מה המשמעות של דייטינג?

מה המשמעות של דייטינג?

אחד המסיעים הגדולים ביותר שלי בזמן שסיירתי במערב אירופה במשך שישה חודשים היה שיחה שהיתה לי עם זוג אוסטרי. בתוך דקות ספורות של פגישה בפאב אירי שאלה אשת הגברת, "אז מה, הוא יוצא עם הוליווד, האם האמריקאים באמת ממשיכים ... תאריכים, מה זה'דייט' בדיוק?

למדתי הרבה באירלנד (ובצרפת, בלגיה) על רומנטיקה ועל מערכות יחסים, ואתה יכול לקרוא את כל ההרפתקאות שלי במקומות אחרים (ראה: מה המשמעות של שינוי בסלנג האירי, ואת הכרויות באירלנד).

מה שהדהים אותי הכי הרבה היה שאין מילה בשפות רבות עבור מה צפון אמריקאים קוראים "היכרויות", וכי, למעשה, כמה תרבויות בעולם למעשה "תאריך".

אז מה זה אומר, עד כה? וכיצד אנשים אחרים מכירים אחד את השני לפני ביצוע, קיום יחסי מין מזדמנים או משהו אחר? אלה היו השאלות הדוחקות ביותר שחבריי חזרו הביתה רצו לדעת, אז יצאתי לגלות תשובות.

ראשית, הייתי צריך למצוא דרך לתאר מה אני עושה לפרנסתי. בצפון אמריקה, אני אומר שאני בעל טור. זה קל, פחות או יותר כל אחד יודע מה זה אומר, ואם מסיבה כלשהי הם מבולבלים, אני אומרת, "את מכירה את קארי בסקס בעיר, אני היא, אבל היא כתבה בשביל הפוסט ואני כתבתי פִּי". אנשים מהנהנים, ואחר כך שואלים אותי מה יש להם שאלות על היכרויות.

בצרפת עם זאת, אין דבר כזה בעל טור היכרויות. אני כבר דובר צרפתית רהוטה למחצה מאז נעורי, ובכל זאת מנסה לחלוק את מה שעשיתי מבלבל את רוב הצרפתים, הבלגים והשוויצרים שהכרתי.

"באנסמבל מיין" זה משהו שתגיד בקוויבק (מתורגם בתרגום חופשי: "אנחנו יוצאים ביחד"), אבל אף אחד לא אמר דבר כזה בצרפת. "אני נותן עצה לאנשים שיוצאים ביחד", אבל הם לא הבינו איך או למה יש לי עבודה. זה בתורו מבולבל לי - אני מקבל אלפי הודעות דוא"ל בכל שבוע עם שאלות, רוצה לדעת איך להשיג בחור לקרוא להם בחזרה, אם או לא אישה מעוניינת, או אם הם צריכים להיפרד.

אני יכול רק לעתים רחוקות לשמור על קשר.

בפאריס, אדם שחשבתי שהוא יצא איתו כמה שבועות (הוא עמד על כך במערכת יחסים), אמר לי, "או שיש לך מין מזדמן, או שאתה במערכת יחסים. השאלה הבאה שלי, "טוב, אז איך ידעת שאתה רוצה מערכת יחסים איתי?" הוא צחק. "מהרגע השני ראיתי את התמונה שלך באינטרנט ושלחתי לך מסר, היינו במערכת יחסים, הפסקתי לדבר עם בנות אחרות, הפסקתי להעביר אותן, וביקשתי שתפגוש אותי על הסיין".

חברים בבית לא יכלו לקבל מספיק מזה. ידידי הזועמים ליגלגו, חברותי התעלפו. כן, הבחור באמת התכוון לקבל לי סרנדה, בפגישה הראשונה שלנו, לאורך נהר הסיין. איבדתי את כרטיס האשראי שלי ואיחרתי באיחור של שעתיים, אז במקום זה פגשנו יין וגבינה. עשינו, לעומת זאת, טיול יד ביד לאורך גשר נעל אהבה. זה היה כמו אגדה. או היה זה?

היחסים האלה הסתיימו משום שהאדון לא יכול היה לתקשר איתי בבירור, ונשק לאישה אחרת במסיבה, וידע כי לעולם לא אקח אותו בחזרה אם יעשה זאת. בכיתי, כעסתי, ואז עזבתי את פריז. אני עדיין אסיר תודה על החוויה, כי זה הראה לי בדיוק מה היה היכרויות, ולא היה.

אז מהו תאריך?

ב (ברוב המקומות) בצפון אמריקה, תאריך מורכב של כוונה, כמו אמנות.

אם הכוונה שלך היא להכיר את האדם האחר לשותפות רומנטית אפשרית, אתה על תאריך. המעשה של היכרות אחד עם השני נקרא היכרויות. עכשיו, יש משדלת, חברים עם הטבות, היכרויות מזדמנים, וכל מיני דברים אחרים. עם זאת, אף אחד מהם "היכרויות". אין חיזור, יש אפס לקבוע אם אתה תואם רומנטית או לטווח ארוך. אתה פשוט להכות את פיסות שובב, ולכן אנחנו בצפון אמריקה יש כל כך הרבה, במונחים מגוונים עבור מה הוא בעצם לא מחרוזות הקשר המינית.

יש מידה של לחץ חברתי מגוחך בצפון אמריקה לקיים יחסי מין, לגברים שיהיו להם שותפים "יותר", ולנשים להתנתק מבחינה רגשית ולהפוך אותה ל"בסדר". כמעט כל מי שפגשתי באירופה באמצע שנות ה -20 לחייהם, היו שותפות אחת, אולי שתיים, לטווח ארוך מאוד, ואולי אף אחת מזדמנים, עמדה אחת בלילה.

כל מי שאני מכיר בצפון אמריקה? ללא שם: אום ... ללא שם: איבדתי לספור.

אז בואו נקרא היכרויות מה זה באמת: דרך להכיר את זר מוחלט כדי לראות אם הם שותפים רומנטי אפשרי לאורך זמן. זה לא תירוץ "לבדוק את הסחורה", או "לראות איך אני מרגיש בתוך שישה חודשים", או אפילו, "תן לו טעם". זה באמת שיטה, וגם אחד אינטליגנטי למדי בזה, כדי להכיר מישהו לפני שאתה הקשר פיזית עם אדם אחר.

לא שיש לי בעיה עם אנשים שרוצים לעשות סקס מזדמן, והם במודע לבחור אותו כדרך לשחרר אנרגיה מינית באמת להתחבר. אני רק אומר בואו להתקשר היכרויות מה זה בעצם, ואז כל השאר, טוב, מה שזה לא יהיה.

No Replies to "מה המשמעות של דייטינג?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    29 − 23 =