דדושקה ושאר שמות הרוסים הרוסיים | insightyv.com

דדושקה ושאר שמות הרוסים הרוסיים

דדושקה ושאר שמות הרוסים הרוסיים

השם הרוסי לסבא הוא דדושקה, מונח המשמש לטיפול בסבא שלו, כמו גם כל אדם בגיל של סבא. זהו מונח לא רשמי אך לא מנומס. דדושקה הוא מקוצר לפעמים דדה. חיבה קשורה לסבא היא דדוליה. מכיוון שרוסית משתמשת באלפבית הקירילי, מונחים אלה תורגמו. מסיבה זו, אתה עשוי לראות אותם מאוית יותר מדרך אחת.

סבא רבא נקרא מושהה, ואבא של סבא רבא פראסקור

חשיבותה של המשפחה מתבטאת במספר המושגים של קרובי משפחה בשפה הרוסית. ישנם כ 50, עם שמות ספציפיים עבור קרובי משפחה כגון בת דודתו של אחד ההורים. יש גם תנאים מיוחדים להורים של בן זוג של ילד. 

למד את השמות הרוסיים עבור סבתות. ראה גם רשימה מקיפה של שמות הסבים או רשימה של שמות אתניים עבור סבים.

המשפחה הרוסית

שנים של שלטון סובייטי הובילו לחוסר אמון בממשלה ובגופים גדולים יותר. הרוסים רבים הסתמכו על משפחה מורחבת כדי לענות על הצרכים שלהם ולאפשר הישרדות. אולי מסיבה זו, רוב הרוסים שם ערך גבוה על מבנה המשפחה. המשפחה הרוסית המסורתית היא בית גדול, רב-דורי. כמו באזורים רבים של העולם, עם זאת, האידיאל הזה משתנה. משפחות צעירות רוסיות רבות רוצה את בתיהם, אם כי הם עשויים לרצות לחזור לקפל המשפחה בסופי שבוע ואירועים מיוחדים.

בשל חששות לגבי שיעור הילודה, ממשלת רוסיה תומכת במשפחות צעירות בכמה דרכים. הממשלה משלמת בונוס לתינוק, והורים עם שלושה ילדים או יותר מקבלים הנחות על שירותים ושירותים אחרים. תוכנית מיוחדת מקלה על משפחות צעירות לקנות את בתיהן.

  חופשת הלידה היא נדיבה, ומערכת מקיפה לטיפול בילדים מתוכננת, אם כי היא עדיין לא מיושמת במלואה. בינתיים, סבים רבים הרוסים מסייעים בילדים. עם זאת, רוב האמהות הרוסי לקחת חופשת ההורים להישאר בבית עם התינוקות שלהם עד שהם לפחות 18 חודשים.

קשרים עם הארץ

אפילו הרוסים שהיגרו לערים שומרים על קשר הדוק עם העולם הטבעי. עובדים רבים בעלי dachas פשוט, או סוף שבוע בתים, וליהנות ציד, דיג ופעילויות חוצות אחרים. הרוסים רבים יש גנים, הן בשביל הנאה כדי להשלים את התזונה שלהם. אפילו בערים הרוסיות יש שטחים נרחבים של אדמות יער ואדמות קהילתיות, שריד למורשתן של אדמות קהילתיות. זה נפוץ לראות אנשים נהנים בחוץ, אפילו במזג אוויר קר מאוד. שחמט היא פעילות מועדפת, ואנשים משחקים לעתים קרובות באוויר הפתוח בפארקים. כדורגל הוקי הם הספורט הפופולרי ביותר. סקי החלקה פופולריים עם אנשים מכל הגילאים, ורוסים רבים לקחו גם את הטניס. 

בחודש מאי 2016, חתם הנשיא ולדימיר פוטין הצעת חוק נותן 2.5 דונם של מחוז המזרח הרחוק הפדרלי לכל אזרח שרוצה את זה. אם לאחר חמש שנים הבעלים עשו שיפורים על הנכס, הם יקבלו את התואר המשפטי לארץ.

למרות שהרוסים נמשכים באופן טבעי לבעלות על קרקעות, מעטים צפויים לעבור לאזור שבו הקרקע החופשית ניתנת. השטח יקר לכבוש בגלל ריחוקו. כמו כן, יש בו אקלים קשה והוא מאכלס בדלילות רבה.

משלי רוסי

הסבים הם גופנים מסורתיים של חוכמה. אתה יכול לשמוע את אבני החן האלה מסבא רוסי:

 • חבית ריקה עושה את הצליל הכי חזק. אנשים ריקים אוהבים לדבר.
 • ביצים לא יכולות ללמד תרנגולת. אל תנסה ללמד את המבוגרים והחכמים ממך. 
 • לא כל מי שלובש צעיף הוא נזיר. ההופעות יכולות להיות מטעות.
 • הסנדלר לא צריך להתחיל לעשות פשטידות. אנשים צריכים לדבוק במה שהם יודעים.
 • לאחר שנשרף על ידי חלב, אתה תכה על מים קרים. לאחר ניסיון רע מוביל זהירות נוספת.
 • היזהר כלב שקט עדיין מים. הסכנות הגדולות ביותר אינן מכריזות על עצמן.
 • כל צוללן משבח את הביצה שלו. זה טבעי לאהוב את אחד הבית ואת החפצים.
 • הלשון שלך יכול להביא אותך כל הדרך לקייב. אתה יכול ללמוד הרבה על ידי לשאול שאלות.
 • ברי על ידי ברי, הסל יהיה מלא. צעדים קטנים מובילים להישגים גדולים יותר.

No Replies to "דדושקה ושאר שמות הרוסים הרוסיים"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  1 + 4 =