מהי משפחה של דור-דור?

מהי משפחה של דור-דור?

יחידות משפחתיות המורכבות מסבים ונכדים, ללא כל דור הביניים, מכונים לפעמים משפחות דורגות. לפעמים המונח הזה נראה כמו משפחות דורש דיל, אשר נכון יותר מבחינה דקדוקית אבל נראה פחות נפוץ.

תנאים רלוונטיים אחרים

משפחות דורשי דילוג מסווגות ביחידות טיפול קרבי. סבא וסבתא מגדלים נכדים (GRG) הוא מונח נפוץ, כמו גם סבים כמו הורים (GAPs) או פשוט הורות סבים.

המשפחות שנוצרו נקראות לעתים "גרנדמילים" או "משפחות גדולות". לדלג על הדור הוא ספציפי יותר מאשר במונחים אלה, כי זה מתייחס הסבים לגדל נכדים ללא כל עזרה של ההורים, את "דילג" או "לדלג" דור. אתר אינטרנט אשר עוקב אחר מילים חדשות עקבות המונח לגיליון 1991 של ניוזוויק.

המונח עשוי להיות מקורו בחוק. אמונים מסוימים שסבים יכולים להקים עבור הנכדים ידועים כמו דור-דילוג על אמון.

השכיחות של משפחות הדור הבא

המשפחות של "סקיפ-דירק" הן נדירות למדי, אך נראה שהן גדלות, כך עולה ממחקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, סבים וסוכנים מתגוררים: 2012. מספר הילדים המתגוררים במשקי בית המתגוררים בסבתות עלה מ -3% ב -1970 ל -6% בשנת 2012, כאשר העלייה הגדולה ביותר היא במשקי בית ללא הורים, זהו מצב של אחד מכל שלושה משקי בית עם סבתא.

אף שסבים וסבתות משמשים לעתים קרובות כמטפלות הפסקות מעמד, בעת הצורך במשפחה, סבים רבים שגדלו את הנכדים נמצאים בה בטווח הארוך. דו"ח הלשכה קובע כי 39% מההורים הסבים היו מגדלים את הנכדים שלהם במשך חמש שנים או יותר.

גידול בסבים שגדלו את הנכדים מיוחסים בדרך כלל לעלייה בהיריון, להורים גרושים, לאלכוהול או לסמים ואלכוהול.

בנוסף, סוכנויות השירותים החברתיים מנסים יותר ויותר להרחיק ילדים ממשפחותיהם עם בני משפחה אחרים ולא להסתמך על אומנה. חוק פדרלי שעבר בשנת 2008 מקל על הסבים לטפח ולאמץ את הנכדים שלהם. אבל הסבים שהפכו להורים אומנים רשמיים עדיין גבוהים בהרבה מאלו שיש להם הסדרים לא רשמיים.

ילדים דורשים

כמו ילדים באומנה, ילדים במשפחות דורגות דילוג סובלים באופן לא פרופורציונאלי מבעיות גופניות, רגשיות והתנהגותיות שונות. גורמים סיבתיים כוללים שימוש בסמים על ידי הורים, כמו גם הזנחה והתעללות הורית. אסטמה והפרעות קשב וריכוז הן בעיות שכיחות, כמו גם דיכאון וחרדה צפויים יותר.

דור הסבים של הדור הבא

סבים הגדל את הנכדים שלהם ללא עזרה של ההורים לעתים קרובות לדווח על דיכאון בשל מספר מצבי מתח גבוה. אלו כוללים:

 • ניהול הקשר בין הנכדים לבין הוריהם
 • התמודדות עם בעיות הבריאות שלהם תוך טיפול בילדים פעילים
 • קבלת החלטות על משמורת וניווט במערכת המשפטית
 • קבלת עזרה משירותים חברתיים
 • אינטראקציה עם מורים ומנהלים במערכת החינוך.

  בנוסף, סבים סובלים לעתים קרובות אשמה עלול להאשים את עצמם על כישלון ההורות של ילדיהם ובחירות אורח חיים רע. הם עשויים להיות מבודדים מבחינה חברתית, שכן רוב בני גילם חופשיים מגידול ילדים. והם כמעט תמיד דואגים מה יקרה לנכדיהם בעתיד.

  סבים רבים לגדל נכדים גם המאבק כלכלית, על פי נתוני הלשכה לסטטיסטיקה. ילדים המתגוררים במשקי בית מתגוררים בסבתות צפויים להיות עניים יותר מאשר ילדים החיים במשפחות מתוחזקות. משקי הבית שבהם התגוררו ילדים עם סבתא ללא נוכחות הורים היו ככל הנראה בעלי קושי כלכלי, כאשר 76%.

  שאלת הבחירה

  הסבים בדורגים דורגים לעתים קרובות על הרגשה שאין להם ברירה אלא לקחת את נכדיהם.

  עבור חלק, חוסר הבחירה הזה מתורגם לתחושה של מלכודת. אחרים, לעומת זאת, לוקחים על עצמם את המשימה ברצון ואפילו בשמחה, אסיר תודה על ההזדמנות להשפיע על חייהם של הנכדים שלהם.

  מקורות:

  הולי בייקר שאקיה, פאולה מ אוסיטה, כריסטינה אייזנברג, ג'ואנה וסטון וסנדי לילס (2012): דאגה משפחתית של סבים במשפחות דורשות דורשות. כתב העת של עבודה סוציאלית גרונטולוגית. 55: 1, 39-54.

  אליס, רנה ר 'וטביה סימונס, "סבים וסבתות של הנכדים: 2012", דיווחי אוכלוסיות נוכחיות, P20-576, הלשכה לסטטיסטיקה של ארה"ב, וושינגטון. 2014.

  No Replies to "מהי משפחה של דור-דור?"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   71 − 64 =