מה זכויות האם סבא וסבתא יש בצפון קרוליינה?

מה זכויות האם סבא וסבתא יש בצפון קרוליינה?

החוקים של מדינת צפון קרוליינה אינם ידידותיים מאוד לסבים המבקשים לבקר עם הנכדים. החוק קורא הרבה כמו החוק במדינות רבות אחרות, אבל שתי הוראות להפוך את הביקור מנצח קשה.

תיוק לביקור בצפון קרוליינה

צפון קרוליינה אין חוק המוקדש זכויות הסבים. במקום זאת הזכירו סבים בסעיפים של החוק העוסקים במשמורת כללית ובביקור.

בנוסף, המונח "משמורת" כולל הן משמורת והן ביקור, אשר יכול להיחשב משמורת זמנית. זה יכול להיות קשה לקרוא ולפרש את החוק כפי שהוא חל על סבתא המבקשים ביקור.

האזכור הראשון של "סבא וסבתא" קובע, "צו למשמורת על ילד קטין עשוי להעניק זכויות ביקור עבור כל סבו של הילד כפי שבית המשפט, לפי שיקול דעתו, רואה לנכון". זה נראה מבטיח, אבל בעצם מציג בעיה.

ניתן להגיש תביעה רק בקשר עם תביעת משמורת, לא בתביעה עצמאית. בגלל הסבים בצפון קרוליינה לא יכול להגיש פעולה עצמאית לביקור, כמה סבים מחפשים זכויות ביקור כחלק משמורת של הנכד במקרה גם אם הם לא נשללת קשר. הם רואים את זה ביטוח עבור העתיד. אם סבתא נכשלת להצטרף התביעה המשמורת המקורית לנכד ומאוחר יותר נשללת קשר, כי לסבא אין זכות חזרה אלא אם המקרה מסתיים בחזרה בבית המשפט.

משפחות שלמות בצפון קרוליינה

ההגדרה של צפון קרוליינה למשפחה שלמה היא רחבה יותר מההגדרה הרגילה, וזה יכול לגרום לבעיות לסבים. זה הרבה יותר קשה לזכות בביקור עם נכד שחי במשפחה שלמה. בצפון קרוליינה, בתים חד הוריים יכולים להיחשב שלם.

ברוב המדינות האחרות, משפחות שלמות הן משפחות שבהן ההורים נשואים או חיים יחד.

הנה איך זה יכול לעבוד בצפון קרוליינה. אם הוריו של ג 'וני הם גרושים, סבו וסבתו מצד אביו יוכלו לראות אותו כאשר הוא מבקר את אביו. אם אביו מת או מאבד קשר מסיבה אחרת, אפשר היה לנתק את הסבים ללא כל נסיגה משפטית, משום שהיחידה שנוצרה על ידי ההורה והילדים הנותרים נחשבת למשפחה שלמה. זו סיבה נוספת כמה סבים להגיש לביקור עוד לפני מנותקים ממגע.

הגדרה זו של משפחה שלמה אינה מצויה בחוק, אך הוחלט על ידי בית המשפט העליון של צפון קרוליינה בפרשת 1995 של McIntyre v. McIntyre. במקרה זה, אדם נפרד מאשתו ולאחר מכן מת. כשהתלוננו הוריו על קשר עם בתו, נכדתם, קבע בית המשפט כי האם והבת היוו משפחה שלמה, ולסבים אין מעמד לתבוע. בית המשפט חיזק את המושג הזה בפרשת 1997 של פישר נגד גיידון. במקרה זה, לאשה היו שני ילדים עם אבות שונים ולא התגוררה אף היא ביחסים זוגיים. במקום זאת, היא ושני ילדיה חיו יחד, ובית המשפט קבע אותם כמשפחה שלמה.

מי עומד

כדי לסבא לבקש לעתור, הם חייבים קודם לקבוע שיש להם מעמד. בצפון קרולינה, סבא וסבתא ביולוגית יש כל עוד הנכד שלהם לא אומצה. אימוץ מנתק את זכויותיהם של הסבים והסבתות, אלא אם הצד המאמץ הוא קרוב משפחה של סטפרט או דם. במקרה זה, סבים וסבתות ביולוגים שומרים על מעמדם כל עוד יש להם קשר "משמעותי" עם הילד.

החוק אינו מגדיר מערכת יחסים משמעותית, אך אם הנכד חי עם הסבים במשך תקופה משמעותית, זה צריך להוות מערכת יחסים משמעותית. לאחר הנכדים לבקר לעתים קרובות או להישאר בן לילה גם פלוס לסבים. אם הסבים והנכדים משתתפים בפעילויות חברתיות ופנאי, זה צריך לעזור.

מתן טיפול שגרתי או מזדמני בילד הוא גם גורם חיובי.

עוד על החוק

צפון קרוליינה היא אחת המדינות המעטות לספק לביקור וירטואלי. ביקור כזה מוצע כתוספת, לא תחליף, פנים אל פנים, אבל זה יכול להיות ברכה לסבא למרחקים ארוכים.

הוראות כלליות על משמורת ילדים וביקור הכלולים בצפון קרוליינה כללי חוקים, סעיף 50-13.2. החוק על ביקורו של נכד מאומץ מצוי בסעיף 50-13.2 א. הסעיף על סבים המסוגלים לתבוע ביקורים בנסיבות משתנות הוא בסעיף 50-13.5.

ברור כי זכייה בביקור עם נכדים בצפון קרוליינה היא לא עניין קל. רוב הסבים צריכים עורך דין במקום לייצג את עצמם בבית המשפט. הם עשויים גם לשקול צעדים אחרים לנקוט לפני תביעה עבור זכויות ביקור.

No Replies to "מה זכויות האם סבא וסבתא יש בצפון קרוליינה?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    61 − 56 =