למה ילדים צריכים סבים

הגנה

טרי Vine / Getty תמונות

כל משפחה זקוקה לעזרה לפעמים, וסבים יכולים להיות אלה אשר מוודאים כי הילדים מקבלים את הטיפול ותשומת הלב שהם זקוקים להם בזמנים מלחיצים. שני מקרים נפוצים כאשר סבים נכנסים הם כאשר ההורה חולה וכאשר הנכד נולד.

מיליוני סבים וסבתות עשו את המחויבות הגדולה יותר לעזור לגדל את הנכדים. חלקם הסבים והסבתות אשר השתלטו על תפקיד ההורות לחלוטין. חלקם מספקים טיפול מלא או חלקי לילדים עבור הנכדים שלהם, לפעמים במחיר כספי ניכר. סבים אחרים למלא את הפערים כאשר ההורים הם כלואים, משרתים בצבא או נאבקים עם התמכרות לסמים. 

מחקרים מראים כי ברוב המקרים ילדים מרוויחים כאשר בני המשפחה ממלאים את הפערים בטיפול שלהם, במיוחד כאשר האלטרנטיבה נכנסת למערכת האומנה. חוק משנת 2008 מכיר בכך שטיפול במשפחה מעדיף בדרך כלל על חלופות מוסדיות ומקל על סבים לקבל משמורת על נכדים.

כאשר יש צורך בעזרה פיננסית

לפעמים סיוע למשפחה פירושו מתן סיוע כספי, אבל תרחיש זה יכול להיות מסובך. אף סבתא לא רוצה לראות נכדים נזקקים. ובכל זאת, סבתא אשר בעקביות bails החוצה ילד בוגר מופרז הוא תורם לבעיה. כך גם סבתא המעודדת רמת חיים שהילד הבוגר אינו יכול לספק. הנכדים דורשים את צרכי החיים ואת מדי פעם מפוצצים, אבל לא שיש כל מה שהם היו רוצים יכול לבנות אופי.

סיוע בדרכים קטנות יותר

ברוב המקרים, סבים לא נדרשים לעשות קורבנות ענקיים או מחוות גדולות. אפשר להזמין סבתא להרים נכדים מבית הספר, להישאר איתם במחלות קלות או לאסוף פריטים שהם זקוקים להם. אבל אפילו מעשים קטנים של תמיכה יכולים לשלוח מסר גדול. המעשים הקטנים האלה אומרים לילד, יש לך את הגב. אתה לא לבד. כאשר אתה זקוק לי, אני אהיה שם.

זה מה זה אומר כדי לספק שכבת הגנה נוספת עבור הנכדים.

02
של 05

סבא וסבתא לחבר ילדים למורשתם

משפחההיסטוריה

ז 'אן למוין / גטי

לפעמים מספרים את הסיפורים בעוד הסבא והנכד מכורבלים במיטה. לפעמים הם סיפרו סביב מדורה או סביב שולחן האוכל. לספר סיפורים משפחתיים לנכדים יכול להיות תפקיד חשוב של סבתא. 

מחקרים מראים ששמיעת סיפורים על בני משפחה להתגבר על מצוקה יכולה למעשה לעזור לילדים להיות פחות מיואשים כשהם נתקלים בקשיים. הסבים צריכים גם לספר סיפורים על חייהם שלהם. בין אם הם אינפורמטיביים, הומוריסטיים או טרגיים, סיפורים כאלה יכולים להפוך את הסבים האמיתיים יותר לנכדיהם. סבא וסבתא לפעמים חושבים שאין להם סיפורים מעניינים לספר, אבל כולם יכולים לספר סיפורים על סמך שבעה נושאים אלה.

עוד דרכים לשיתוף היסטוריית המשפחות

סיפור הוא רק דרך אחת כי סבים יכולים לשתף ולשמור על ההיסטוריה המשפחתית שלהם. אתה לא צריך להיות נלהב גנאלוגי - למרות סבים רבים הם. אחת הדרכים הטובות ביותר לשתף את ההיסטוריה המשפחתית היא באמצעות יצירת מזכרת יומן עבור הנכדים. ישנם מספר מלאות- in-the- ריק סבים של כתבי עת שהופכים את התהליך פשוט. סבים המעוניינים במוצר מוגמר ומלוטש יותר יכולים לבדוק את השירותים שמציעים ההיסטוריונים האישיים. 

כבוד מסורות

מסורות גם לחבר נכדים לעבר. הם עוזרים לילדים להרגיש בטוחים, נותנים להם תחושה של זהות משפחתית ומספרים להם שהם חלק ממשהו גדול יותר מאשר הפרט. אפשר להיאחז במסורת משפחתית מעבר לנקודת התועלת, אך יש לשמור על מסורות מסוימות. ואין שום דבר רע עם יצירת מסורות חדשות ללכת יחד עם הישן.

כאב פסיכולוגי רב קשור לרגשות בודדים, בודדים, חסרי קשר וללא קשר. תחושה של מורשת עושה ילדים - ומבוגרים - פחות נוטה לרגשות כאלה.

