6 הורים יכולים ללמד את כבודם של חוק וסמכות

6 הורים יכולים ללמד את כבודם של חוק וסמכות

לנוכח התחושה העממית להתנגד ולאתגר את הסמכות ולהתעלם מהחוקים שאיתם איננו מסכימים, מה צריך הורה לעשות במונחים של הוראה לילד שלו לכבד חוק וסמכות ולחיות בחברה אזרחית?

למד אותם עקרונות נכונים

החיים המשותפים בקהילה דורשים מחויבות לשלטון החוק. אנחנו יכולים ללמד את ילדינו מה זה אומר לחיות בחברה, כי חוקים אינם נעשים על פי גחמה אלא על ידי הנבחרים שלנו לאחר דיון זהיר.

אפילו חוקים כמו מגבלות מהירות נקבעים לאחר ניתוח זהיר וסקירה הנדסית - וחוקים מורכבים יותר יש שיקול זהיר עוד יותר. כיבוד החוק הוא חלק ממה שנדרש לאנשים לחיות בהצלחה בקהילה.  

ללמד אותם לציית בבית

הוראת הילדים לכבד את החוק והסמכות מתחילה מוקדם כיצד הורים מלמדים ומתקשרים בבית. כאשר למשפחה יש כללים, יש ציפייה כי הם יהיו אחריו, כי אם הכלל הוא לא בסדר, אנחנו יכולים לדבר יחד כמשפחה לבחון את זה ואולי לשנות אותו. האופן שבו אנו קובעים ואכיפה כללי המשפחה בבית מציבים את הבמה כיצד ילדים עוסקים בכללים מחוץ לבית בבית הספר, בעבודה ובקהילה.

להיות עקביים עם הציפיות

אם נאפשר את הכללים להיות כפוף או הפרה ללא תוצאה, אנו עשויים שלא בכוונה ללמד חוסר כבוד על חוקים וסמכות. כהורים, כבוד הוא נשמר ונשמר על ידי עקביות שלנו החלת הכללים ועל החיים בדרכים להראות כבוד.

עלינו לאפשר לילדינו לחוות את ההשלכות הטבעיות של צייתנותם או אי-ציותם. אם אנחנו מגינים עליהם או מגינים עליהם, אנחנו עושים להם עוול ומלמדים אותם שהם יכולים לצאת לדברים.

מודל לכבוד שלך לחוק ולסמכות

האם אנו תופסים את עצמנו משמיצים שוטרים, נבחרי ציבור או אלה המופקדים על אכיפת החוק והגנה על הקהילה מאלה שמחוץ לחוק?

האם אנו מתנצלים בפומבי על חוק זה או אחר שאנו רואים בו כבלתי נחוץ ולא חל עלינו? כאשר אנו מפגינים חוסר כבוד לחוק, אנו מתקשרים כי זה בסדר לעשות זאת. במקום זאת, עלינו ללמד את ילדינו לפעול לשינוי החוק (שליחת דוא"ל לנציגים הנבחרים שלנו) במקום פשוט לבחור להתעלם מהחוק.

יצירת הזדמנויות לאינטראקציה חיובית עם נתוני הרשות

רוב בתי הספר כיום יש שוטרים נוכח המשרתים. במחלקות המשטרה רבות יש קציני שיטור הקהילה שהוקצו לשכונות. קח את ההזדמנות כדי ליצור אינטראקציות חיוביות עם שוטרים במצבים שאינם טעונים מאוד. להצביע על דברים טובים כי השוטרים אוהבים כמו למנוע תאונות דרכים, לעזור לנהגים תקועים, ולהגיב למצבי חירום. ככל שהם יכולים לראות דמויות סמכותיות באור חיובי, כך סביר יותר שהם להתמודד עם מצב קשה בכבוד.

לדבר על מצבים איפה חוסר כבוד מוצג

לאחר הירי האחרון של השוטרים, שהשתרר בגזענות, הקהילה שבה התרחש המצב הפכה לזירה של מהומות, ביזה, כיבוי אש, ונדליזם ואלימות אחרת. כפי שהדימויים מתוארים בטלוויזיה והאינטרנט במצבים כאלה, אנחנו יכולים לדבר עם הילדים שלנו על המצב, מדוע אלימות וחוסר כבוד הם לא התשובה הטובה ביותר, וכיצד ניתן לשנות חוקים ומדיניות כאשר הם לא עובדים קהילה.

בעידן של חוסר אמון משמעותי בסמכות, זה יכול להיות קשה ללמד את הצורך לכבד את הסמכות, לקבל תוצאות על מעשינו ולהימנע מלהגיב באלימות או בתשוקה לא נכונה. שינוי קורה כאשר אנו פועלים ביעילות לעידוד זה, והילדים שלנו יהיו אזרחים טובים יותר כפי שאנו מתייחסים בכירי הרשות בכבוד וכפי שאנו מלמדים אותם את חשיבות הכבוד בחברה אזרחית.

No Replies to "6 הורים יכולים ללמד את כבודם של חוק וסמכות"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    28 − = 25