ללא שם: האם אתה Obaasan שלי?

ללא שם: האם אתה Obaasan שלי?

המילה היפנית לסבתא היא אובאסאן, לפעמים מקוצר באסן אוֹ באא באא. מאחר שהשפה היפנית משתמשת באלפבית שונה מאנגלית, מונחים אלה מתורגמים ויכולים להתקיים באיות שונות. כולל איותים שונים obaachan, oba-chan, obachan ו baachan.

אחד של סבתא שלו נקרא סובו אוֹ סובה. כמה ילדים יפנית להתקשר הסבים שלהם על ידי הכינוייםג'יג'יojiisan)באבאאובאסאן).

בניגוד לסבים רבים בתרבויות אסיאניות רבות אחרות, ליפנים אין שמות שונים לסבים וסבתות מצד האם.

תרבות יפנית

רוב הנישואין ביפן כיום הם "נישואי אהבה", לא נישואים מסודרים של העבר. משפחות יפניות מודרניות נראות כמו משפחות אמריקאיות מודרניות. רובן חיות כמשפחות גרעיניות, לפעמים עם בן הדור המבוגר יותר המתגורר איתן, אך התרבות היפנית המסורתית הייתה שונה מאוד, עם עד חמישה דורות החיים יחד בקבוצות משפחה גדולות מאוד, יציבות מאוד.

למרות שרוב היפנים שינו את הדרך בה הם חיים את חיי היומיום שלהם, השפעת העבר היא עדיין נפוצה מאוד.

גידול ילדים חשוב מאוד עבור היפנים, וזה בדרך כלל צורכת הרבה זמן של אמא. באופן מסורתי, אבות לא היו מעורבים מאוד בגידול ילדים, אבל זה משתנה לאט. ילדים נחשבים כחומר גלם לעיצוב, ואנרגיה רבה מוקדשת למשימה.

החוקה של 1947 סיפקה שוויון בין המינים, אך שרידים של המערכת הנשלטת על ידי הזכר נותרו. נשים, למשל, אמורות לדבר באופן רשמי יותר ופחות חזק מאשר גברים.

הפופולריות של התרבות היפנית

במשך מספר שנים, צעירים רבים בארצות הברית ובארצות אחרות הפכו מאוהבים בתרבות הפופולרית היפנית.

זוהי תופעה בולטת כל כך, כי היא הולידה את פרויקט יפן מגניב, מאמץ משותף של MIT והרווארד. התנועה אולי החלה עם הפופולריות של מנגה, ספרי הקומיקס היפני כי יש פורמט ייחודי וסגנון. בקרוב מעריצים גם אימצו אנימה, סרט אנימציה, כי היה מבוסס לפעמים על מאנגה. עכשיו טיול ליפן הוא על רשימת המשאלות של בני נוער אמריקאים רבים, רבים מהם גם להקשיב J- פופ (יפנית יפנית) ו dabble במחקר השפה היפנית.

מה זה אומר לסבתות לא יפניות ואחרות? עניין מיוחד של הנכד יכול להיות דרך לסבים כדי להסתבך. רעיונות ומשאבים אלה עשויים לעזור.

שנים חדשות

נחגג ב -1 בינואר, חג זה הוא חגג עם אכילת "אטריות המעבר השנה", אשר פשוט אטריות עודף עשוי כוסמת. תחליף את האטריות שלך, אבל שמור את שם הכיף. מסורת נוספת היא ההגשה של מזונות סמליים בקופסאות שכבות ג'ובאקו. מזונות מוכנים להימשך כמה ימים, כך שהנשים לא צריך לבשל. במקום אפשרות משוכללת זו, השנה החדשה היא הזדמנות נהדרת להציג את הנכדים בפני בנטו יפנית. ילדים אוהבים את הנשיכה בגודל כיף וצורות כיף כי הם מסורתיים בנטו.

מסורת השנה החדשה היא מתן מעטפות המכילות כסף לילדים צעירים. רוב הסבים הם שמחים על כל תירוץ לתת כסף לנכדים.

יום הילדים

ב -5 במאי, חג זה הוא חגג עם קינוחים מתוקים עשוי אורז, מבושל לעתים קרובות עלים. אתה יכול לדלג עלים ולעשות צ'י צ'י דנגו מוצ'י עם הנכדים. דגלי קרפיונים הוטסו באופן מסורתי לכבוד הבנים במשפחה. אתה יכול לשכפל את זה מותאם אישית עם זה מלאכה קרפיון מעופף, או לנסות פנס יפני אוריגמי.

בין אם אתה הולך על ידי סבתא, א אובאסאן או שם אחר, לקחת זמן ליהנות מאגו (נכדים)!

No Replies to "ללא שם: האם אתה Obaasan שלי?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    87 + = 91