אפריקאים אמריקאים סבא מילוי נוזלים תפקידים משפחתיים | insightyv.com

אפריקאים אמריקאים סבא מילוי נוזלים תפקידים משפחתיים

אפריקאים אמריקאים סבא מילוי נוזלים תפקידים משפחתיים

סבים אמריקאים-אפריקנים נוטים למלא תפקידים חיוניים בחייהם של נכדיהם. לעתים קרובות סבים מתגוררים באותו בית כמו הנכדים שלהם. בתים רב-דתיים שכיחים, ומספר הנכדים שגדלו סבים וסבתות או אפילו סבים-סבתא גבוה יותר בקבוצה זו מאשר בכל קבוצה גזעית או אתנית אחרת.

תפקידי סבתא במשפחות אפרו-אמריקניות

כל הדורות מסכימים על התפקידים החשובים שמילאו הסבים והסבתות האפרו-אמריקאיות, אם כי לדורות יש שונות במקצת.

הנכדים האפריקאים-אמריקאים יגידו שסבא וסבתא שלהם מחזיקים בסמכות. הם מוסיפים כי הסבים והסבתות שלהם מעורבים במשמעת, מעניקים סיוע כספי ולעיתים קרובות פועלים כהורים. גם הנכדים יראו קבלת הדרכה של סבתא כחלק מחובתם כנכדים.

הורים אפרו-אמריקנים רואים לעתים קרובות סבים וסבתות כמין הורים משורה שנייה. הם מסתמכים על סבים כדי לקחת את הרפיון כאשר הם זקוקים לעזרה עם הורות. פרקטיקה זו יכולה להוביל לטשטוש הקו בין הורות לסבתות, ויכולה לגרום לבעיות גבול. 

בנוסף לתפקידים האחרים שהם משחקים, סבים וסבתות אפרו-אמריקאים רואים את עצמם לעתים קרובות כמורים. השיעורים שהם מעבירים לעתים קרובות נוגעים לנימוסים, לערכים, למוסר ולדת.

תפקידה המיוחד של הסבתא

שום סקר של סבים אמריקנים-אפריקנים לא יהיה שלם בלי להזכיר את התפקיד המיתי כמעט של הסבתא.

בין השאר, בשל תמותה מוקדמת בקרב גברים שחורים, סביר יותר שנכדים יקיימו קשרים מהותיים עם סבתותיהם. על פי מחקר אחד, בין הנכדים החיים עם סבתא, סבים היו נוכחים כרבע מהזמן.

מבנה משפחה אפרו-אמריקאי

המשפחה האמריקנית המודרנית מתוארת לעתים כמבנה אנכי, או “קנולה”. דורות מורכבים רק כמה חברים והם מוסרים זה מזה על ידי מספר לא מבוטל של שנים.

המשפחות האפרו-אמריקאיות היו היסטוריות יותר מבחינה היסטורית מאשר במבנה האנכי, עם פחות שנים בין דורות וחברים נוספים בדור. כמה חוקרים טוענים כי משפחות אפרו-אמריקאיות יהפכו ליותר אנכיות בעתיד.

לידה מוקדמת יותר של נשים הייתה גורם בשימור המבנה האופקי של משפחות אפרו-אמריקניות. אמהות צעירות מייצרות סבתות צעירות, שעשויות להיות יותר נכונות ומסוגלות לקחת חלק פעיל בגידול נכדיהן. בנוסף, עם זאת, מבנה אופקי זה לעתים קרובות תוצאות הסבים להיות מה שנקרא דור כריך. נקבות אפרו-אמריקניות בגיל מסוים עשויות לספק טיפול לקשישים, להורים, לנכדים ולזקנים. בנוסף, כאשר ילדים בוגרים הם כלואים או מאבק עם התמכרות לסמים, זה לעתים קרובות סבים לקחת את המרווח.

שורשי מבנה משפחתי

יש שמזכירים את הטבע הנוזלי של תפקיד הסבתות עד ימי העבדות. כל מבוגר שבמקרה היה בקרבת מקום, כאשר ילד נזקק לעזרה, עזר לו. פעמים רבות ההורים האמיתיים של הילד לא היו זמינים. הם אולי היו עובדים או אפילו נסחרים, ולכן כל חבר בקהילה חיפש כל ילד.

בעידן שלאחר העבדות המשיכו נשים אפרו-אמריקאיות רבות לקיים מגוון רחב של הורות, טיפול בילדים, נכדים ונינים, וכן לאחייניות, אחיינים וילדים שאינם קשורים אליהם. 

בתרבויות אחרות, נשים יכולות לצפות שימי האמהות שלהן יסתיימו בזמן מסוים. במשפחות אפרו-אמריקאיות, נשים רבות פשוט רואות את עצמן כנשים העובדות ומטפלות בבני משפחה, ללא סוף נראה לעין. 

קרובי משפחה

היבט חשוב נוסף של משפחות אפרו-אמריקאיות הוא תפקידם של קרובי משפחה בדיוניים, כלומר קרובי משפחה שאינם קשורים בדם, אך נוטלים על עצמם את תפקידם של קרובי משפחה. זה לא יוצא דופן עבור ילדים אפרו-אמריקאים יש גם סבתא וסבתות מילולי בדיוני. בנוסף, משקי הבית האפרו-אמריקאים נוטים לעיתים קרובות, עם בני משפחה גרעינית שונים והמשפחה המורחבת מתגוררים על פי צרכיהם.

אפילו בקרב הנכדים שלא היו בני זוג ולא גודלו על ידי סבים, מקובל לנכדים לחיות עם סבים וסבתות לתקופות חייהם.

שמות עבור סבא וסבתא אפריקאית

כמה אפריקאים אמריקאים הקש שפות אפריקאיות עבור שמות הסבים. שפות אפריקניות ודיאלקטים מניבות את האפשרויות הבאות:

 • סוואהילית: ביבי אוֹ ניניה עבור סבתא ו באבו עבור סבא
 • בוצואנאן: Nkuku עבור סבתא, נטמאטוגולו עבור סבא
 • שונה: אמבויה עבור סבתא, Sekuru עבור סבא
 • אשר you מק’ולו עבור סבתא, ממחולו עבור סבא
 • Xhosa: Umakhulu עבור סבתא, Utat’omkhulu עבור סבא
 • זולו: אוגוגו עבור סבתא, Ubabamkhulu עבור סבא

עם זאת, אצל אמריקנים אפריקאים יש להשתמש במונחים האנגליים ובגרסאות שלהם, כגון סבתא, סבתא, סבתא ומואו עבור סבתות.

מקורות:

 • האנטר, אנדריאה ג ‘ורוברט ג’ יי טיילור. “סבא וסבתא במשפחות אפרו-אמריקאיות”. ספר על סבתא. אד. מקסימיליאן א. שינובץ ‘. הוצאת גרינווד. 1998. 70-86. ספרי גוגל.
 • רואיז, דורותי ס. “שומרי מטפלים: סבתות אפרו-אמריקניות כמטפלות ראשוניות במשפחות בין-דוריות”.
 • “המדריך האולטימטיבי לשמות הסבים”. סבא

No Replies to "אפריקאים אמריקאים סבא מילוי נוזלים תפקידים משפחתיים"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  76 + = 85