האם אתה יודע מה Dziadzia אמצעי פולנית Americanized?

האם אתה יודע מה Dziadzia אמצעי פולנית Americanized?

המילה הפולנית האמריקנית ל"סבא", שהשתמשה בה בחיבה, היא dziadzia.

Dziadek ו dziadziu הם המלים הפולניות הנכונות ל"סבא "ול"סבא", בהתאמה. 

איך מבטאים את דז'אדציה

  • Dziadzia J ג'אה-ג'ה
  • Dziadek הוא JAH-DK 
  • Dziadziu הוא JAH-Joo

כיצד להשתמש Word 'Dziadzia' במשפט

כשהייתי קטן, dziadzia הכין לי מרק מלפפונים חמוצים.

פולנים באמריקה

פולנים-אמריקאים הם הקבוצה הגדולה ביותר של האירופים ממוצא סלאבי בארצות הברית, עם סך של 9.5 מיליון אנשים, המהווה כ -3% מכלל האוכלוסייה בארה"ב.

הפולנים היו בין המתיישבים הראשונים במושבה רואנוק של ויליאם ראלי ב -1585. ב -1608 הגיעו מתיישבים פולנים לג'יימסטאון, וירג'יניה, שם עבדו כמלאכים מיומנים. אבל הגלים הגדולים של העלייה הפולנית התרחשו בסוף המאה ה -19 ותחילת המאה ה -20 על ידי המבקשים הזדמנויות כלכליות.

מהגרים רבים סווגו כ"רוסים "," גרמניים "ו"אוסטרים" (זה נכון לגבי סבו של אבי) על ידי שירות ההגירה וההתאזרחות של ארצות הברית, משום שפולין, כמדינה, לא הייתה קיימת בין השנים 1795-1918, הגבולות השתנו לאחר מלחמת העולם הראשונה ומלחמת העולם השנייה.

הפזורה הפולנית

פולוניה פירושה "פולין" בלטינית ובשפות אחרות, אך בפולין פולנית ואנגלית פולוניה מתייחסת לפולנית הפולנית, או לאנשים ממוצא פולני, ל -21 מיליון איש, המתגוררים מחוץ לפולין (כ -40 מיליון פולנים חיים בפולין).

מדינות עם אוכלוסיות גדולות של פולנים הן גרמניה, צרפת, ארצות הברית, קנדה, ברזיל ועוד.

הסיבה להתמקדות זו של הפולנים במקומות אחרים היא בגלל החלוקה של המדינה בשל מלחמה, יישוב מחדש בכפייה, סכסוכים פוליטיים והזדמנות כלכלית.

הפולנים היו קורבנות של רגשות אנטי-פולניים בחברה האמריקנית, בין היתר בשל דעות קדומות עדתיות נגד הסלאבים, ובשל הדת הקתולית שלהם.

הם נתפסו גם כקבוצה גזעית לא לבנה!

אין זה מפתיע, אם כן, שפולנים ויהודים פולנים היגרו לקבוצות משפחתיות והשתקעו בשכונות פולניות או יהודיות, שבהן היו מבודדים נגד קנאות.

לפני השואה היתה בפולין אוכלוסיית היהודים הגדולה ביותר בעולם, ולפני קום המדינה הם הפכו לחלק מפזורה פולנית שהיגרה למקום אחר.

עכשיו הם גם ממציאים את הפזורה היהודית. מספר היהודים שעדיין מתגוררים בפולין משתנה לפי מקור, אך ניתן לאמוד בין 8,000 ל -100,000.

כיצד הפכו המילים הפולניות לאמריקניות

הורים פולנים רבים רצו לשמור על שפתם ועל מנהגיהם, ואסרו על ילדיהם לדבר אנגלית בבית, מה שיצר להם שמות בבית הספר. 

עם זאת, ילדים רצו להתבולל באורח החיים האמריקאי במהירות האפשרית ולעתים קרובות נמנעו מהמורשת האתנית שלהם, מסרבים לדבר פולנית.

מה שהביא לעתים קרובות הוא שחיתות של "פולני" אמיתי עם מילים כמו dziadzia סבא busia עבור סבתא במקום הנכון בבצ'ה. סיבה נוספת לשימוש busia היא כי באוקראינה (פעם חלק של פולין ולהיפך), סבתות נקראו באבוסיה, מקוצר ל busia, ראה עוד על המילה הפולנית האמריקאית עבור "סבתא" כאן.

לעומת זאת, ילידי דוברי פולנית פגום אנגלית עם מילים כמו נה צד עבור "המדרכה", בין היתר. 

No Replies to "האם אתה יודע מה Dziadzia אמצעי פולנית Americanized?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 34 = 38