מה זכויות ביקורים האם סבא וסבתא יש ב אוהיו? | insightyv.com

מה זכויות ביקורים האם סבא וסבתא יש ב אוהיו?

מה זכויות ביקורים האם סבא וסבתא יש ב אוהיו?

אוהיו יש חוקים ספציפיים מאוד על הביקור סבא. ב -1994 בפרשת “מרטין מרטין” הצהיר בית המשפט העליון של אוהיו כי “לסבים אין זכות חוקתית לקשר עם נכדים”. בית המשפט הוסיף וטען, כי זכויותיהם של הסבים חייבות להיקבע על פי חוק וכי זכויות אלה ניתנות למימוש רק כאשר הוא לטובת הילד.

כאשר סבא וסבתא

באוהיו, סבים יכולים לקבל ביקור בשלושה מקרים: כאשר ההורים של הילד אינם נשואים; כאשר ההורה נפטר; או כאשר ההורים התגרשו או נפרדו.

לסבים אין זכות לתבוע לביקור אצל נכדים שחיים במשפחה שלמה.

צו לביקור יכול להיות חלק ממספר הליכים משפטיים, כולל גירושין, פירוק נישואין, הפרדה משפטית, ביטול או הליכי תמיכה בילדים. אין להגיש תביעה לביקורת לפני הממצא בתיק, אך ניתן להגיש אותה בכל עת. 

בית המשפט רשאי להעניק “ידידות סבירה או זכויות ביקור” לסבים או ל”כל אדם הקשור לילד על-ידי קשר או זיקה “באותם תנאים החלים.

גורמים קביעת האינטרסים הטובים ביותר

חוק אוהיו spells איך את הטוב ביותר של הילד צריך להיקבע. על בית המשפט לשקול גורמים הכוללים אך לא רק את אלה:

 1. רצונותיהם ודאגותיהם של ההורים כפי שהובעו בפני בית המשפט
 2. יחסי הגומלין של הילד עם ההורים ועם בני המשפחה המורחבת
 3. המיקום הגיאוגרפי של ביתו של הסבא והמרחק ממקום מגוריו של הילד
 1. הזמן הפנוי של הילד וההורים, כולל לוחות זמנים לתעסוקה, בית ספר, חגים וחופשות
 2. גיל הילד
 3. התאמת הילד בבית ובבית הספר ובקהילה
 4. כל משאלות של הילד, כפי שבאה לידי ביטוי בתאי
 5. בריאותו של הילד ובטיחותו
 6. זמינות הזמן עבור הילד להיות עם האחים שלו או שלה
 1. בריאותם הנפשית והגופנית של כל המעורבים בחליפה
 2. נכונותו של הסבא לקבוע מחדש את הביקור החמיץ
 3. כל הרשעה של סבתא או אשמה טיעון על ידי הסבא מעורבים פשע של התעללות בילדים או הזנחה של הילד
 4. כל גורם אחר לטובת הילד.

במקרה של הורים לא נשואים, סבים יכולים לבקש ביקורים, אם כי יש להודות באבהות ולהיות חוקיות לפני שסבים וסבתות מצד האב עשויים לבקש ביקור.

זכויות סבים לאחר אימוץ

בדרך כלל, סבא וסבתא לאבד את זכויות הביקור שלהם אם הנכדים שלהם מאומצים, אבל לא אם הם אומצו על ידי stepparent. זה לא המקרה באוהיו. אם הסבים לשמור על זכויות הביקור שלהם לאחר האימוץ תלוי בנסיבות ספציפיות של המקרה. בשלב זה, סבים לשמור על זכויותיהם אם הילד שלהם הוא ההורה הוא נפטר, גם אם בן הזוג שנותר בחיים בשנית. במקרה של הורים שמתגרשים או הורים שמעולם לא נישאו, אימוץ, אפילו על ידי סטפרטנט, הופך את הסבים “זרים חוקיים” ומסיים את זכויות הביקור שלהם. למידע נוסף על האופן שבו אימוץ משפיע על ביקורים מטעם לשכת עורכי הדין של מדינת אוהיו.

כאשר ילדים נלקחים לתוך משמורת

במקרה של ילדים שעברו התעללות או מוזנחים שהוסרו מבתיהם, מדינת אוהיו אינה מספקת במפורש ביקור אצל סבים וסבתות.

נכון לעכשיו, מחלקת אוהיו של איוב ומשפחה שירותים יש מדיניות במקום זה עשוי לאפשר ביקור סבא. הסוכנויות המספקות שירותים אלה מכוונות להסדרת התקשורת והביקור בין הילדים במשמורתם לבין בני משפחותיהם המורחבות. זה מסופק על ידי שלטון הכלל, עם זאת, ואין לו את הכוח של החוק. כמו כן, אם הילדים מקבלים מיקומים קבועים, סביר להניח כי הביקור ינותק.

כאשר הנכדים שלהם יוסרו מהורים, הסבים אולי ירצו להיכנס לתפקיד ההורים. סבים רבים במצב זה מנסים למשמורת חוקית או להיות הורים אומנים לנכדיהם. חוק משנת 2008 נועד להקל על תהליך זה, אך הוא אינו מיושם במלואו במדינות רבות, כולל אוהיו.

תיקי בית משפט רלוונטיים

החלטת בית המשפט העליון של ארה”ב בטרוקסל נגד גרנוויל השפיעה על זכויותיהם של סבים וסבתות בכל המדינות.

במילים פשוטות, בהחלטת 2000 זו מצא בית המשפט כי החלטות ההורים לגבי ילדיהם נחשבות כטובות לילדים. הנחה זו חלה גם כאשר ההורים מחליטים לנתק את הקשר עם סבא וסבתא. כך, בערכאות משפטיות, נטל ההוכחה מוטל על הסבים, אשר חייבים להוכיח כי המגע איתם הוא אכן לטובת הילדים, במידה המצדיקה את ביטול החלטת ההורים. 

בעקבות פסיקת בית המשפט העליון, כל המדינות היו מחויבות להעריך את חוקיהן בנוגע לביקור סבים. באוהיו, הערכה זו התרחשה במקרה של הרולד נגד קולייר. במקרה זה, סבו וסבתו מצד האם נמנעו ממגע עם נכדתו בעקבות מותה של אם הילד. בית המשפט העליון של אוהיו החליט שזה היה לטובת הילד לראות את הסבים שלה כי הם גידלו אותה במשך חמש השנים הראשונות לחייה. השופטים ציינו כי חוקי אוהיו נותנים משקל מיוחד לרצון ההורים ולכן הם חוקתיים לאור טרוקסל נגד גרנוויל.  

משאבים נוספים

חוק אוהיו עצמו קשה לקרוא ולהבין כי הוראות לביקור סבתא כלולים בחוקים ארוכים על זמן ההורות. זה קצר מידע קל יותר להבין. כדי לקרוא את החוקים בפועל, ראה אוהיו מתוקן קוד, סעיף 3109.051 לגבי זכויות ביקור; סעיף 3109.11 בדבר ילדים של הורים שנפטר; וסעיף 3109.12 בדבר הורים שאינם נשואים.

No Replies to "מה זכויות ביקורים האם סבא וסבתא יש ב אוהיו?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  62 − = 55