03
של 05

סבים יכולים להיות מורים

CarRepair_PaulBradbury.jpg

פול ברדבורי / גטי

במשפחות העניות בזמן, מיומנויות רבות מתעלמות פשוט בגלל חוסר פנאי שבו ללמד אותם. סבא וסבתא הן אפשרויות הגיוניות להעביר על כמה מיומנויות אלה. הם נוטים להיות יותר זמן פנוי, ולעתים קרובות הם יותר סבלניים מאשר הורים לחוצים. בגלל שהם גדלו בזמן ממוכן פחות, יש להם כישורים כי כמה הורים חסרים. ומכיוון שהם מודאגים לגבי הנכדים שלהם, הם יהיו בטוח ללמד איך לעשות משימות בבטחה.

מיומנויות לשתף

הדוגמאות הקלאסיות של מיומנויות שסבים יכולים ללמד הם תפירה, גינון, תיקונים קטנים, בישול ואפייה, אבל יש הרבה אחרים. בגיל צעיר מאוד, ניתן ללמד את הנכדים כיצד:

 • ערוך את השולחן
 • לתפור על כפתור
 • האוויר צמיגים אופניים
 • מקפלים מגבות
 • הדק את הברגים.

ניתן ללמד תלמידים גדולים יותר, במיוחד אלה שמתאימים לאינטרסים שלהם. לא משנה מה האינטרסים של הילד, עם זאת, כישורים מעשיים מסוימים תמיד מתאימים.

04
של 05

סבים מספקים אהבה ללא תנאים

UnconditionalLove_Kidstock.jpg

תמונות של קלידסטוק / גטי

סבא וסבתא מצפה לאהוב את הנכדים שלהם, על פי רוב. הם מתכננים להצביע עליהם ולקלקל אותם קצת. הם לא יכלו לצפות את הקשר העז והמיידי שסבים רבים מרגישים עם נכד שזה עתה נולד. הם אולי לא היו מוכנים לקראת גל עצום של אהבה ללא תנאים.

הורים הם המקור החשוב ביותר של אהבה ללא תנאי, אבל אהבה הורית יכול להיות מסובך. זה נוטה להיות כל קשורה עם תקוות וציפיות שאיפות לילדים. לפעמים האגו ההורים להתערב.

אהבה סבתא היא קצת יותר פשוטה. חיינו די זמן כדי לדעת שבחיי אנוש רק לעתים רחוקות הולכים במסלול קו ישר אל ההצלחה. כולנו מתנודדים ונופלים בחזרה, ובאותם זמנים אנחנו צריכים קצת אהבה נוספת. מערכת יחסים קרובה עם הסבים עוזרת לנכדים לגדול בביטחון. זה גורם להם להרגיש ראוי. זה נותן להם ביטחון.

בניגוד לדעה הרווחת, הסבים לא תמיד מקלקלים את הנכדים שלהם, ואנחנו לא תמיד חושבים שהם מושלמים. לעתים קרובות אנו מרגישים שילדים מודרניים זקוקים לתשומת לב פחות ופחות משמעת. אבל אף אחד מהם לא משנה את האהבה ללא תנאי שאנחנו מרגישים עבור הנכדים שלנו.

אנחנו נלחם בנמרים בשבילם.

05
של 05

שפר את סבא וסבתא יחסים

אֲמֶרִיקָאִי grandparents today

פיטר קורז / גטי

מלבד ארבעה דברים מכריעים שסבים יכולים לעשות עבור הנכדים שלהם, הם יכולים גם לעשות המון דברים כיף איתם. מצא פעילויות מסודר לעשות עם הנכדים שלך:

 • החזק את מחנה הסבתא שלך
 • קל כרטיס משחקים לשחק
 • כיף מיושן ומשחקים

הפוך את האירוע מיוחד

חגים ואירועים מיוחדים מושלמים לשיתוף עם הנכדים. עיין בטיפים הבאים כדי להפוך אותם לבלתי נשכחים:

 • ילדים ביצה פסחא משחקים
 • רטרו כיף ליל כל הקדושים
 • 12 מגניב פעילויות חג המולד
 • מטרת יום הסבים

הכה את הדרך עם הנכדים

כל כך כיף כמו להסתובב בבית עם הנכדים, זה יכול להיות אפילו יותר כיף לטייל איתם. מצא עצות נסיעה וכמה יעדים עיקריים:

 • נסיעה עם הורים או בלעדיהם?
 • טיפים לטיסה
 • בקר בגנים לאומיים עם נכדים
 • עולם הקוסמים של הארי פוטר
 • קח את גראנדס אל וולט דיסני וורלד
 • חברות נסיעות מובילות

כאשר בעיות להתעורר

סבא הוא לא כל מהנה ומשחקים. לפעמים יהיו בעיות בלתי צפויות. למצוא פתרונות אלה דילמות סבתא משותפת: 

 • עֶזרָה! אני נשאתי את הנכדים שלי
 • כיצד להתמודד עם יריבות הדודנית
 • להיות בייביסיטר טוב יותר
 • כאשר הנכד שלך לא אוהב אותך
 • רק תגיד לא לסבתא תחרות

No Replies to "למה ילדים צריכים סבים"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  32 + = 39