האם לסבים יש את הזכות לקלקל?

האם לסבים יש את הזכות לקלקל?

סבא וסבתא מתבדחים לעתים קרובות שתפקידם לקלקל את הנכדים ולשלוח אותם הביתה, אבל כמה סבים מקדישים את זכותם לקלקל נכדים ברצינות. איזה סוג של התנהגות מהווה קלקול, והאם התנהגות כזאת מעמידה את הסבים על אדמה רעועה?

מה מייצג מקלקל?

פינוק פירושו דברים שונים לאנשים שונים. סבים יכולים לקלקל את הנכדים שלהם בצורה טובה, על ידי מראה להם עד כמה הם מיוחדים להם.

זה לא אומר עידוד אכילה לא בריא, לגייס על המתנות או לתת לנכדים לשלוט על העגלה. אבל אלה הם התנהגויות שאנו מקשרים בצורה חזקה ביותר עם התקלקלות. 

אם אתה נוטה לפנק את הנכדים שלך עם ממתקים, המון צעצועים או רשות לכופף את הכללים, אתה צריך לדעת כי התנהגות זו יכולה להיות השלכות חמורות. המשך לקרוא הסבר מלא יותר וכמה ציטוטים מהורים על איך הם מרגישים על סבים מקלקלים נכדים.

סופר קונים סבא

כאשר הסבים נהנים לקנות ולמסור דברים לנכדים, תגובות ההורים יכולות לנוע בין הערכה לזעם. הנה כמה דרכים שסבים עלולים להשתבש בעת מתן מתנות:

 • הם קונים יותר מדי דברים בשביל הנכדים. בנוסף להתנגדויות אחרות, ההורים אינם יכולים לקבל מקום למספר הפריטים שנרכשו על ידי הסבים. "הארון של בני וחמישה מיכלי אחסון מתפוצצים בתפרים!"
 • הם קונים פריטים לא הולמים. הם עשויים לקנות פריטים שהם זקנים מדי או צעירים מדי עבור הנכד המדובר, או פריטים שאינם מתאימים את הטעם של הילד ואת האינטרסים. זה בעייתי במיוחד כפי שהוא מעיד כי הסבא לא ממש מכיר את הנכד. "מחצית מהצעצועים שקנתה חמותי לא מתאימים לגיל, הם לתינוק או לילד בן שש, והוא בן 16 חודשים!"
 • המתנות של הסבים סובלות ממתנות ההורים. זה יכול להיות בעיה במהלך החגים. "סיפרנו לסבים שאנחנו מגבילים את מתנות חג המולד לארבעה פריטים, וביקשנו לקצץ גם את החמות שלי, עם שבע מתנות".
 • הם קונים פריטים יקרים עבור הנכדים. לפעמים ההורים לא רוצים להיות עמוס עם שמירה על פריט יקר או להיות מאשים על ידי הסבים אם זה ניזוק. לפעמים הם פשוט מתנגדים באופן פילוסופי לכמויות גדולות של כסף המושתת על הילדים. "מתנות של ההורים שלי בסופו של דבר למעלה בארון שלי כי אני יודע אחרת הם יהיו שבורים ואני יתייחסו כמו הורה חסר אחריות."
 • הדברים שהם קונים עבור הנכדים אינם משקפים את ערכי ההורים. פריטים שהורים עשויים להתנגד לכלול משחקי וידאו, סרטים, צעצועי רובים וצעצועים עם הטיה מינית חזקה. "החותנים שלי מנסים לקנות את חיבתם של הנכדים בכך שהם מעניקים להם אלקטרוניקה יקרה כאשר אנחנו מעדיפים שיש להם צעצועים המעודדים אותם להיות פעילים ויצירתיים".
 • סבא וסבתא להוציא כסף על הנכדים כי ההורים מעדיפים להציב חיסכון או לשים לשימוש אחר. אולי ההורים יעדיפו מתנה של מזומנים או תרומה לחיסכון במכללה. אולי הם רוצים את הסבים כדי לממן שיעורים מוזיקה, מחנה קיץ או פעילויות ספורט כגון צוותי הנסיעות במקום לבזבז כסף על צעצועים.  "חוויות הן הרבה יותר יקר מאשר בארון מלא צעצועים, אז לתת את המתנה של ניסיון."

