האם ניתן לאמץ אחים?

האם ניתן לאמץ אחים?

למרות שאחים מאומצים המבקשים להתחתן הוא מצב נדיר מאוד יוצא דופן, היא אפשרות. אבל האם זה חוקי? התשובה הקצרה היא "לא". נראה כי בכל רחבי ארה"ב וברוב העולם, מפלגות שהן צאצא ישיר או אחים - כולל יחסים מאומצים (לפי חוק) - אינם מותר להתחתן. עם זאת, במקרים נדירים עלולים להיות יוצאים מן הכלל.

ברוב המקומות, מקובל לחשוב שכאשר שני אנשים חולקים את אותם ההורים - ללא קשר למקרה שאומצו - הם אחים מלאים.

מדינה אחת שעוזבת את הנושא קצת פתוח הוא קולורדו. הניסוח של חוק קולורדו על יחסים אוסרני אינו כולל את המילה "אימצה", כך שאחים מאומצים שרוצים להתחתן אחד עם השני צריך מעקב עם פקיד המחוז באותה מדינה.

ההגדרה של גילוי עריות

נישואים לאחים נחשבים לגילוי עריות - Dictionary.com מגדיר גילוי עריות כ"יחסי מין בין אנשים קרובים ". אין מפרט לגבי הקשר בין הדם בהגדרה, והותיר את השאלה של אחים שאומצו ללא מענה. יש מדינות הרואות באחרים אחים ואחיות בכל זאת ורואות כל סוג של יחסים ביניהן כעריות.

המאמר דיני גילוי עריות בארצות הברית קובע כי החוקים משתנים באופן נרחב בין תחומי השיפוט בכל הנוגע להגדרת העבירה ובין העונשים על הפרת החוקים. לכן יש צורך לחקור את הכללים והתקנות של המדינה בפרט, ואשר קובע לאסור על נישואין בין אחים מאמצים ואחיות דם.

הפרספקטיבה הדתית

לדתות שונות יש פרספקטיבות שונות על אחות שאומצה ואחיות דם נישאו זו לזו. הכנסייה, על פי חוק הקנון, רואה ילד מאומץ כמו ילד מן הדם של המשפחה. Canon 1094 קובע כי אלה הקשורים - גם על ידי אימוץ, לא ניתן להשיג חוזה נישואין משפטי.

איסור זה קיים כדי לתמוך בכל חוק אזרחי, כמו גם יציבות פסיכולוגית. מכיוון שמדובר בחוק כנסייתי, הוא מוקצה על ידי הבישוף המקומי של האחים, אשר יכול היה לחרוג מן הכלל, אם למשל, הילד המאומץ הובא למשפחה לאחר שהאח עבר מהבית.

אבל ביהדות אין הגבלה ספציפית. אף על פי שהוא מתייאש, מאחר שהילד המאומץ אינו חלק מדם התורשתי של המשפחה, הוא עלול להתחתן עם אח שלו ממשפחתו המאומצת. זה לא יכול להיחשב גילוי עריות, אבל זה נחשב unseemly.

על פי החוק האיסלאמי, האימוץ אסור, ועל כן אין לאיסלאם כל חוק.

הסיבה לאיסור

הסיבה המתבקשת לחוקים אלה האוסרת על נישואין בין אחים שאומצו היא למנוע יצירת "תוהו ובוהו משפחתי". סביר להניח שההורים שלך יתנגדו בקול רם לאיחוד כזה. זה רעיון הרבה יותר טוב לא להיכנס לתוך מערכת יחסים רומנטית מכל סוג שהוא עם אחיו מאומץ, גם אם אדם זה נכנס לחייך מאוחר יותר בילדות. 

השורה התחתונה היא כי לא אחים, בין אם על ידי דם או אימוץ, יכולים להתחתן באופן חוקי - וגם לא צריך.  

 

No Replies to "האם ניתן לאמץ אחים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    35 − 33 =