7 דרכים לגלות כיצד הספר הולך על הילד שלך

7 דרכים לגלות כיצד הספר הולך על הילד שלך

אחד מילדינו (לא הייתי מעז לקרוא בשמות, כמובן) היה צריך להיות אחד התלמידים המופרעים והבלתי-מאורגנים ביותר בשנות התיכון שלו. בכל פעם היינו שואלים אותו, "איך היה היום בבית הספר?", התשובה היתה תמיד זהה.

"בסדר גמור."

אבל כאשר בדקנו את הציונים באינטרנט או הלכנו לוועידה של הורים-הורים, היתה לנו השקפה אחרת לגמרי על ימי בית הספר שלו. המטלות לא הופעלו בזמן, ובעוד הוא מצליח בבדיקות, שיעורי הבית שלו גררו את הציונים שלו למטה.

גילינו גם ממורים, כי בעוד שהמשימות שלו עזבו הרבה כדי להיות הרצוי, הוא היה מר חברתי בשיעורים שלו ולעתים קרובות השתמש חוש ההומור שלו כדי לפרק את המורה ותלמידים אחרים. אז ימיו היו הרבה יותר מאשר רק "בסדר".

אז במשך השנים של עבודה עם הילדים שלנו ואת ימי הלימודים שלהם, למדנו כי לשאול איך בית הספר הלך היום היא כנראה הדרך הכי פחות יעילה לגלות מה קורה בבית הספר וכיצד נוכל לעזור אם יש בעיות. מצאנו מספר גישות אחרות כדי להיות הרבה יותר יעיל להגיע לתחתית החוויה יום בית הספר.

ראשית, שאל מאוחר יותר

גילינו כי הילדים שלנו יש הגנתי כאשר שאלנו אותם מיד אחרי בית הספר על הספר. מאוחר יותר בחיים, גילינו כי הנושא כולו גרם להם להרגיש קצת מאוים כי הכישלון היה שכיח יותר מאשר הצלחה במוחם במהלך יום הלימודים. אז למדנו רק לברך ולשוחח על דברים אחרים כדי לקבל אותם קצת יותר רגוע לפני שדיברנו על בית הספר בפרט.

להקשיב ראשון ולראות מה שקורה

לעתים קרובות, אחרי הברכה והביקור, לא היינו צריכים אפילו לשאול את השאלה על בית הספר. מצאנו שהשיחות היו תמיד טובות יותר כשהילדים העלו את הנושא. בדרך כלל, כשהתחילו שיעורי הבית לאחר טיפול בבית הספר, הם היו אומרים משהו כמו "אתה יכול להביא אותי לאינטרנט?

אני צריך קצת מידע על חיידקים ". זה הוביל אותנו לדיון על המעמד המדעי שלהם באותו יום.שיחות טבעיות על בית הספר הם בדרך כלל טובים יותר מאלה הכפו.

לדבר על היום הראשון שלך

לעתים קרובות, אלה שיחות טבעיות על בית הספר היה קורה לאחר אמא שלהם או אני משותף משהו על היום שלנו. אולי בדיחה מישהו אמר בארוחת צהריים או קטע מעניין של חדשות האירוע הנוכחי יעורר שיחה על משהו בבית הספר.

שאל שאלות ישירות

במקום לשאול, "מה עשית היום בבית הספר?" אתה צריך לשקול לשאול כמה שאלות ספציפיות כי ייתן לך מידע ספציפי שאתה רוצה. חשוב על שאלות כגון:

 • מה שקרה היום בבית הספר היה מהנה?
 • מה הכי אהבת ביום הלימודים שלך היום?
 • על מה דיברה גברת בייקר בשיעורי ההיסטוריה שלך?
 • איזה ספורט שיחקת היום בפ.ה.?
 • עם מי ישבת היום בארוחת הצהריים?

השתמש תרמיל כמו מתנע שיחה

עם הילד שלנו מוסחת בבית הספר התיכון, מצאנו כי עובר תרמיל שלו איתו כל יום אחרי הלימודים באמת עזר לו להתמקד. אנחנו יכולים למצוא את השורות הקטנות של מורים עם מטלות עליהם, כמו גם בדיקות שיעורי הבית חזר עם ציונים עליהם.

התרמיל הפך לחתיכת השיחה ולמדנו הרבה על היום שלו. ואז נוכל לשאול שאלות שיעזרו לו לזכור את המטלות שיש לו ולהפוך אותן לכיתה הבאה.

להכיר ולהכבד את הלמידה של הילד סגנון

מחנכים מלמדים אותנו שלילדים יש שלושה סגנונות למידה עיקריים. חלקם לומדים שמיעה הלומדים הכי טוב על ידי שמיעה. אחרים הם לומדים חזותיים, אשר לומדים הכי טוב על ידי קריאה או לראות משהו. אחרים הם לומדים מישושיים; הילדים האלה לומדים הכי טוב בכך. אז שיחה על בית הספר עם הלומד מישוש עשוי להיות מאתגר. במקום זאת, אתה יכול לבקש מהם לצייר משהו שהם למדו בבית הספר היום. או שלומד חזותי עשוי לכתוב טוב יותר את יום הלימודים שלהם מאשר הם ידברו עליו.

עזרה לפתור, לא רק מרשם

כאשר הילד מדבר איתך על האתגרים יום בית הספר, להקשיב ולשאול שאלות כדי לעזור להנחות את החשיבה שלהם ואת כישורי פתרון בעיות.

אם אתה רק אומר להם את הפתרון, הם לא בהכרח לקנות בו (ולכן כנראה לא יעשה את זה) והם לא ילמדו לפתור בעיות בלעדיך. במקום לומר, "מה הייתי עושה עם גברת בייקר היא לגרום לה לספר את הילדים האחרים בכיתה כדי להיות שקט כדי שתוכל להקשיב טוב יותר," לנסות לשאול שאלות כמו, "מה אתה חושב היה עושה את ההבדל לשמור הילדים שקטים יותר בכיתה? "

כפי שאתה לתקשר בצורה יעילה יותר עם הילד שלך אחרי בית הספר על יום הלימודים שלהם, תוכלו ללמוד יותר ולהיות מסוגלים לעזור להם טוב יותר עם האתגרים שלהם. והם יהיו תלמידים טובים יותר לאורך הדרך.

No Replies to "7 דרכים לגלות כיצד הספר הולך על הילד שלך"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  56 + = 65