לולה היא סבתא פיליפינית שם

לולה היא סבתא פיליפינית שם

המילה הנפוצה ביותר פיליפינית עבור סבתא היא לולה. סיומת stuhod נוסף על סבתא רבתא: לולה.

מונח נפוץ נוסף הוא inang. הווריאציות כוללות indang, nanang, ingkong ו ננה.

למד את המילים פיליפינית עבור סבא. אתה יכול גם ללכת לרשימת שמות אתניים עבור סבתות או רשימה מקיפה של שמות סבתא.

שפות בפיליפינים

הזרים מבולבלים לעתים קרובות על ידי השפות השונות המדוברות באיים הפיליפינים.

פיליפינית ואנגלית הן שתי השפות הרשמיות של הפיליפינים. פיליפינית, שנקראה פעם פיליפינו, מבוססת על שפת הטגלוג, אך היא כוללת ביטויים הנגזרים משפות אחרות, בעיקר אנגלית וספרדית. אבל אנשים רבים משתמשים במונחים פיליפינית, Pilipino ו Tagalog לסירוגין.

אחרי Tagalog, השפה המדוברת ביותר בשפה הפיליפינית היא Cebuano, המדוברת על ידי מעל 20 מיליון אנשים. ב Cebuano, apohan nga babaye הוא מונח מועדף עבור סבתא. Cebuano יש גם תנאים עבור סבא רבא, סונגקוד: עבור סבא של סבא, סונגאי; ועל סבא של סבא של סבא, סאגפו.

פיליפינית Family ערכי

התרבות הפיליפינית מייחסת חשיבות רבה לקשרי משפחה. שני מושגים מרכזיים שלטון החיים פיליפינית מוחלים על יחסי משפחה גם כן. אחד הוא pakikisama אוֹ pakisama, אשר מתייחס להסתדר טוב עם אחרים. השני הוא utang נה loob, כלומר הדדיות וכוללת להחזיר את אלה שטיפלו בך היטב.

שני עקרונות אלה, כאשר מיושמים בפועל, גוררים סבים רבים החיים עם בני משפחה ולא לחיות לבד. זוהי הדרך של הדור הצעיר להחזיר את הוריהם על הטיפול שקיבלו כילדים. יחד עם זאת, כאשר מסוגלים, הסבים לעשות תרומות משמעותיות לבית, לעתים קרובות מתן טיפול בילדים לנכדיהם.

מחקר אחד מצא כי 56% מהסבים והסבתות בפיליפינים סיפקו לפחות טיפול כלשהו לנכדים.

בני משפחה מבוגרים יותר מטופלים בכבוד רב על ידי ילדים פיליפינים. זה בא לידי ביטוי בחלקו על ידי שימוש של ילדים מנו מחווה, המורכבת מלפנים על ידו של קרוב המשפחה המבוגר והלחיצה על היד אל המצח. מחווה זו מראה כבוד ומשמש בדרך כלל על ידי ילדים כאשר רואים קרוב משפחה מבוגר בפעם הראשונה במהלך יום, או כאשר נכנסים מחדש לבית. לפעמים, קרוב משפחה מבוגר יותר יוזם את המחווה, מוזמן על ידי שימוש של הילד במונח mano. כסימן מילולי של כבוד, ילד הפונה אל קרוב משפחה מבוגר יכול לצרף את המילים po אוֹ אופו בקצות המשפטים.

פיליפינים חוגגים את יום הסבים ביום ראשון השני של ספטמבר.

חובות משפטיות של סבים

בתרבות הפיליפינית, בני משפחה צפויים לספק כלכלית עבור בני משפחה אחרים בעת הצורך, חובה אשר פורמאלית על פי חוק. על פי דיני משפחה של הפיליפינים, בני משפחה מחויבים מבחינה משפטית לספק עזרה לבני משפחה הזקוקים לה. החוק קובע את הצאצאים ואת הצאצאים כאלו החייבים בכך. כך הסבים הם אחראים מבחינה משפטית על הצרכים של הנכדים שלהם כאשר ההורים שלהם לא יכול לספק להם.

עיקרון זה נשמר במקרה של לים נ 'לים, שבו קבע בית המשפט כי החובה לתמוך בצאצאיו "מתמשכת" לנכדים ולנינים. הצאצאים החוקיים והבלתי חוקיים כלולים בחוק.

התמיכה כוללת פריטים "הכרחיים למחיה", עם בגדים, מחסה, תחבורה, טיפול רפואי וחינוך להיות מוזכר במפורש. התמיכה הנדרשת היא, עם זאת, להיות "בהתאם ליכולת הפיננסית של המשפחה".

עובדים פיליפינים בחו"ל

מסורות משפחתיות בפיליפינים השתנו במקצת על ידי תופעת פיליפינים שעובדים במדינות אחרות. כמעט 10% מהאוכלוסייה של הפיליפינים מוערך לעבוד במשרות בחו"ל. העובדים בדרך כלל עושים את ההחלטה מסיבות כלכליות, והם כמעט תמיד לחלוק את היתרונות הכלכליים עם משפחותיהם.

מה זה אומר עבור הסבים והסבתות פיליפינית היא שהם עשויים לקבל תמיכה כספית מילדיהם, אבל הם עשויים לפעול ללא סיוע יומיומי. בנוסף, ילדים פיליפינים רבים יש הורה עובד בחו"ל, וסבים לעתים קרובות צעד כדי לעזור למלא את הפער שנותר על ידי היעדרות של ההורה.

No Replies to "לולה היא סבתא פיליפינית שם"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 18 = 25