לא ליפול עבור הונאת הסבתא

אולי שמעת על הונאת הסבא. אם לא, זה אפילו יותר חשוב כי אתה קורא את התשובות שאלות אלה הונאה סבתא. מידע זה עשוי למנוע ממך להפוך לקורבן ועשוי לעזור לך לשמור על אדם אהוב מלהיות קורבן.

02
מתוך 14

איך את Scammer בחר יעד?

איש אינו יודע בוודאות. שיחות טלפון עשויות להתבצע באופן אקראי עד שאדם קשיש עונה, או הרמאים עשויים לאסוף מידע מהאינטרנט המאפשר להם לבחור מטרות. חלקם הציעו לפייסבוק מקור מידע אפשרי.

03
מתוך 14

למה המטרה לא מבין כי המתקשר הוא לא נכד?

אם היעד אומר כי המתקשר לא נשמע כמו הנכד שלו, הרמאים עלולים להאשים חיבור רע או הצטננות. כמו כן, זיהוי קולות בטלפון קשה עבור כמה קשישים.

04
מתוך 14

האם Scammer יודע את השם של הנכד?

נראה כי לפעמים הרמאים יש את השמות הנכונים העומדים לרשותם. זו אחת הסיבות כמה חוקרים חושבים כי הרמאים הם מידע מלקט מהאינטרנט. לעתים קרובות יותר, עם זאת, הרמאים עשויים לעורר את שמו של הנכד מהמטרה, אשר לעתים קרובות אפילו לא מבין שהוא או היא סיפקה שם.

05
מתוך 14

איזה סוג של סיפורים האם להשתמש הרמאים סבתא?

הרמאים אומרים לעתים קרובות כי הנכד צריך כסף בגלל תאונה, פציעה, גניבה או מעצר. לפעמים "נכד" מתחנן כי בני משפחה אחרים לא נאמר כי DUI או מצבים מביכים מעורבים.

06
מתוך 14

האם קורבנות של הונאת הסבתא לשחזר את כספם?

בשל אופי העברות בנקאיות והעובדה כי ברוב המקרים כרוך אזרחי ארה"ב חיווט כסף למדינות אחרות, התאוששות של קרנות קשה מאוד. ועדת הסחר הפדרלית מעריכה כי הונאות סבתא ו הונאות הונאה אחרים עולים מיליוני דולרים אמריקאים מדי שנה.

07
מתוך 14

מה הסכומים של כסף מעורבים?

הסכומים יכולים להשתנות במידה רבה, החל מ -1,000 דולר. לעתים קרובות הרמאים המצליחים לשכנע מטרות כסף חוט יבקש מיד העברה שנייה. חדשות ערוץ 10 בסן דייגו דיווחו על מקרה 2011 שבו אישה מבוגרת שלחה 132,000 $ לסין.

08
מתוך 14

האם יש תוצאות שליליות אחרות מלהיות Scammed?

כן. אלה הם קורבנות של הונאות עלול לאבד אמונה בשיפוט שלהם, ספק בני משפחה עשויים לשתף. לפעמים התוצאה היא כי אדם מבוגר הוא חשוף בטרם עת של שליטה על הכסף שלו או שלה. לפעמים אנשים מבוגרים יותר מהססים לענות לטלפונים שלהם.

09
מתוך 14

מה המדינות מעורבים הונאת הסבתא?

רוב המקרים שמקורם בקנדה, אבל הרמאים בפורטו ריקו, האיטי וסין מצטרפים לפעולה.

10
מתוך 14

למה אנחנו לא יכולים לתפוס את הרמאים?

טבען של העברות בנקאיות בינלאומיות מקשה על התפיסה. פעמים רבות הם משתמשים בטלפונים סלולריים מראש כי לא ניתן לייחס. כמה scammers כבר נתפס ו טעונה.

11
מתוך 14

איך אפשר להימנע מלהיות קורבן?

לעולם לא תיל כסף לאדם לא ידוע. אם אתה מקבל שיחה על בן משפחה במצוקה בארץ זרה, לאמת את המידע עם בני משפחה. שיטה נוספת היא לקבל סיסמה משפחתית, כגון שם של חיית מחמד, שבו אתה יכול להשתמש כדי לבדוק את זהות המתקשר.

12
מתוך 14

למה מישהו היה נופל על הונאה זו?

הרמאים יכולים להיות משכנעים מאוד. נוסף על כך, המצוקה הנפשית שנגרמה על ידי כך שאומרים כי אדם אהוב נמצא בצרות, יכולה לגרום למחשבה רציונלית.

13
מתוך 14

מה צריך לעשות אם מישהו נופל קורבן הונאה זו?

הקורבן צריך מיד להודיע ​​על העברת החברה. בנוסף, יש ליידע את הגורמים הבאים:

  • משטרה מקומית
  • פרקליט המדינה
  • ועדת הסחר הפדרלית
  • המרכז הקנדי נגד הונאה (אם קנדה מעורבת)
14
מתוך 14

מה זה נעשה כדי לעצור את הונאת הסבתא?

המאמצים התמקדו עד כה בחינוך הציבור, אבל זוהי עבודה ענקית להגיע לכל אחד ולשמור את המידע טרי במוחם של אנשים. לאחרונה חלק מהחברות המטפלות בהעברות בנקאיות החלו להכשיר את עובדיהן כדי לצפות בדגלים אדומים שעשויים להצביע על הונאת סבתא, אדם קשיש שכזה, אשר נראה כבעל נטייה לרצות להעביר סכומי כסף גדולים למדי.

No Replies to "לא ליפול עבור הונאת הסבתא"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    6 + 3 =