זכויות של סבא וסבתא במדינת וושינגטון

זכויות של סבא וסבתא במדינת וושינגטון

מדינת וושינגטון כרגע אין חוק תפעולי לביקור סבתא. חוק וושינגטון עדיין נמצא על ספרים, אך הוא נמצא בלתי חוקתי על ידי בית המשפט העליון של וושינגטון בשנת 2005. המאמצים להעביר חוקים החלים על ביקור סבתא נכשלו בשנת 2006. 

זה היה חוק הביקור של מדינת וושינגטון, שבית המשפט העליון של ארצות הברית דחה כ"נרחב להפליא "בפרשת טרוקסל נגד גרנוויל משנת 2000, מטיל ספק בחוקי הביקורים של כמעט כל מדינה.

במקרה זה, בית המשפט מצא כי הורים סבירים הם לכאורה לקבל החלטות כי הם לטובתם של הילדים שלהם. הנחה זו חלה גם כאשר ההורים שוללים את ילדיהם מגע עם סבים וסבתות. כך נטל ההוכחה הוא על הסבים.

מדינת וושינגטון תיקנה את החוקים שלה, אך החוק המתוקן נמצא בלתי חוקתי על ידי בית המשפט העליון של וושינגטון בשנת 2005 במקרה בהורה מחדש של C.A.M.A. שורש הבעיה הוא 5 א לחוק המתוקן, הקובע כי "ביקורים אצל סבא וסבתא ייחשבו כאינטרסים של הילד כאשר נמצא קשר משמעותי". הנחה זו יכולה להתפצל על ידי מראה כי הביקור יפגע הילד פיזית, רגשית, או נפשית. 

חוק זה מניח את החזקה על הרגל הלא נכונה, אם אפשר לומר כך. זוהי החלטה של ​​הורה כי הוא נכון נכון. בהחלטתו קבע בית המשפט העליון של וושינגטון כי החוק "פוגע באופן בלתי חוקתי בזכותו של הורה ראוי לשלוט בביקור".

אתרי אינטרנט רבים קובעים כי לסבים במדינת וושינגטון יש זכויות ביקור והציגו את החוקים שעדיין נמצאים בספרים, RCW 26.09.240. חוקים אלה, לעומת זאת, ואחריהם ציון כי הם מצאו בלתי חוקתי אינם חוקיים. 

סבים כמו הורים דה פקטו

במקרה אחר 2005, בהורה מחדש של L.B.

, בית המשפט העליון של וושינגטון יצר את הקטגוריה של הורים "דה פקטו". כדי להראות כי אחד הוא הורה דה פקטו דורש את הדברים הבאים:

 • ההורה הטבעי או החוקי הסכים לטפח את היחסים דמויי האב.
 • העותרת והילד חיו יחד באותו משק בית.
 • העותרת נטלה על עצמה חובות של הורות ללא ציפייה לפיצוי כספי.
 • העותר נמצא בתפקיד הוריו למשך פרק זמן מספיק כדי שייקבע עם הילד קשר מלוכד תלוי, הורי בטבע.

אפשר לשער כי מספר סב וסבתא המבקשים לבקר יתאים את המתארים האלה. למעשה, הקטגוריה של "הורים דה פקטו" הייתה מועטה מאוד לסבים המבקשים זכויות ביקור. מספר גורמים שילבו כדי לצמצם את ההשפעה של פסק הדין:

 • מאז המקרה של "בהורה מחדש של L.B" מעורבים זוג לסביות, כמה שופטים אינם ששים ליישם את העיקרון של "דה פקטו ההורים" לסבים המבקשים ביקור.
 • ברור שבתי המשפט רוצים פתרון חקיקתי, כפי שצוין בהצהרת בית המשפט העליון של וושינגטון: "על כן, בהתבסס על אחזקותינו בסמית 'וב- CAMA, עד שהמחוקק יתקן את החוקים הרלוונטיים, אין זכות חוקית לביקור של צד שלישי בוושינגטון .

  מקרה נוסף, בהורה מחדש של מ.פ., נחשב באופן נרחב להחליש את הרעיון של ההורים דה פקטו. האדם התובע למעמד בפועל היה אב חורג. בית המשפט דחה את עתירתו, ביסודו של דבר אמר כי לילד המדובר כבר שני הורים, פסק דין אשר בהחלט לפגוע רבים וושינגטון המדינה וסבים התובעים זכויות ביקור.

  המצב הנוכחי לא מקובל על סבא וסבתא

  כל עוד המצב הזה בוושינגטון נותר בלתי פתור, סבים המבקשים זכויות ביקור נמצאים במצב שבו חלק מאפיין את זה קשה מאוד, בעוד אחרים אומרים הקשיים הם בלתי פתיר.

  מדינת וושינגטון יש קבוצת תמיכה פעילה פועלת כדי לתקן את המצב הזה. זכויות סבים של מדינת וושינגטון (GROWS) יש פגישות חודשיות, מקיים אתר אינטרנט יש דף פייסבוק.

  No Replies to "זכויות של סבא וסבתא במדינת וושינגטון"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   − 3 = 6