איזון סגנונות הורות שונים של אבות ואמהות

איזון סגנונות הורות שונים של אבות ואמהות

ילדים זקוקים לאם ולאב, ולא רק על סולידריות משפחתית. ילדים זקוקים הן לסגנון הטיפוח שמרבית האמהות מביאות למשפחה והן לסגנון יותר מאתגר ומציאותי, שנדמה כי הוא מולד לרוב האבות.

אז איך את ההורה סגנונות של אבות ואמהות שונות, ואיך אנחנו יכולים לשלב אותם במשפחה לטובת הילדים כפי שהם גדלים להתכונן לחיים?

אזהרה אחת חשובה. אלה סגנונות שונים ניתן overgeneralized מבוסס על מין. בכמה משפחות, אמהות יכולות להיות תובעניות יותר ואבות יותר מטפחים. אבל המפתח החיוני הוא איזון סגנונות הורות שונים מקבל את ההשפעה הטובה ביותר של תערובת.

סגנון של אמא

אמהות נוטות למצוא את עצמן בדרך כלל בתפקיד מטפח יותר. נראה שיש להם יכולת מולדת להבחין בין ילדיהם. לדוגמה, הם לעתים קרובות יותר מכוון לתוך הצרכים הספציפיים של התינוק מאשר אבא. יש פשוט קשר רגשי בין אם לילד שאבא פשוט לא מקבל.

בנוסף, אמהות נוטות להביע הרבה יותר עם הילדים. חלק מן הנטייה היא כי נשים בדרך כלל יותר מילולית מאשר גברים. סגנון זה נוטה להתבטא בהורות שבה אמא ​​מציעה יותר מילות אישור, נוטה להביע את הציפיות שלה ביתר בהירות ולדבר על נושאים הקשורים למשמעת.

אמהות בדרך כלל לשים את הצרכים של הילדים שלהם לפני שלהם. נראה שהיא באה "קווית מראש" להקרבה עצמית; אולי זה מתחיל עם הריון שבו תפקידה של אמא במשרה מלאה טיפול פיזי הוא כל כך דרמטי.

סגנון של אבא

אבות מתמקדים בדרך כלל בציפיות גבוהות של ילדיהם ומעודדים אותם לספק אותם באופן עקבי.

הם נוטים להתמקד פחות בהפיכת הילד להרגיש טוב או בטוח יותר על מאתגר אותם ולעזור להם להתכונן להתמודד עם העולם האמיתי. הקשר הרגשי שיש לאם אינו משכפל לעתים קרובות באבות. לדוגמה, לחבר שלי, שיש לו בנים תאומים, היה קשה מאוד להבחין ביניהם כתינוקות; לאם לא היתה שום בעיה.

אבות, בעוד שהם לא מילולית כמו אמהות לעשות, נוטים להיות ישיר יותר להשתמש במילים פחות. הם אולי נראה "קשה מדי" לאמהות, אבל הקשיחות שלהם מושרשת לעזור לילדים להיות מוכנים לחיים האמיתיים. מנקודת מבט משמעתית, הם נוטים להטיל תוצאות מהר יותר ואז לדבר מאוחר יותר.

האבות גם נוטים להיות פחות קורבן עצמי, לפחות באופן ברור. הקורבנות שלהם נוטים להיות ממוקדים יותר במשפחה כולה ופחות על ילדים בודדים.

שילוב של שני סגנונות הורות במשפחות

ברור מן המחקר כי אבות יש תפקיד קריטי לשחק את חייהם של ילדיהם. ואבות מודים ברצון שאמהות חיוניות גם כן. אז השאלה המרכזית היא איך למזג את התפקידים והסגנונות השונים לגישה מלוכדת להורות אפקטיבית.

ישנם מספר שליליות שמגיעים למשפחה אם אלה סגנונות ההורות אינם משולבים ביעילות.

 • ילדים יכולים להרגיש מבולבלים או מתנגשים עם ציפיות שונות של אמא ואבא
 • כאשר ההורים נראים כל כך שונים, ילדים יכולים להימשך יותר להורה או לזולת בגלל זיקתם לסגנון ההורות הספציפי
 • ככל שהם מתבגרים, העימותים עלולים לגרום לניכור או לדיכאון

עושה את כל זה עבודה

מציאת האיזון המתאים בין סגנונות הורות היא המפתח להצלחה. איזון וערבוב דורשים מחשבה מעשית ופעולה.

 • לָשֵׂאת וְלָתֵת. הורים עם גישות שונות צריכים למצוא מקום נוח שבו שניהם יכולים להיות בסדר עם הגישה. הרבה תקשורת, לדבר על ההבדלים ולאחר מכן לשתף פעולה להתפשר יסייע למצוא את זה מתאים תערובת.
 • תמוך זה בזה בהורות. ילדים יכולים ללמוד במהירות כיצד להורות אחד ההורים נגד השני ולנהל טריז בין אמא ואבא. נסו לא לחלוק על הורות מול הילדים. אם אחד מכם צריך לתת להורה השני לקחת את ההובלה במצב נתון, תן לזה לקרות ואז לדבר על זה מאוחר יותר.
 • לדחות את ההורה נוקשה יותר. כאשר ההורים יש גישות שונות, להחליט מראש כדי לאפשר את ההורה מגבילה יותר לנצח. ילדים ינסו לתמרן אותך וללכת האב פייסני יותר קודם, אבל פוטנציאל כדי לפגוע בהורות טובה. להישאר עם ההורה שרוצה מבנה יותר וכללים יבטל את המניפולציה בעתיד.
 • קבל יחד על ערכי מפתח. כאשר שני ההורים רוצים ללמד ולחזק את אותם ערכים, סגנונות ההורות השונים פועלים בצורה הטובה ביותר. אז מהורהר לבוא עם הצהרת המשימה המשפחה כולל ערכי מפתח המשפחה שלך espouses. אז, כפי שאתה ההורה יחד, אתה יכול להיות מאוחדים על הדברים החשובים ולזהות את הדרך הטובה ביותר לקבל את הערכים embraced בכל מצב נתון. "טוב יותר" יעזור לך למצוא את הגישה הנכונה.
 • קבל עזרה אם זה לא עובד. אם אתה מוצא את עצמך בסכסוך רגיל על סגנונות הורות, כדאי לשקול לדבר עם מטפל משפחתי, חבר כמורה, או חבר מהימן שנראה להורה מוצלח. כמו כן, מומלץ לקחת את שיעורי ההורות המוצעים על ידי מחוז בית הספר המקומי או תכנית ההורות שלך, כדי לעזור לך לטפל בבעיות ספציפיות של המשפחה שלך.

עבודה משותפת כדי למזג את סגנונות הורות לוקח הרבה עבודה להתמקד ספציפית. אבל ההשפעה החיובית על הילדים שלך כפי שאתה מנסה להיות שותפים שיתוף יעיל יכול להיות מדהים באמת שווה את כל העבודה. שים את הילדים שלך הראשון, להכיר כי סגנונות שונים הם לא רע, פשוט שונה, לתקשר יחד כהורים ואתה תמצא את כל העסק הורות תהליך הרבה יותר מתגמל.

No Replies to "איזון סגנונות הורות שונים של אבות ואמהות"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  + 89 = 91