6 מפתחות להתמודדות עם צער אבודים של בן / בת זוג

6 מפתחות להתמודדות עם צער אבודים של בן / בת זוג

בשנים האחרונות, שניים מחברי הקרובים עסקו באובדן בטרם עת של בן זוג. אני רוצה לשתף את הסיפורים שלהם ואת מה שהם למדו על התמודדות עם צער להתקדם בזמן הנכון.

החבר שלי מאט איבד את אשתו לסרטן השד. היא היתה עורכת דין מצליחה והוא עובד מדינה. הם היו ארבעה ילדים מתחת לגיל 8 כאשר היא מתה. הספירלה הארוכה שלה עם הסרטן אפשרה לפחות למאט ולילדים להתכונן למותה.

אבל זה היה אחד הדברים הקשים ביותר שראיתי אי פעם. אף על פי שהמשפחה הייתה מוכנה וידע כי מותה מגיע, כשהיא מתה סוף סוף, מאט וילדים עברו מעבר גדול. הוא לקח עבודה חדשה והתקרב אל משפחתו של אשתו ושל אשתו לעזרה ועזרה.

ידידי האחר אהרון היה זה שמת פתאום מהתקף לב מסיבי בגיל 42, והותיר אחריו אשה ו -5 ילדים בגילאים 19 עד 8. בעוד אהרון חש רע במשך כמה חודשים ללא תשובות קלות, הוא דחק באשתו ילדים ללכת לאיחוד משפחות מחוץ למדינה כי הוא לא מרגיש טוב. בזמן שהם נעלמו, היה לו התקף לב ומת פתאום. אשתו של אהרון ובני משפחתו חזרו מהר כאשר נודע להם על מותו של אריק ועסקו בהלוויה, באחוזה ובכל ההשלכות של אובדן בעלה ואביהם.

שתי נסיבות שונות מאוד עם התחלות דומות.

מוות אחד של אישה ואמא היה הדרגתי והותיר זמן להתכונן, למרות שאובדן כל אשה ואמא הוא טרגי. מותו האחר של אב ובעל היה פתאומי, בלתי צפוי, עמוס אשמה על גסיסתו לבדו.

תהא הנסיבות אשר תהיינה, תהיינה נסיבות המוות של בן / בת זוג חייבות להיות אחת החוויות הקשות והטראומטיות ביותר בחיים.

בהתבסס על חוויות של אחרים והרבה מחקר, הנה כמה רעיונות ופרספקטיבות שעשויות לעזור.

להבין את שלבי הצער. אליזבת קובלר רוס הוא אחד המומחים הראשונים על הצער וכתב על מוות וגסיסה /, ציון דרך על תהליך האבל. Kubler-Ross מזהה חמישה שלבים של צער שדרכו כל אדם מתאבל חייב לעבור.

 • הכחשה: "זה לא יכול לקרות לי".
 • כעס: "למה זה קורה, מי אשם?"
 • מיקוח: "עשה את זה לא יקרה, ובתמורה אני ____."
 • דיכאון: "אני עצוב מכדי לעשות משהו".
 • קבלה: "אני בשלום עם מה שיקרה / קרה".

כל מי שמאבד מישהו קרוב אליהם עובר דרך השלבים האלה, בדרך כלל בסדר הזה. כבעל שמפסיד בן זוג למוות מתמודד עם תחושות האובדן העמוקות, הוא יכול לעזור לזהות באיזה שלב אתה פועל ולדעת כי יכול להיות שלום אישי בסוף התהליך האבל.

להכיר בכך הזמן נוטה לרפא פצעים. כאשר אנו נמצאים בתוך רגשות של אובדן או צער, זה באמת יכול להיראות כמו הרגשות יימשך לנצח. אבל לזמן המעבר יש דרך לריפוי הרגשות האלה. שמירה על תחושה של תקווה באמצעות רגשות של צער יכול לעזור אבא שאיבד את בן זוגו לעשות את זה דרך כל יום.

להישען על מערכת התמיכה שלך. למזלם של שני ידידי, היו מערכות תמיכה יוצאת דופן. לשניהם היו משפחות גדולות משני הצדדים שעליהן יכלו להישען. שניהם התגוררו בשכונות והיו להם חברים מהעבודה שעזרו למעבר. שניהם היו שייכים לקהילות אמונות חזקות שעליהן נשענו רגשית ופיזית. אבות אשר מוצאים את עצמם לבד לאחר מותו של בן זוג צריך לאפשר לאחרים קרובים להם לתוך המעגל הפנימי של רגשות. אנשים שאכפת לך אתה רוצה לעזור, ואתה בזמן שאתה צריך את זה אולי הכי הרבה.

לבטא את הרגשות שלך. אל תבזבז את רגשות הצער והצער. לפעמים הציפיות החברתיות גורמות לגברים לרצות במיוחד להיות סטואית חזקה. במיוחד אם יש לך ילדים כי הם מתאבלים איתך, אתה עלול להרגיש צורך להיות שלהם "רוק". אבל תצטרך קצת זמן לבטא את הרגשות שלך, חוסר ביטחון ובדידות.

לדבר עם חברים, לחפש ייעוץ, לכתוב, לבכות - לא משנה מה מוצא, תן את הרגשות לידי ביטוי. הדחקתם רק מביאה אתגרים גדולים יותר מאוחר יותר.

שמור על עצמך פיזית. זה יהיה חשוב לך לטפל טוב על עצמך לאכול טוב, לקבל מספיק לישון, ופעילות גופנית. הימנע התנהגויות של התבוסה עצמית כמו פונה אל אלכוהול וסמים כדי להקהות את הכאב. רק לוקח לטייל עם חבר קרוב או בן משפחה יכול לעשות עולם של הבדל במצב הרוח שלך.

קח את הזמן. האבל עובד אחרת עבור אנשים שונים. אל תתנו לאחרים לגרום לך להרגיש ממהר להמשיך עם החיים שלך או להתקדם. לנוע בקצב שלך. אל תקבלו החלטות משמעותיות שיש להן השלכות משתנות על החיים באמצעות תהליך האבל.

היום החברים שלי מצליחים והחיים מתקדמים. מאט התחתן מחדש, ועכשיו יש לו משפחה משולבת של שבעה שאיתם הוא והשותף החדש שלו מגיעים לעבודה ולצמוח. בעוד הוא עדיין מתגעגע אשתו הראשונה, הוא מלא עוסקת בחיים חדשים ואתגרים חדשים. אשתו של אהרון חוזרת כעת לכוח העבודה ומגדלת את ילדיה. עדיין לא נישאו מחדש ולא ממש מודאגים מכך, היא שוב בונה חיים חדשים עם הזדמנויות חדשות. שניהם עבדו דרך מעבר החיים החשוב הזה, תוך נקיטת גישות שונות, אבל כל אחד מהם עובד.

הדבר החשוב ביותר עבור כל אב מתאבל הוא לזכור כי באמצעות תהליך האבל, יש תקווה וכי עם הזמן והמאמץ, החיים יכולים להיות שוב מלא שמחה ואפשרות.

No Replies to "6 מפתחות להתמודדות עם צער אבודים של בן / בת זוג"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  3 + 1 =