  האסטרטגיה הטובה ביותר היא לסבים לדבר עם ההורים לפני שהם קונים ולהיות רגישים לניואנסים של תגובות ההורים. לפעמים ההורים אולי מסרבים לומר לא, אבל ההיסוס שלהם יהיה ברור לסבא שמקשיב למסרים מעורבים.

  גודי - מתן סבים

  מדוע יש לסבים מסוימים דחף עז לתת לנכדיהם פינוקים מתוקים? זה כנראה חוזר הילדות שלהם ואיך הוכיחה להם אהבה. זו בעיה רצינית למדי שמספר מחקרים בחנו האם הסבים עושים את הנכדים שלהם. (יש כמה ראיות לכך שזה נכון.) אם אתה סב טוב נותן, ייתכן שיהיה עליך לתרגל מראה את האהבה שלך בדרכים אחרות.

  באופן כללי, רוב ההורים לא אכפת לי אם הסבים לתת את הנכדים מזדמנים מדי פעם כל עוד הם מקדמים מזונות בריאים על פי רוב.

  הם כנראה יתנגדו הילדים להיות טעון על הסוכר ממש לפני שהם הולכים הביתה או ממש לפני השינה.

  יש הורים, עם זאת, יש חוקים נוקשים יותר על מזון, וסבים צריכים להיות זהירים במיוחד לדבוק בכללים. הענקת נכד לאוכל אסורה מהווה הפרה חמורה של סמכות הורית ועלולה לגרום לעימות משפחתי. זה לא משנה אם אתה מסכים עם הכללים התזונתיים של ההורים. אתה חייב לקיים אותם. "מכל הדרכים לקלקל את הנכדים, יש לי את הבעיה הכי גדולה עם האוכל, כי הסבים הורסים את הרגלי האכילה הבריאים של הבת שלי".

  סבים מתירניים

  קונפליקט נוצר לעתים קרובות על ידי סבים שסירבו לקיים את הסטנדרטים של ההורים להתנהגות. התנהגות זו אינה מקובלת, במיוחד אם הסבים מסריחים לנכדים לא לספר להוריהם. סוג זה של התנהגות עושה חמודים חמודים: "בית סבתא, הכללים של סבתא!" "מה שקורה לשהות של סבתא אצל סבתא!" אבל במציאות, בפועל זה הוא unnny. התנהגות כזו חורגת הרבה מעבר לקלקול. במקום זה היא מלמדת את רמיזות הנכדים ואת חוסר הכבוד להורים. 

  דרך אחרת שבה סבים עלולים לטעות היא על ידי ילדים מנחמים כאשר הם מתוקנים. סבים והורים לעיתים קרובות יש רעיונות שונים על הדרך הטובה ביותר למשמעת ילדים, ההורים להגיע לבצע את השיחה, עם זאת, כל עוד המשמעת לא נוטה התעללות. "כשחמותי בסביבה, הבן שלי צועק כשאני נוזף בו, ואז היא קופצת פנימה כדי להציל את היום, מה שהופך אותי לרעה".

  מדי פעם אין כוונת הסבים לשבור את כללי ההורים, אך הם אינם מצליחים לגרום לילדים לשתף פעולה. לדוגמה, ההורה אומר לשים את הנכד לישון בשעה שמונה, אבל הנכד מתנגד להירדם, ואת סבא לא יכול לגרום לזה לקרות. במקרים כאלה, הסבים מקבלים מאמצים, גם אם הם לא מצליחים.

  בשורה התחתונה

  עבור כל הורה שמתלונן על סבים מקלקלים נכדים, יש הורה שרוצה שהילדים יקבלו יותר תשומת לב מהסבים.

  משפחות עם סבא וסבתא לא מעורבים להחמיץ הרבה.

  אם אתה סבא אוהב שמדי פעם עושה טעות, אתה בטוח להיות נסלח. אם לתת את הנכדים צעצועים, פינוקים ו מתייחסת רק מקבל אותך בצרות, לשקול דרכים אחרות של מראה את האהבה שלך. הסבים הכי טובים לא נותנים צעצוע וצופים בנכדים. הם משחקים עם הנכדים. הם נותנים את תשומת הלב שלהם ואת אהבה ללא תנאים. זה סוג אחד של קלקול שאף אחד לא יכול להתנגד לו.

  No Replies to "האם לסבים יש את הזכות לקלקל?"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   60 − 50 =