפט לערעורים פונה אז את הבוז של אביו, אך הותיר סוגיות חוקתיות אחרות שלא הסכימו.

מקרים חשובים אחרים באריזונה

אריזונה עמדה בפני אתגר נוסף במקרה של ג’קסון נגד טנגרין. בית המשפט העליון של אריזונה אישר את חוקתיותו של חוק אריזונה במקרה זה וגם אישר החוק של אריזונה הקובע כי האימוץ מסתיים זכויות ביקור אלא אם אימוץ צד הוא סטפרטנט. ההורים במקרה זה – האם הטבעית ואב החורג המאומץ – טענו כי אין זה חוקתי להפלות בין אימוץ של שני הורים לבין אימוץ סטפארנטי, אך בית המשפט מצא כי יש צורך קטן “הפסקה נקייה” או ” התחלה חדשה “באימוץ סטפרטנטי כפי שיהיו באימוץ של שני הורים. בית המשפט העליון בארה”ב התבקש לשמוע את ג’קסון נגד טאנגרין, אך סירב.

במקרה של שיהאן נ ‘פרחי, סבתא שזכתה לביקור עם נכדה שהוגשה כדי למנוע מאמו של הילד לעזוב את המדינה, בצטטו חוק המאפשר להורים שאינם משמרים להתנגד למהלכים כאלה. בית המשפט מצא, עם זאת, כי החוק לא חל על סבים אשר זכו לביקור.

No Replies to "זכויות הסבים באריזונה"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  35 + = 36