האם כלות צריכות לציית לבעלים?

האם כלות צריכות לציית לבעלים?

לעתים קרובות כלולים נדרים מסורתיים החתונה, החלק הדורש נשים "לציית" בעליהם מושרשת אמונות נוצריות בני מאות שנים וכללים חברתיים. ככל שנשים זכו לחופש גדול יותר, הפכה המילה השנויה לנושא שנוי במחלוקת. למרות כמה זוגות לבחור לכלול "לציית" נדרים מחייב שלהם, חלקם רואים את המילה כחלק חשוב של מערכת היחסים הזוגיים.

המקורות הרומיים

ההיסטוריונים מציינים כי הניסוח המקורי שנדרש לנשים לציית לבעליהן נובע כנראה בין הרומאים הקדומים, שראו בנקבות את רכושן של אבותיהן לראשונה מאשר את בעליהן.

כמקום מושבו של הנצרות, שלטון חברתי זה נסע מרומא לאזורים אחרים של אירופה, תוך שמירה על הסטטוס קוו שלו מימי הביניים עד לתנועה הסופרגיסטית של הנשים.

המקורות המקראיים

הסיבה הנפוצה ביותר להכללת המילה לציית לנדודי החתונה באה מן האפסיים 5: 21-24: "שלח אחד לשני מתוך כבוד עבור ישו, נשים, להגיש את עצמכם לבעלים שלך כמו שאתה עושה לאדון. הבעל הוא ראש האשה כי ישוע הוא ראש הכנסייה, גופו, שהוא המושיע, וכפי שהכנסייה מגיעה למשיח, כך גם נשים צריכות להיכנע לבעליהן בכל דבר ".

מקורות דתיים

למרות תפיסות מוטעות נפוצות, המילה לציית לא מופיע נדרים קתולים החתונה. המילה הוצגה על ידי כנסיית אנגליה בשנת 1549 כאשר פרסמה את הספר הראשון של תפילה משותפת. הכנסייה הקתולית הרפורמית חייבה את החתנים להבטיח "לאהוב, להוקיר ולסגוד" ולכלות להתחייב ל"אהבה, להוקיר ולציית ".

התנועה הסופרגיסטית של הנשים השיגה שינויים גורפים, ובכלל זה עידוד הכנסייה האנגליקנית להציע אלטרנטיווה לנדרוס המשוחרר בשנת 1928. גרסה מעודכנת אך לא מורשית של ספר התפילה המשותפת הציעה שהכלה והחתן יוכלו לדקלם את הנדרים המקוריים או שניהם מבטיחים פשוט "לאהוב ולהוקיר" זה את זה.

המילה נפלה משירי הנישואין האפיסקופליים שש שנים קודם לכן.

המילה חזרה שוב לביקורת בארצות הברית במהלך 1960, כאשר זה נעלם כמעט מן הטקסים הנוצריים האמריקאים.

פרשנות מודרנית לציית

דרך העדשה היסטורית, ההבטחה לציית לבעל נושאת קונוטציות שליליות. רוב הנשים המודרניות ממשיכות לפרש את משמעות המילה כהצגת רצון חופשי. עם זאת, כמה נשים נוצריות מחובקות את הניסוח שוב, רואה את הנדר כאילו התחייבות לכבד את רצונם של בעליהם. אין זה סימן לחולשה, אלא הצהרת אמון בלתי מעורערת ותמיכה ללא תנאי בתפקידו של הגבר כראש משק הבית.

מאחר שמדובר במתנה יקרה, על בעליהן להתקרב לנדר זה מתוך כוונות טהורות, מקפיד רק לעמוד איתן על דברים בעלי חשיבות רבה ורק לאחר שקול ברצינות את דעתה של אשתו. הקטע הנזכר לעיל של האפסיים ממשיך לרשום את האחריות הרבות שיש לבעלים לנשותיהן (5: 25-33). כאשר הוא לוקח את אחריותו כמנהיג ברצינות, טוענים הכלות, אז מבטיח לציית הופך בחירה קלה.

כמה כלות לבחור לפרש לציית כמשמעות לקיים את ערכי הנדרים וכבוד הקשר.

זוגות אחרים בוחרים להשמיד את הנדר המסורתי על ידי שניהם מבטיחים לציית. אפשרות זו משקפת את השוויון הצפוי ביחסים, האחריות ההדדית החתן והכלה צריכים להגן, לאהוב ולאהוב זה את זה.

כלות רבות דיווחו באינטרנט, כולל Ayanna Black הבלוג שלה, "צריך לציית להיות נישואין שלך Vows?" כי בפעם הראשונה שהם שמעו את הנדר היה על המזבח. רוב הכנסיות הנוצריות מספקות חלופות לנדרי החתונה, לכן חשוב שזוגות ישקלו בזהירות את המשמעות מאחורי המילים לפני ביצוע ההבטחה.

No Replies to "האם כלות צריכות לציית לבעלים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    21 − 14 =